Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hallássérült emberek írásban...

A hallássérült emberek írásban miért nem tudnak pontosan fogalmazni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem hallják az emberi hangokat, a sajátukat sem, így mondjuk szóban nem tudnának fogalmazni, de írásban miért nem?

Tudnak olvasni, értelmesek is, akkor miért írnak máshogy?

A kérdésemben semmi rosszindulat nincs, csak nagyon kíváncsi vagyok.



2021. ápr. 14. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hallássérült nőt ismerek. A beszéde nem az igazi, nem jól artikulál, elég nehezen érthető. Viszont eszméletlenül választékos a szókincse, kiválóan fogalmaz, helyesírása is nagyon jó. Emelett angolul és németül is megy neki az írott szöveg alkotás,olvasás,szövegértés.Ebből kiindulva szerintem a példád sem általános, inkább az is egyéni jellemző lehet.
2021. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én erről nem is hallottam. Sztem azért mert jelnyelvet tanulnak és emiatt nem tudják normálisan összerakni a mondatokat. Persze ez csak az én elképzelésem
2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a jelnyelvben van sok olyan szó, ami ugyanazt jelenti pl. A munka és a dolgozni szavakat ugyanúgy(vagy hasonlóan) jelelik el.


Szerintem ez sok szónál így van.

(De nem vagyok szakértő!)

2021. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok hallássérült ember írását olvasod? Csak mert nem szerencsés általánosítani 1-2 eset alapján.
2021. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem szabadna általánosítanom, csak 4 hallássérült emberből 4 nem tudott írni, de most hogy olvasom a kommenteket már nincs bennem általánosítás, meg értem miért írnak úgy, akik nem tudnak írni. :)
2021. ápr. 15. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert máshogy működik az agyuk.
2021. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallja, ezért nem tudja "megtanulni".
2021. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!