Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit árul el az emberről az,...

Mit árul el az emberről az, hogy hogyan megy be egy ajtón?

Figyelt kérdés

Leginkább boltosok, de még inkább bankárok véleménye érdekelne. Vagy olyanoké, akik tapasztaltak, vagy értenek az ilyen témában.

Saját megfigyelésem csekély, viszont bankban ügyfél tipusokról gondolom tanulmányokat lehete írni. (Mondjuk példaul ami egyértelmű, hogy, ha pénzesnek is néz ki, nem feltétlen annak van a legtöbb, amelyiknek a legnagyobb a szája.)

Tehát pontosabban az érdekelne, hogy, aki mondjuk úgy jön be az ajtón, hogy becsukásnál megfordul, még, ha magától záródik az ajtó is, vagy megtorpan az ajtó előtt, beérkezésnél köszön stb.



2021. ápr. 10. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez rettenetesen összetett. Sokféle információt ki lehet belőle deríteni, az bizonyos. Ez a "Hogyan lépsz be egy ajtón?" egy elég ismert példa pszichológiai / marketinges, üzleti téren.
2021. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor pontosabban az érdekelne, amit a kérdésben is példának hoztam fel. Valaki határozottan belép, de az ajtó becsukásnál teljesen visszafordul, még, ha több ajtó is van. Viszont felhívja magára a figyelmet a határozottságával ettől függetlenül.
2021. ápr. 10. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rólam az üveg ajtók általában azt szokták elárulni, hogy hogyan néznek ki 2D-ben.

(Értsd: rossz a szemem és nem egyszer kenődtem már fel üvegajtóra)

2021. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg agyafúrt lehet, mert határozottságot láttat, de közben gyanakvó és óvatos, mert visszafordul hogy bizonyságot nyerjen. Erősebb karakternek mutatja magát annál, mint amilyen valójában.


Nagyon sok információ ki tud derülni ilyen aprócska jelenetekből, és adott esetben viszonylag pontosan fel lehet állítani egy KEZDETLEGES jellemrajzot az illetőről, viszont ez nem lehet "100%-os" pontosságú, és amit én olvastam ki most ezekből a történésekből, az akkor igaz, ha az illető mindhárom pontban tudatosan járt el. Mert vissza fordulhat akár azért is, mert a saját nevét, vagy egy ismerőse hangját vélte hallani például...

2021. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából ezt saját magamon vettem észre, és ott tűnt fel, hogy ezzel, mintha leszűrtek volna rólam egy jellemzést az ott dolgotok. Persze nem mutatták, semmi jel sem volt. Hanem az arcukról olvastam le egy olyant, hogy be lettem kategorizálva. Három önzáródó üvegajtonal fordultam meg, hogy becsukjam, de határozottan mentem be.
2021. ápr. 10. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nem kizárt :D


Ha visszafordulsz, ráadásul háromszor, az jelezheti a bizonytalanságot mint írtam - hiszen "biztos ami biztos", "leellenőrzöd", sugallhat óvatosságot, és illedelmességet, alázatot is. Az, hogy hátat fordítasz, jelenthet számukra jóhiszeműséget, naivitást :D - "Ez egy tisztességesnek tűnő, jó hiszemű ügyfél, majd jól át lehet b.szni és rásózni mindenfélét, mert úgysem fog nemet mondani, még meg is köszöni majd. "Sima ügy.""

2021. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál ajánlani ilyen témában egy könyvet? Amivel kissé tágíthatnám a tudásom ebben, vagy hasonló témában?:))
2021. ápr. 10. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő lehet a válaszom, de sajnos nem, mert én sem ismerek ilyen témában íródott könyvet. Viszont ha van hozzá kedved, akkor szívesen folytatnám ezt a kialakult beszélgetést privát üzenetben, mert engem is érdekel ez a téma :D Néhány hete szinte üldöz, amerre járok, szóba kerül.
2021. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!