Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nem tanultak tovább,...

Akik nem tanultak tovább, miért nem ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 16. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hittem magamban, pedig nem voltam rossz tanuló. Valahogy úgy gondoltam, főiskolára csak a zsenik jutnak be. Én nem is értem, honnan volt bennem ez az őrült kisebbségi érzés.

Érettségi után mindenféle OKJ-s képzésen kallódtam és elkezdtem dolgozni, de persze csak ismerősökön keresztül jutottam álláshoz.


Nem teljesen igaz az, hogy nem tanultam tovább, de csak később, felnőtt fejjel. A legjobbak közt végeztem.

Másrészt nem érdekelt igazán semmi 18 éves koromban. Szerintem nagyon kellett volna nekem egy határozott szülői háttér.

Csak a rajzolás érdekelt, de természetesen nem vettek fel első nekifutásra a képzőművészetire, máshova meg nem is jelentkeztem. Én már biztosan tudom, ha a lányomnak nem lesz határozott elképzelése arról, mi szeretne lenni, a nyelvtanulás felé fogom terelni, de főiskolai szinten, ami megadja az alapot ahhoz, hogy nyelvtanár vagy fordító legyen, abból mindig meg fog élni. Aztán lesz ideje rájönni, mi szeretne lenni és akár levelezőn is tanulhat, ahogy tettem én is 29 éves koromban, amikor már biztosan tudtam, melyik pálya nekem való. Így van diplomám, de a nyelvekkel hadilábon állok, ami örök hátrány lesz nekem.

2021. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek például nincs pénze rá, vagy nem tudja eldönteni, hogy később mivel szeretne foglalkozni.
2021. ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

-nem tudtam mit akarok

-nem érdekelt semmi

-nem akartam utazni

-pénzt akartam keresni

2021. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Alig vártam, hogy kikerülhessek az iskolapadból és elkezdjek dolgozni. Szerencsére érettségi után felvettek egy kisebb céghez, ahol a hobbimat csinálhatom és pénzt is kapok érte.
2021. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Meguntam, hogy sok hasztalan butaságot akarnak lenyomni a torkomon.
2021. ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jól van ez így? ***** válasza:
Elvitt az élet anno.
2021. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam az iskolát, nem érdekeltek a tantárgyak és máig nem érdekel egyetlen szakma sem. Elveszett gyerek voltam és vagyok, magányos és lázadó. Eszem ágában sem volt beilleszkedni, akármilyen következményekkel is riogattak. Azt hiszem, leginkább csak nem akartam tudomást venni bizonyos kellemetlen szükségszerűségekről. Abban bíztam, rátermettségem és eszem révén majd megbírkózok az élettel. Mindig a mának éltem. Úgy érzem, más életmód számomra teljességgel idegen.
2021. ápr. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én képességeim olyanok, amelyek nem kedveznek a tanulásnak. Nem fogékony az agyam, lusta vagyok, és azt gondolom, hogy az esetek túlnyomó hányadában nincs arányban a lehetséges elért eredmény a befektetett energiákkal és anyagi vonzatokkal. Azt pedig kifejezetten rühellem, ha olyan tanulmányokba kényszerülök, amelyekről már a tanulmány elkezdés előtt tudható, hogy a megszerzett ismeretanyagot soha többé, sehol az életben nem fogom használni. -Egy idegen nyelvvel jártam így, amelyet azóta sem használok, mert nincs szükségem a használatára és csak azért, hogy használhassam, nem fogom tovább bonyolítani az életemet, amennyiben ez lehetséges.
2021. ápr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Én elkezdtem tovább tanulni, de mivel az exem a legnehezebb tantárgy vizsgánál szakitott velem úgy, hogy előtte még segiteni akart stb. igy hagytam a francba, amúgy is csúsztam a tárggyal meg iylenek.

Volt vagy 2 hét a vizsgáig, de addig simán húzta az agyam, hogy jaj lehet még se lesz vége a kapcsolatnak.

Jól tönkretett, vele meg a tanulmányaimat, és a legrosszabb, hogy siekrült bebizonyitanom magamnak, hogy igenis nekem is megy ez az egész.


Azóta meg dolgozom, nem rossz pénzt keresek, és már nem tehetném meg, hogy évekig tanulgassak. Elúszott ez a hajó, és sajnos nem feltétlenül miattam.

2021. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!