Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavarna, ha valakinek...

Titeket zavarna, ha valakinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

Mintha ez alapján szelektálnának az emberek...


Ebből le lehet vonni azt a következtetést is, hogy nem vagyok seggnyaló és önállóan tanultam meg gondolkodni, meg azt is, hogy elviselhetetlen vagyok, azért vagyok egyedül.


Tehát ugyanolyan semleges, mintha lennének barátaim.

Sokan nem tudnak elvonatkoztatni ettől, nem is értem miért.


2021. ápr. 16. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szóval mert nekem vannak barátaim seggnyaló vagyok és nem tudok önállóan gondolkodni? Inkább az ilyen ostoba gondolataid kerülhetnek el az emberek.
2021. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen rossz és irracionális a következtetésed mindkét irányba. Az, hogy vannak valakinek barátai, az egy alapvető emberi igény, ugyanis társas lények vagyunk. Emiatt miért lenne bárki s.ggnyaló? Hogy gondolhatsz ilyet egyáltalán? Ez alapján inkább megkeseredettnek tűnsz egyébként...

Viszont ha valakinek egyáltalán nincsenek barátai, az épp az alap szociális igények miatt furcsa, és nem teljesen pozitív. Egyáltalán nem az elviselhetetlenséget jelenti, szerintem ilyen nincs is, inkább azt, hogy túl félénk vagy szociálisan, nehezen alkalmazkodsz. Az sem mindegy, hogy nincs igényed rá, vagy csak nem jön össze a barátság. Utóbbi szintén inkább kommunikációs zavar, szociális viselkedésbeli visszamaradottság jele.

Az alapján, hogy ilyen erősen ítélkező dolog jutott eszedbe arról, hogy valakinek barátai vannak, nekem inkább sérelemnek tűnik, tehát lenne rá igényed, de talán annyira nem vagy kezdeményező, sőt, talán önszabotőr is a magatartásod, hogy elkaszálod a legtöbb barátságot még a legelején, tudattalanul.

Amúgy a fő kérdésre visszatérve: mit jelent, hogy zavarna? Alapesetben nem normális, hogy az zavarjon, hogy egy másik idegen ember hogy éli az életét. Ha arról van szó, hogy mondjuk mint párjelöltként zavarna-e: nem is a zavarás a jó szó, hanem rossz előjel. Ha valaki barátot nem tud megtartani/szerezni, akkor egy párkapcsolatban helytállni sem igen fog tudni. De itt is a részleteken múlik inkább, ennyiből nem lehet reálisan következtetni.

2021. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Azért,mert nem vagy s..gnyaló az nem zárja ki,hogy lehetnek barátaid.Ha eseleg a s...gfejséggel kevered,akkor már igen.
2021. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Alapesetben nem, csak ha párkapcsolatot szeretnél velem, akkor igen.
2021. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jézusom, valamit nagyon félreértett az első kettő...


Nem feltételeztem én semmit, csupán leírtam a két végletet, hogy mindent fel lehet szarul fogni, de látom nem volt érdemes, itt is csak a kötözködés megy.

2021. ápr. 16. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sincsenek mert engem utál kb mindenki és fárasztó vagyok mindenkinek meg sok. Inkább visszavonultam és szinte senkivel se beszélek, nem ismerkedek meg semmi... beleuntam
2021. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értettem meg, hogy miről beszélsz... Engem nem zavar, ha másoknak nincsenek barátai, nekem sincsenek... :P Ez a státusz azonban, tapasztalatom szerint, gyakran negatív színezetet kap az illető megítélésekor, lássuk be, nem véletlen... :) - Ha valakit/valamit mások elkerülnek, az általában baljós jel... Sokan lúzereknek tartják a magányos embereket, és a személyes értékrendjük miatt is kerülik őket. Szerintem azért viszonylag sokan viszonyulnak jóindulattal is hozzájuk.
2021. ápr. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!