Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek az ilyen mbti személyi...

Hisztek az ilyen mbti személyiségtípusokban, ha igen miért?

Figyelt kérdés
Én hülyeségnek tartom ezt, de még a Jung introvertált, extrovertált filozófiáját is, mert teljesen el van szakadva a valóságtól. Sok ember aki intronak vagy extronak cimkézi magát, az intro, extro szokásokat magára veszi, abban a hitben él, hogy ez a valóság. Az mbti ugyanolyan hülyeség, mint a horoszkóp. Ha valaki kitölt egy mbti tesztet mindig az az érzése van, hogy hú tényleg ez vagyok, holott nem lehet ilyen módon kategorizálni a személyiségeket. Nem hiszek abban, hogy pontra centrire 16 személyiség típus lenne.
2021. ápr. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
:,DDDD
2021. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológiát tanultam egyetemen, nem vagyok teljesen laikus így tudom, hogy egy ügyesen összerakott baromság.
2021. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem baromság az hülyeség hogy, mimdeki szeret pofázni aki meg nem az beteg.Meg ennxi erővel akkor lehet klonozni is ha ninvsemek személyiség tipudok nem mimdegy.Lesz mindenki mérnők meg amire szükség van csak akkor már lehet nem is leszünk emberek.
2021. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Az mbti tesztről:


Magamhoz teljesen őszintén, kitöltöttem a tesztet. Kijött egy adott személyiségtípus. 1 hét múlva megint ugyanaz jött ki. Fél év múlva, mikor arra sem emlékeztem már mi is volt az oldal neve, ahol találtam a tesztet, újra kitöltöttem, ugyanazt az eredményt hozta, mint 6 hónappal korábban.

Gondoltam akkor ez így fix.


Aztán következett a csavar:

Kitöltöttem úgy, mintha munkában lennék. A kitöltés közben a munkahelyemre képzeltem magam és azt, hogy a munkatársaim között vagyok, de itt is teljesen őszintén azt válaszoltam, hogy mit gondolok perpillanat magamról.

Kijött egy teljesen már eredmény, mint régen.

Rendben. Kitöltöttem egy hét múlva (munkahelyre képzelve magam). Megint a múlt heti eredmény jött ki.

Kitöltöttem fél év múlva is a munkahelyi személyiségemmel. Százalékra pontosan ugyanaz volt az eredmény, mint amikor először kipróbáltam a munkahelyi képzelettel.

Rögtön ezután újraindítottam a tesztet és gondolatban is visszazökkentem az otthoni környezetbe. A két teszt között 5-6 perc különbség volt csak.

Az otthoni személyiségem szintúgy százalékra (pontosan ugyanaz volt, mint 1 évvel korábban, pedig nem olyan jó a memóriám, hogy emlékezzek olyanokra, hogy egy éve egy skálán éppen milyen értéket húztam be.)


Amikor a munkahelyen a pszichológussal kell beszélgetni és tesztezni, akkor elképzelem, hogy egy extrovertált, céltudatos, vezető egyén vagyok és képes vagyok úgy is beszélni, sőt úgy is dolgozni.

De ha itthon vagyok, akkor inkább introvertát, jobban szeretem ha inkább megmondják mit csináljak, ne nekem kelljen megmondani kinek mi a dolga, mert stresszes leszek.

Munkahelyen sokat beszélek, otthon - még ha van is társaság - mindig csöndben vagyok.


Szóval milyen is a személyiségem? Szerintem sincs egy és csakis egy személyisége egy embernek, ez hülyeség. A környezettől függ, hogy épp milyen személyiséggé válsz (nem úgy értem, hogy mást mutatsz de közben tudod jól, hogy nem ilyen vagy, hanem amikor 100% érzed magaban, hogy "igen, ez én vagyok". Majd mikor más környezetbe mész, ahol a fehérből fekete lesz, és mint egy negatív felvételen, teljesen ellenntettje történik körülötted mindennek, akkor is úgy vélekedsz, hogy "igen, ez én vagyok!".

2021. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
MTBI szerintem már hülyeség, ennyi erővel lehetne csinálni 1000 kategóriát is. Az intro/extro már más kérdés, az valós szerintem, csak ott sem lehet exact mérőszámot felállítani, hogy valaki egyik vagy másik, hanem fokozatmentes átmenet van a kettő között és mindenki máshol helyezkedik el egy skálán
2021. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Én most csináltam meg egyet: INFJ (védőügyvéd") lett.

Szerintem ennél komplexebb egy ember, bizonyos dolgokra gondoltam, amikor kitoltottem, viszont ha másra gondolnek, akkor megint más lenne :D sztem elethelyzettol függ. Bár én laikus vagyok 🤣

2021. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szórakoztató, de nem venném komolyan.
2021. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen: több megközelítéssel ugyanaz az eredmény jött ki.
2021. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Ne a tesztek alapján ítéljétek már meg az elméletet! Gondolom a fantasztikus 16personalities.com tesztjét töltöttétek ki. Az az oldal maximum arra jó, hogy meghozza a kedved a témához. A kognitív funkciókat meg sem említi, pedig az lenne a lényege az egésznek. Előbb ássátok bele magatokat, ismerjétek meg az elméletet, aztán döntsétek el, hogy mennyire számít baromságnak. Egyébként én sem "hizek" benne teljesen, de arra pl jó lehet, hogy ha egyáltalán nem ismerek valakit, valahonnan megtudom az mbti típusát. Mert emiatt úgy kezdek viszonyulni hozzá, ahogy ahhoz a típushoz viszonyulnék, ami eléggé meg tudja könnyíteni az ismerkedést. Mert nyilván nem véletlen mondják annak a típusnak, tehát valami csak igaz tán rá annak az xxxx típus tulajdonságaiból.
2021. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!