Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a rossz...

Miért van az, hogy a rossz dolgok jobban megmaradnak, mint a jók?

Figyelt kérdés
A rajzaimra kapok néha jó véleményt, de azt szinte azonnal elfelejtem. Ha negatívat kapok az megmarad és elégetlen leszek még jobban. Amikor meglátok egy nagyon jó munkát elfog egy irigység is és borzasztó ez az érzés, hogy sosem tudok magammal megelégedni. Nemrég lettem harmadik egy pályázaton, de egyszerűen semmi, csak egy pillanatnyi jó érzés volt...

2021. ápr. 17. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Velem is van ilyen. Igazából az okát nem tudom, talán az önbizalomhiány útjába tudnám terelni a témát, de fogalmam sincs
2021. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én amióta rajzolok, azóta nem vagyok megelégedve, és nem hinném, hogy sokkal jobb lesz.
2021. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ösztön, ez mindenkinél így van. Az agyad jobban emlékezik a negatív dolgokra, mert ezzel próbálja elérni, hogy a jövőben elkerüld azokat.
2021. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fókusz kérdése. Az elme keresi a negatívat, mert erre van programozva a túlélés és a veszély elkerülése érdekében.


A mai embernek szándékosan kell emlékeztetnie magát a sikereire azért, hogy egyensúlyba kerüljön a kettő.

2021. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amire tudok még gondolni, hogy lenézem magam vagy maximalizmus. A sulis dolgokban egyáltalán nem akarok már maxot nyújtani mert feleslegesnek érzem...
2021. ápr. 18. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ami most először beugrott, az a következő. Szerintem azért van ez, mert te úgy érzed, jók a rajzaid. Ezért ha kapsz egy ennél negatívabb kritikát, az "beragad", mert eltér attól, ahogy te látod a dolgokat, és a rosszabb irányba. Míg ha jó kritikát kapsz, akkor az pontosan megegyezik a te reális nézeteddel, beleillik a képbe, így az kevésbé foglalkoztat.
2021. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os, mikor kész tetszik de pár perc vagy óra után nem tetszik

..

2021. ápr. 19. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:

nagyon jó, ha már felismered, hogy hol kell változtatnod. Igy eltudod csipni az érzéséseket, ha már észrevetted akkor állj meg annál az érzésnél, és engedd el..persze ha negativ, ne adj neki kellő energiát, ne tápláld.

Ha pedig pozitiv, akkor erősíts rá, élvezd, ne hagyd ne engedd el, fogadd magadba a jó érzést, és tartsd meg ameddig csak tudod, ha jönne egy rossz gondolat a pozitiv élményedre, akkor ne adj neki teret.

Bővitsd, tágitsd ki a jót és minél többet emlékezteted magad a sikerre a pozitiv dolgokra annál jobban, kitágul benned ez az érzés és teret ad a jónak, és az öröm érzésének megszokásához.

2021. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!