Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy jó, illetve egy...

Milyen egy jó, illetve egy rossz ember? Milyen emberi tulajdonságok idegesítenek, zavarnak?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a vélemények.


Én úgy gondolom, hogy egy jó ember őszinte, de nem tapintatlan; emellett kimutatja az érzéseit, nem rideg; megbízható (ezalatt értem azt is, hogy nem pletykálkodik, tud titkot tartani, továbbá felelősségteljesen végzi a munkáját); segítőkész.


Rossz embernek pedig azt tartom, aki arrogáns, kapzsi, túlzottan bizalmatlan, irigy, továbbá rosszmájú, mindenkit leszól, ítélkezik, de magát tökéletesnek látja. Azok az emberek is zavaróak számomra, akik nem félnek másokon átgázolni az érvényesülés érdekében. Jobban mondva: felfelé nyalnak, lefelé taposnak.


A túlzottan vallásos, bigott emberek tudnak még az őrületbe kergetni.



2021. ápr. 21. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Engem idegesítenek a prűd emberek. Akik mondják, hogy így a szex, jaj úgy a szex. Aztán ugyanazt csinálják az ágyban, mint a többiek. Ha meg nem, akkor szimplán idióták, de tényleg.
2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! :)


Na igen, az ilyenek engem is bosszantanak.


Egyvalami kimaradt: mivel szociális, társaságkedvelő ember vagyok, a társaságkerülő, már-már embergyűlölő alakok tudnak még taszítani.

2021. ápr. 21. 12:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat az embereket kerülöm, akik azt gondolják, hogy makacsnak lenni erény és ezt villogtatják, ahelyett, hogy megpróbálnának a másik emberre is tekintettel lenni/kompromisszumokat kötni néha-néha.


Azokkal egyébként maximálisan egyetértek, amiket leírtál a kérdésben.

2021. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz. :)
2021. ápr. 27. 13:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
èn nem tartom magam rossz embernek. Kiàllok az igazamèrt, nem èrdekel a szabàly, ha az etikettel szembe megy, de fölvàllalom azt ha valamit megszegek, utàlok kèsni, de mèg jobban utàlok màs miatt kèsni, volt olyan ismerős otthagytam mert időre mentünk. szava tartó ember vagyok, szókimondó. de nem minden àron. pl volt egy ismerős, tök büdi volt.... többen mondtàk hogy nekem. majd amikor megkèrdeztem hogy mondtàk e neki mindenki nemet mondott. èn mikor kettesbe voltunk mondtam neki, hogy testszaga van elfogadta, adtam tanàcsot. utànna azt hallottam hogy milyen sokat vàltozott a tèren. Màs sikere fontos nekem. mi csoportban dolgozunk. nàllam sokkal fiatalabb sràcok akik többre vihetik mint èn fogom, mindent megteszek hogy fejlődjenek.... ès mèg sok fontos tulajdonsàgom van nekem.... de az màr hosszú lenne...
2021. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. ápr. 28. 11:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A jó nagyon figyel,hogy még véletlenül se okozzon rosszat a másiknak, még rossz érzést se a lelkében, vigyáz pl még arra is, hogy ne verje le a vázáját


Aki rosszarc, őt meg ez nem érdekli, sőt, néha meg külön abból is nyer energiát, hogy rosszat csinál a másiknak szánt szándékkal is akár. Vagy lehet még olyan rosszarc is, hogy direktben nem akar kárt okozni a másiknak, de ha mégis úgy alakul, akkor kiröhögi, vagy nemérdekli, közömbös marad iránta; hogy tehát "Na, és akkor mi van"; tehát közömbös, nem foglalkozik vele, néha még örül is a másik kárának kifejezetten ; tehát nincs tekintettel másokra; míg a jó pedig ügyel, hogy ne ártson.

2021. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*de mondjuk gyerekeknél pl ezt szerintem nem lehet eldönteni, tehát gyerekre pl nem mondanám, hogy rossz, még akkor se , ha pl csúfolja a társait, vagy belekontárkodik a rajzukba, vagy lökdösi a többit. Tehát ezt fontos szerintem , hogy csak felnőtteknél használnám mondjuk.


És tehát én ezt most csak így leegyszerűsítve írtam,mert azért nem minden fekete, vagy fehér, lehet mindennek többféle aspektusa is, pl lehet, hogy láton ,hogy valaki arconüt egy másikat, és akkor azt a másikat sajnálod, pedig lehet, hogy volt már előzménye, hogy előzőleg ő csinált valami nagyon csúnyát a másikkal. De amúgy lehet,hogy pl külsö szemlélőként akár egyiknek az álláspontjával se tudnál egyetérteni, de mondjuk lehetne akár olyan is, hogy érthetőnek , elfogadhatónak találod mindkettőnek az álláspontját; tehát itt rengetek árnyalat van.

2021. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
7. és 8. vagyok,egyszer hallottam valami ilyet, hogy addig lehetsz szabad, amíg nem korlátozol másokat az ő saját szabadságukban. Tehát vkinek a szabadsága addig terjed. Mert tehát onnantól már tiltás van, az nem helyes, a már a másiknak valahogy kárt okoz; pl most mondok egy egyszerűt , ki akarna ülni valaki a saját, már meglévő napozószékébe a napra, és akkor előtte meg valaki tönkreteszi a napozószékét, (mondjuk nincs neki másik, és nem is ad helyette másikat, meg ő egyébként is azt szerette, nagyapjától kapta, és neki az volt a kényelmes, azt szerette, ahhoz kötődött, akkor az őneki birtokában állt az szék [mielőtt ugye tehát a másik a megkérdezése nélkül tönkretette]), akkor az a valaki korlátozta a másikat (Aki a széket tönkretette, ő korlátozta a másiknak a szabadságát, őt a szabadsága megélésében.) .Valami ilyesmit hallottam tehát. Remélem, jól magyaráztam.
2021. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak szeretetreméltó, és hátrányos tulajdonságai. Jó ember az, akinél az előzőek vannak túlsúlyban. Rossz pedig az, akinél utóbbiak.
2021. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!