Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az instás...

Mi a véleményetek az instás influenszerek, celebek elleni "cyber-bullyingról"? Bőv. lent.

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről beszélek: mostanában egyre nagyobb teret nyert, hogy az influenszerek felszólalnak az őket ért nyilvános, olykor bántó kritika ellen. Direkt fogalmaztam így ugyanis véleményem szerint, mostanában átestek a ló túloldalára és tényleg a korrekten megfogalmazott kritikát is bántásnak veszik. Gyakorlatilag úgy látom, hogy csak a pozitív tartalmú kommentek, vélemények elfogadottak. Szerintem ha valaki erre a "foglalkozásra" adja a fejét, akkor ez valamilyen szinten ennek a velejárója. Minél ismertebb valaki, annál több olyan ember van aki nem kedveli vagy aki bírálja, jobban tudja, meg akarja mondani hogyan csinálja stb. Természetesen azzal nem értek egyet amikor trágár, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illetnek valakit. Viszont az insta előtti időkben fénykorukat élő celebek esetében is megvoltak ugyanezek, csak akkor az emberek nem az instára irogatták, hanem pl. képesek voltak levélben megírni ezeket a kritikákat vagy más módon az illetők tudtára hozni.

Kicsit azt érzem, hogy ők is választhattak volna, hogy nem a nyilvánosság előtt élik az életüket, másnak is van vállalkozása anélkül, hogy lenne 20ezer követője, más is megél enélkül. Akkor valamilyen szinten hogy fogadják el és viseljék emelt fővel a kritikát amit kapnak. Vagy a másik, hogy ott a tiltás, törlés gomb, ha valami nem tetszik.



2021. ápr. 20. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Mindig is így működött ez xd
2021. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az influencereknek több hasznot hoznak az őket keményen kritizálók, mint a "csendes" követőik. Ott van például Zsebibaba. Néhány nyálcsorgató kanos palin kívül senki nem nézi jó szemmel a tevékenységét, mégis sikeres. Ő és hozzá hasonlók valójában olyan szolgáltatást nyújtanak az embereknek, amire óriási igény van ebben az országban: a felsőbbrendűség érzését. Aki megnézi ezeket a videókat, kommentel pár "k...va anyádat r...nc" színvonalú kommentet, az innentől hátradőlhet: lám, én mennyivel jobb vagyok, mint ők. Neki ez egy örömforrás. Erre pedig bőven van akkora kereslet, ami megélhetést biztosít az influencernek.

Persze most csak a trash tartalmak gyártóiról beszélek. Sok igényes, értékes tartalom is van a közösségi oldalakon, csak ezek nem annyira népszerűek. Aki túl jó munkát végez, az nem alkalmas arra, hogy felsőbbrendűség érzést generáljon a nézőben. Sőt, még arra is rávilágíthat, hogy mennyi mindent nem tud és fejlesztenie kellene magát. Az emberek többsége ezzel nem szeret szembesülni.

2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Van egy mondás erre.


,,Aki k🙃rvának áll, ne csodálkozzon ha megb🙃sszák!"

2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!