Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen helyzetet hogyan...

Az ilyen helyzetet hogyan oldanátok meg, mivel próbálnátok javítani?

Figyelt kérdés

Na szóval a problémám magammal van. Persze, tudom, sokan írnak ki ilyet, hogy nem szeretik magukat meg hasonlók, de nem erre célzok. Akármibe belekezdek, nagyon erősen nekiindulok, hogy most ezt végigcsinálom. Nos, ez nincs is máshogy, de attól függ, hogy mik az akadályok. Ha kisebb akadályok vannak közben, vagy nincs, akkor persze végigcsinálom az adott cél elérését, de ha ebben a célban az egyik akadály nagyobb, akkor nem tartok ki magam mellett. Nem csinálom azt, hogy napokon keresztül próbálok megoldani, ami nem jó, hanem szinte rögtön feladom és megpróbálok vagy azon, még ha fontos is lenne, továbblépni és a következő lépéere térni, ami általában nem válik be a kiesett miatt, amit feladtam, más esetben pedig egyből otthagyom az egészet. Próbáltam ezt érthetően fogalmazni, biztos vagyok benne, hogy másoknak is volt már ilyen problémája.

Ezért szeretném megkértudni, hogy ti ilyenkor mit tettetek, hogy ne adjátok fel egyből?

Persze, lehet mondani, hogy kell valami motiváció, van is, de nem megy valahogy azzal sem.

Először úgy kezdek bele, hogy igen, jó vagyok és meg tudom csinálni. Majd később, ha adódik egy kicsit nagyobb gond vele, máris elmegy, nem a kedvem, hanem a hitem abban, hogy elég jó vagyok. Ilyenkor jön az, hogy elkezdem mondani, hogy nem vagyok elég jó, emiatt feladom teljesen.

Mivel lehetne ezt javítani? Mik a ti tapasztalataitok ezügyben?



2021. ápr. 11. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem volt erőm végigolvasni... :D
2021. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Hát én is hasonló problémákkal küszködök...

Nekem általában az segit, hogyha valaki motivál engem.

Motiválhatod persze magadat is, de sokkal nehezebb.

És ha valamit elérsz, megjön egy kicsit az önbizalom, bátrabban állsz neki a következő kihívásnak.

2021. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, lehet mondani, hogy kell valami motiváció, van is, de nem megy valahogy azzal sem."


ha a cél maga nem váltja ki a csakazértis energiát, nem a te célod.

a szívcél mindig teljesül, addig megyünk mig meg nem valósul, az egócél az meg amiről irsz, az első akadálynál a legkisebb ellenállás keresése.

milyen céljaidnál történtek ezek az esetek?

2021. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3, igazából mindennél

Természetesen az motivál, ha sikerül, nem úgy értem. Hanem hogy ha közben elakadok, akkor elkezdem magamat hibáztatni, hogy nem vagyok jó és nem fog menni.

Volt olyan is persze, aminél az volt az "indok", hogy megcsináljam, hogy én jobb vagyok másoknál és sikerülni fog. Hosszabb távon ez nem vált be.

De ez a helyzet az általad megnevezett "szívcélokkal" is. Nagyon akarom, nem érdekel, hogy mások mit gondolnak róla, de ha elakadok benne, vagy úgy látom, hogy túl lassan haladok (pl egy adott dolog, ami érdekel megtanulásában), mások már sokkal előrébb vannak, akkor az visszafog és feladom hamar. Ezt szeretném valahogy "megfordítani", hogy csak azzal törődjek, hogy ne adjam fel ilyenek miatt.

2021. ápr. 11. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
sztem magad helyett a céloddal foglalkozz és azokkal akik a társaságod lesznek útközben. tudom h k. nehéz ebben a nem vagyok elég jó állapotban egyáltalán megindulni is. a félelmeidet kell nevetve megerőszakolni és elvégezni a munkát a célig.
2021. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!