Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A programozók többsége miért...

A programozók többsége miért néz ki ennyire “geek”-nek?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy nem célom senki sértegetése ezzel a kérdéssel.

A jövőben szeretnék én is programozással foglalkozni, így néztem pár videót olyan szakokról, ahol ezt tanítják, és meglepődtem, hogy valójában milyen sok emberre érvényesül ez a “geek” kifejezés, ami az utóbbi évtizedekben terjedt el (szemüveg, zsíros haj, nem sportos alkat, antiszoc. stb..)

Mégegyszer leírom, nem szeretnék ezzel senkit megbántani, csupán a miérteket keresem.

Szóval a jövőben én is szeretnék programozással foglalkozni, viszont kicsit megijedtem, mert én nem szeretnék ilyen lenni. Én nem vagyok kocka, vagy “geek”, csupán érdekel a programozás, meg szeretnék olyan munkával foglalkozni amit viszonylag élvezek. De nem szeretném ha ebből állna az életem, szeretek sportolni, szeretem a társasági életet, szeretnék egy szép barátnőt, sok minden érdekel az informatikán kívül.

Én csak attól félek, ha programozónak állok valaha, képtelen leszek én is “bekockulni”, napi 12 órát a gép előtt kódolni, mellette semmi társasági életem nem lesz.

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez a túlzott kockaság nem feltétele annak, hogy egy jó programozó váljon belőlem.



2021. ápr. 19. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Programozáshoz kell ész, neked nincs.
2021. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Valójában az általam ismert programozó legalább fele rendszeresen gyúr, szóval nagyon nem úgy néz ki a többség, csak ugyebár róluk nem mondod meg látásból, hogy mi a szakmájuk.
2021. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a BME VIK-re vagy ELTE IK-ra és nézz körbe.


Elég hamar egyértelművé válik, hogy az átlagnál több extra vékony, erősen kopaszodó, szemüveges és alapjáraton kockának kinéző férfi van.


Viszont nem ők képezik a többséget, csak annyi hogy több van belőlük, mint ha csak szimplán bemennél egy LIDL-be és körbe néznél...


Azt is észre veheted, hogy van regetegn átlag kinézetű lány, fiú és még konkréten model szerűek is.


Nagyából mindenki reprezentálva van.


Talán azért több a kocka, mert azok választják ezt a szakirányt, akik szeretik a számítógépeket vagy éppen szeretnek rajta alkotni. Plusz jók voltak matek/fizikából.

(Itt az egyetemről beszélek)


Ezek az egyetemet végzett embereknek töredéke teszi ki a programozókat, amúgy rengeteg ember van akik önmagukat tanítotték vagy bootcampet végig jártak és úgy váltak azokká.


Rajtuk szerintem nem lehet látni azt a trendet, amit mondjuk a BMEn járkálva lehetne.


Szóval szerintem egyátalán nem igazak a sztereotípiák. Legtöbb programozóról meg nem mondanád, hogy az a foglalkozása.

2021. ápr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból ne indulj ki, mennyit látsz videón, fotókon, nem is biztos, hogy mind elvégzi, vagy a szakmában is marad. Amúgy meg ez egy ülőmunka, és ha eleinte nem is, idővel azért megjelenik az igény a mozgásra, mert elkezd itt-ott fájni, fárasztóvá válik 8+ órát a monitor előtt ülni. Van, aki ezt gyógyszerrel próbálja kezelni, vagy nem foglalkozik vele, van, aki mozgással.
2021. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 moozygoo ***** válasza:
100%
Ahol én dolgozom nem igazán jellemző, nálunk elég sportosak az emberek, céges fitness terem is van.
2021. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Te meg miert vagy ennyire beszukult? :D

Miert csinalsz magadnak nem letezo problemat? Eloszor inkabb koncentralj a tanulasra, mert egyetem nelkul is felvesznek programozonak, de tudas nelkul nem.


Meg aki ilyen “kocka” tipusu programozo is, hidd el, hogy annak is van elete. Attol meg vannak baratai, lehet felesege, gyereke, hobbija. Nagyon kis szazaleknak nincs mas elete a szamitogepen kivul, legalabbis felnottkent.

Tinikent mas, valoszinuleg inkabb ebben a korben mozoghatsz+ a sztereotipiak miatt latod igy, de ez nem jelent semmit.

Anno en is kepes voltam nokent napi 12-14 orat jatszani, gepet nyomkodni, mert raertem es nem volt jobb dolgom, de ez elmult.

2021. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit értelmetlen tényleg a kérdésed :D

A programozókat is napi 8 órás munkáért fizetik. Ők is ugyanannyit rohadnak a számítógép előtt, mint az összes irodai munkás, oktató, mérnök, újságíró, stb. Az, hogy a szabadidőddel mit kezdesz, a te döntésed, pl elmehetsz edzeni és akkor nem hízol el. Moshatod a hajad és akkor nem lesz zsíros. Ha szerinted a szemüveg gáz, hordhatsz kontaktlencsét.


A belső tulajdonságokat illetően meg, azt én is észrevettem, hogy általában az informatikusok eléggé hangulatemberek, sokszor mogorvák meg nem lehet hozzájuk szólni, de gondolom alapból olyanok szeretik a gépeket bütykölni, akik nem szívesen foglalkoznak emberekkel.

2021. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a monitor nézés miatt én is szemüveges lettem az évek alatt, nem kell 0-24-ben kockulnik. Attól ugyan úgy igényes vagyok magamra, mindennap fürdök, 3 naponta mosok hajat kb, nem zsíros az amúgy is rövid hajam, illetve próbálok mozogni is, bár elég vékony vagyok. Amúgy az emberek felé igen nyitott vagyok, még ha kevés barátom is van csak, szívesen töltöm az időt velük.
2021. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Ez sztereotípia. Az az igazság, hogy sok egyetemista és fiatal dolgozó felnőtt elhagyja magát, függetlenül attól hogy mi a foglalkozása. Aki alapból sportos, igényes típus az nem fog zsíros hajjal lekajált pólóban ülni a gép előtt sem. Az egyik legjobb programozó akit ismerek, sportos és nagyon extrovertált. Néha én is csinálok fejlesztési feladatokat, szerintem ha az ügyfél tudná hogy egy színes hajú Morticia Addams kinézetű csaj tervezte a webáruházát, beszarna (minden ügyfél azt hiszi hogy férfi vagyok, legalábbis aki angolul intézi az ügyeket mert folyamatosan he-ként hivatkoznak rám).
2021. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én az ellentettjét kezdem látni.

Persze, mindig ott vannak azok akiket mondasz (mondjuk fejből egy ilyen embert tudnék csak mondani, de az is régen volt), de én többségében a sztereotípia ellentettjét látom csak mindenhol.


Amúgy amit kerestél, az a nerd kifejezés. Geek az, ami valami iránt lelkesedik. Ez nem csak a gépek lehetnek. Attól függetlenül, geeknek kell lenned és ez a gépekről kell hogy szóljon (persze, mellette mást is szerethetsz), szóval szeretned is kell amit csinálsz.


A másik: ha te úgy döntesz, ugyan úgy elmehetsz kondiba és hasonlók.

Nem tudok semmi olyat, ami miatt olyan sztereotipikusnak kéne lenned, amit leírsz.

De amúgy, te hol láttál ilyen embereket?

2021. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!