Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mond ilyet egy szülő?...

Miért mond ilyet egy szülő? Mi értelme ezt mondani?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon szerettem napi szinten írogatni mindenfélét, meg rajzolni (ma már csak hobbiszinten, ha néha kedvem van).


Mikor anyumnak megmutattam egy versemet, rajzom skiccét, egyből lepattintott, hogy "értelmesebb dolgokkal kéne foglalkoznod!", vagy "erre bezzeg van időd!"

Amikor elújságoltam neki, hogy megnyertem egy pályázatot, vagy kiállították a festményem, arra sose mondott semmit, legfeljebb annyit, hogy "jól van."


Mikor egy barátom anyukája ott volt nálunk, vagy mondjuk anyunak az ismerősei, akkor anyu bevitte őket a szobámba és körbemutogatta nekik a vázlatfüzetem, meg a falra kiragasztott rajzaimat, hogy "nézzétek milyen tehetséges! Mindig is mondtam neki, hogy művészeti iskolában a helye!"

(Soha nem mondott ilyet, csak fikázott...)


Annyiban meg tudom érteni anyukámat, hogyha alám adta volna a lovat, akkor lehet hogy festőnek, vagy írónak mentem volna, amiből valljuk be, tényleg nem lehet megélni, hacsak nem vagy Danielle Steel, vagy Stephen King.

De akkor utána miért kezd el dicsekedni velem az ismerőseinek? Közben nem félt, hogyha ezt a sok elismerést meghallom akkor művészetire adom a fejem?


2021. ápr. 15. 14:05
 1/7 anonim válasza:
81%
Szia! Nos, egy kicsit magamra ismertem az írásod alapján. Velem ugyanez volt, csak apukámmal. Ő alapvetően nem szereti a művészeteket, rosszul van a kicsit elvontabb, érzőbb lelkű emberektől, ezért sokáig engem sem támogatott ezen a téren. Most 18 éves vagyok, volt már pár önálló kiállításom festményekből, nagyon szépen tudok hegedülni és szoktam irogatni is. Mióta sikert értem el ezáltal, teljesen másképp kezeli a dolgot, úgy állítja be, mintha ő támogatott volna, holott folyton le akart beszélni. Szerintem édesanyád attól fél, hogy a tanulás háttérbe szorul majd nálad, és a művészetből pedig nem fogsz tudni megélni (amiben részben igaza is van, mert ehhez szerencse is kell). Beszélgess vele el, hogy tisztában vagy a dolgokkal, tudod, hogy ez nem biztosít stabil jövő, de mégis szeretnéd csinálni hobbi szinten, mert menedéket nyújt neked a rideg valóság elől. Én ugyan a tervek szerint az orvosin fogok továbbtanulni, de nem hagyom abba az alkotást sem, hiszen erre is szükségem van. Ha nem támogatnak, akkor ne támogassanak. Magamért csinálom. Kitartást neked! :)
2021. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és hogy leírtad a te történeted is.

Valóban nagyon sok a hasonlóság.


Ez a sztori anyukám és köztem már 10-15 éves, már évek óta külön élek tőle, csak a minap eszembe jutott és merengeni kezdtem rajta.

A jelenlegi munkám egyébként távol áll a művészettől.


Neked pedig nagyon sok sikert kívánok az orvosihoz! :)

2021. ápr. 15. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert a hobbiművészetből még éhenhalni sem lehet.

Gondolom "normális" karriert építeni, tanulni még lett volna mit a művészkedés helyett, ez zavarta

2021. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szakközépiskolába jártam, a legjobba amit a környéken volt. Átlagom is teljesen jónak számított, tehát mire végeztem, nem maradtam szakma nélkül.

Lehet hogy a tanulmányi eredményem miatt aggódott..

2021. ápr. 15. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Művészettöténész, festőművész, művészet tanár, becsüs, ötvös, formatervező, keramikus művész. És még sorolhatnám mi minden éehetnél, ha művészettel kapcsolatos munkavtetszene. Nem hiszem, hogy ezek bármelyikével éhenhalnál. Az ilyen szülői hozzáállás eléggé mérgező. Szenvedés, ha az embernek nyugdíjas koráig olyasmiből kell megélnie, amit nem szeret igazán. Inkább keressen picit kevesebbet a gyerekem, de élvezze amit csinál.
2021. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Valószínű, anyukádnak is már sokszor eszébe jutott, és ma már nem így cselekedne. Sajnos senki sem tanított meg arra, hogyan legyünk jó szülők?

De mit gondolsz ki a legnagyobb művész, aki megérdemelné, hogy minden ember dícsérje őt?

2021. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a sztori.. Téged elhajt, hogy milyen barpmságokat csinálsz, de az idmerősei előtt meg dicsekszik? Ez az igazi kétszínűség, büszke lehet magára.. Kb a facebook jelenséghez tudnám hasonlítani, való életben senkinek nincs pénze, meg panaszkodnak az emberek, hogy minden sz@r, facebookon meg megy a mutogatósdi, hogy "itt nyaraltunk, ebben az étteremben kajáltunk, jujj de csuda jó nap volt ez a mai".. Undorodom az ilyen képmutató emberektől!
2021. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!