Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használják sokan a...

Miért használják sokan a "fiú", "lány", "srác", "csaj" megnevezéseket felnőtt, lassan középkorú emberekre is?

Figyelt kérdés

Én amúgy 27 éves vagyok(általában jóval kevesebbnek néznek), de már így is leginkább a fiatalember megnevezést tartom magamhoz legközelebb állónak, a fiú az már olyan gyerekes. Néha jól is esik, amikor "uram"-oznak 😀, ez nyilván helyzetfüggő.

Ezt így nem tudom követni mikor nálam idősebb emberek is így beszélnek egymásról és akkor kiderül, hogy az illető már középkorú.

Ti hogy látjátok, mikor van helye az ilyen megszólításoknak és mikor nincs?



2021. ápr. 16. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Zavar a gépezetben. De legalább jót lehet röhögni, amikor valaki kiírja a kapcsolatok kategóriába, hogy 45 éves srác vagyok, és még soha nem volt barátnőm... Vajon miért?
2021. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyik másik ugyanolyan fiatalos, érdeklődő, mozgékony, mint fiatal korában. Én is gyakran használom így, hogy srác, sokszor negyvenes pasikra is, főleg akiket ismerek régről és ugyanolyan habitusú mint fiatalon, arról nem is beszélve, hogy iszonyat gyorsan lesz egy huszonéves srácból negyvenes pasi, csak ez 27 éves fejből még teljesen elképzelhetetlen hogy ilyen gyorsan odaér az élet, pedig sajnos így van. Lesznek még komoly évtizedek az életedbe amikor úgy örülsz hogy srácként beszélnek rólad, mint majom a farkának. És ahhoz az évtizedekhez viszonyítva szinte nulla az a pár év, amíg fiatalka vagy.
2021. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kollegám, 50-es nő, minden nála fiatalabb férfit fiúcskázott. :)) De nem lenézően meg semmi.


Én 30 évesen korombelieket simán csajszizok/pasizok (nem szemtől szembe, hanem ha beszélek vkiről), persze helyzete is válogatja.

Magamat se tartom olyan öregnek, hogy asszonyozni kelljen. :)

Te is 27 éves srác lennél nálam, szerintem ebben nincs semmi sértő. :)

Az okán még sosem gondolkodtam, talán amiatt, hogy magamat is fiatalabbnak érzem a koromnál.

2021. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben semmi mély mögöttes dolog, kinek milyen a stílusa. Van egy hölgy ügyvéd ismerősöm, azt hiszem idén lesz 51, és ő is simán használja a csajszi meg csaj szavakat amikor a női, egyébként kivétel nélkül 35+-os kollégáiról beszél. Szóval nincs ebben szerintem semmi, nyilván tudni kell hogy milyen helyzetben mi illik és érezni kell, hogy ki milyen személyiség, ki az, akit zavarna ha srácnak vagy csajnak szólítanád.
2021. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
mert aki velem egyidős (vagy fiatalabb), azt srácnak/lánynak hívtam 10 évvel ezelőtt is, és most is. nem fogom elkezdeni magázni őket basszus, egyidősek vagyunk :D
2021. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3 Nem, abszolút nem lenne sértő.😀 Én az "asszony" kifejezést nem igazán szoktam használni, inkább a "hölgy"-et, az elfogadottabb.

Nekem egyszer volt egy olyan élményem, hogy mentem egy szervezett túrára és jőtt velünk egy kisgyerekes nő egy babahordozó kendővel és úgy hivatkoztak rá, hogy a "babás lány". Nekem ez valahogy olyan furcsán hangzott, nem tudom én egy otthon babákkal játszó kisgyerekre gondolnék, ha ezt a kifejezést használnám, de lehet én vagyok maradi. :))

2021. ápr. 16. 21:36
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
A válaszodra reagálva, nekem is megüti a fülem a "babás lány" kifejezés, mert régen a lány a hajadon, még nem szült nőt is jelentette. Az ő esetében talán a fiatalasszony lett volna a legjobb kifejezés, de a fiatalemberrel szemben az valamiért nem megszokott.
2021. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ezek a kifejezések nézőpont kérdései... Huszévesen a harmincötöt férfinak mondod, mikor te magad is közeledsz a harminchoz, már srácnak, mert korodbeli... Ez ilyen.

Amúgy én a srác kifejezést nagyon kedvelem, van benne egyfajta férfias lazaság.

2021. ápr. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyzetfüggő is, hogy mit használ az ember. Pl. tudomisén, sorban állok a boltban, tévesen engem szólítanak, akkor úgy szólok, hogy "ó, szerintem a hölgy (vagy úr) előttem volt!" Akkor is, ha 25 éves meg akkor is, ha 55.

De ugyanezt a szitut otthon páromnak már úgy fogom elmesélni, hogy a csaj/nőci (srác/pasi) már majdnem belém kötött, hogy tolakodni akartam. :)

2021. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy csúsznak a kifejezések, mert nem abban a világban élünk, amikor 16 évesen kiházasították az embert, azt elkezdték csinálni a gyerekeket sorban, mint az orgonasíp.


Férfi szó alatt az ember bizony azt érti, azt a képzetet társítja hozzá a fejében, amikor az illető már egy kopaszodó, megpocakosodott, pödörtbajszos, bőnadrágos (minden mást le6uzizó), megmakacsolt valaki, aki élettelen zombiként hordja haza a melóból az asszony által elvárt fizetést, hogy az megvalósíthassa belőle a megálmodott kis világát az X gyerekkel. Aki nem ez a kategória, azt nem fogják férfinak hívni, és ő maga se fog harcolni érte, hogy ezt a kifejezést rásüssék, ha 25 éves, ha 35.


Nyilván szerencsésebbek azok a nyelvek, ahol a "fiú" és a "férfi" kifejezés között van még 7-8 árnyalat, és lehet használni is őket a mai huszon-harmicéves fiatalságra. Tehát van szó arra is, ha valaki nem megrondult trogylinak néz ki harmincegynéhány évesen.


Tényleg akkora szakadék van a mai fiatalság, és a korábbi nemzedékek között, hogy egyszerűen nem lehet őket ugyanazzal a szóval illetni. Az ember sokkal inkább attól kap hülyét, mikor bemondják a híradóba, hogy a "19 éves férfi" így meg úgy... Hát mi a 19 éves a mai világban? Gyerek. Ül az iskolapadban (öt év múlva is még ott fog) és retteg, ki ne hívják felelni.

2021. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!