Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a lustaságot...

Hogyan győzzem le a lustaságot, halogatást?

Figyelt kérdés
Február óta halogatok egy egyetemi beadandót, amit egy csoporttal, a barátaimmal csinálok. Már mindenki majdhogynem készen van a saját részével de én még bele sem szagoltam az enyémbe. Egyszerűen nem bírok rá se nézni. Hányingerem van tőle, nemtudok odaülni és csinálni. Félek, hogy miattam fog a csoport megbukni, de egyszerűen nyűg. Olyan lusta vagyok, hogy a kosz megesz engem itthon, tanulni nem tanulok semmiből, minden dolgozatomat eddig kicsaltam 100%-osan. Órákon alszok, igazából legszívesebben megdöglenék, olyannyira nincs életkedvem. Egész nap szomorú vagyok, sírógörcsöm van, szuicid hajlamaim vannak és kimenni sincs erőm a lakásból. 12-14 órűkat alszom minden nap. Viszont a barátaim már cseszegetnek, hogy kéne programozni az én részemet, mert már csak rám várnak és 1 héten belül leadnák és 2 havi anyagot kéne leprogramozni 0 tudással 1 hét alatt. Se tudásom, se ambícióm nincs hozzá. Konkrétan ott tartok, hogy pár napon belül feldobom inkább a pacskert.

2021. ápr. 10. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig az fogott vissza a halogatásban, hogy "bűntudatom" volt, sokkal jobb úgy pihenni/ bármit is csinálni, hogy tudom azt hogy letudtam azt a bizonyos feladatot. Sokszor csak elkezdeni nehéz, utánna megy könnyedén... Van hogy csak nézek, miért volt ettől hányingerem.
2021. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem durva bűntudatom is van. Persze, hogy jobb úgy elmenni aludni, hogy csináltak azt a bizonyos dolgot, de nem vesz rá a lélek. Valahogy "jó" az nekem, hogy ilyen rosszul érzem magam és 0-24 szuicid vagyok.
2021. ápr. 10. 20:17
 3/6 anonim válasza:
100%
Én az allamvizsgaval vagyok így.. sok a tétel, de még mindig csak egy keveset tanultam meg, pedig most már bele kéne húznom :/
2021. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A halogatás nem egyszerűen lustaság, hanem az elménk egy védekezési mechanizmusa, amikor félünk a negatív érzésektől, szorongástól, stressztől, amivel egy adott feladattal való szembenézés jár. Tudom milyen rossz érzés, én is sokat szenvedek ezzel. Most év elején amikor volt egy rosszabb depressziós időszakom kimondottan rossz volt.

Kérj segítséget minél hamarabb, mind a programozáshoz, mind a mentális egészséged illetően. Szerintem minden egyetemnél kell lenni ingyenesen elérhető pszichológusnak a hallgatók számára, bár arra biztosan várnod kell majd egy hónapot.

2021. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom vallásos vagy-e, de kérd az őrangyalod segítségét. Nekem mint katolikus sokat segít. :)
2021. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, sokszor csak elkezdeni nehéz, utánna megy. Minél kevésbé hagysz teret annak, hogy máshogy dönts, mégse csináld, annál kevésbé fogsz élni vele.


Érdemes felállítani egy napirendet és kijelölni a munkára egy időszakot, amikor csak azzal foglalkozhatsz, amit csinálnod kell. Holnap reggel 8-tól 10-ig programozol.

Főleg az elején ne tegyél túl nagy terhet a saját vállaidra. Ne várd el magadtól, hogy rögtön jó legyen, vagy kész is legyen a végeredmény. Első cél, hogy csináld. A megadott időben, rendszeresen.


Egy 100 oldalas könyvet nem lehet egyszerre megírni. Ahogy egy programot sem. Még 10 oldalt sem lehet egyszerre megírni. Pláne úgy, hogy jó is legyen.


Ha soha nem ülsz le írni, mert úgyse lehet 100 oldalt egyszerre megírni, akkor mindig azzal a problémával fogsz küzdeni, hogy a 100 oldal még mindig teljes egészében hátra van.

Ha minden nap leülsz azzal a feladattal, hogy írj 3 oldalt, akkor 33 nap múlva már a 99. oldalnál tartasz. Lehet, hogy egyik nap sem írsz közben tökéletes 3 oldalt. Lehet, hogy mind a 99 oldalt át kell majd írni, mire a 100-adik megszületik. De ha már a 99-edik oldalon tartasz, akkor a munka nagyja már mögötted van, "csak" befejezni kell, hogy kész legyen.


A programozás persze összetettebb dolog. Modulok vannak, meg egyéb részegységek. Nem biztos, hogy ugyanúgy lineárisan építi fel az ember, mint egy könyvet - bár egy könyvet sem biztos, hogy feltétlenül lineárisan ír meg az ember.

A lényeg viszont egyértelműen közös a két problémában: ha csinálod, akkor haladni fogsz. Lehet, hogy lassan, de haladsz vele. Ha bele sem kezdesz, akkor nem fogsz haladni.

2021. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!