Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki különlegesebbnek...

Mindenki különlegesebbnek tartja magát másoknál?

Figyelt kérdés
Te például miért?

2021. ápr. 20. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Én például azért, mert nem tartom magam különlegesebbnek másoknál.

Tudom, ellentmondásnak tűnik, de tulajdonképpen minden ember különleges a maga nemében, mivel nincs két egyforma belőlünk.

Általában azok szoktak ezzel próbálkozni felvágásként, akik amúgy abszolút átlagosak, de nagyon szeretnének kitűnni valamivel.

Manapság ékes példa erre a névadási szokások: sok szülő akar minél ritkább, minél extrémebb nevet adni a gyerekének, mert úgy gondolja, hogy attól majd különleges lesz. Nagy valószínűséggel tévednek, de ez majd kiderül a maga idejében. HA különleges lesz is a gyerek, biztosan nem a neve miatt.

2021. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is érzem, ezt az ösztönt (már ha az), hogy különlegesebbnek tartsam magam, de nem találtam még semmit, ami miatt lehetne.
2021. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tartom maga annak. Valójában az emberek többsége, engem is beleértve, messze nem különbözik annyira egymástól, hogy különlegesnek lehessen nevezni. És ez nem is kéne, hogy baj legyen, az emberek igazán abba hagyhatnák, az átlagos szitkoszóvá alakítását, mert nem az. Csak mert a 19. században kitalálták, hogy csak a zsenik, a különleges emberek érnek valamit, az nem azt jelenti, hogy ez így is van.
2021. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én igen. Ezt mostanában fedeztem fel magamon. Azt gondolom, hogy ez nem helyes, máshogy kellene...egyelőre nem tudok változtatni rajta. :(
2021. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj dehogy. Én vagyok az a szürke kisegér aki szeret is szürke kisegér lenni. Világ életemben próbáltam eltűnni, csendben lenni, normálisan viselkedni. Soha nem akartam kitűnni semmivel és tudom is magamról, hogy egy teljesen átlagos nő vagyok, senki se imád (jó, kivéve anyám meg a párom) és senki se utál. És ez így van jól, legalábbis nekem.
2021. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Én szeretem, ha figyelnek rám, valószínűleg azért, mert gyerekként ezt nem kaptam meg.
2021. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!