Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez csak szerintem hangzik...

Ez csak szerintem hangzik kamunak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tartozott nekem kb 4000 forinttal még tavaly előttről. Nem kértem számon tőle, mert beszámíthatatlan és úgyis csak letagadta volna vagy hazudott volna valamit. Végülis nem egy egetrengető összeg, úgyhogy elengedtem. Azonban pár hete rendelt kaját magának és nekem is (holott én nem kértem erre). Mondtam neki, hogy megadom az árát, de azt mondta nem kell. Ezután egyszer csinált nekem pizzát (szakács) és kaptam tőle 3 doboz kólát (persze ezekre sem kértem).

Itt jön a csavar: ma azzal jött, hogy elvesztette a kártyáját és visszakérné a rendelt kaja árát, mert 5 nap mire megkapja az újat. Megkérdeztem mennyibe került, állítása szerint 5000. Azt mondta majd csúsztassam át az ajtója alatt. Ezután mondtam neki, hogy amúgy ha bemegy a bankba, akkor kérhet készpénzt a számlájáról - mire azt mondta, hogy próbálta, de se a személyije, sem az útlevele nincs nála, mert állítólag az anyjánál vannak, aki elutazott (egy 33 éves férfiről beszélünk lol). Összefutottam most vele a parkban, ahol újra erősködött, hogy csak csúsztassam át a pénzt az ajtó alatt. (Pedig én személyesem akarom odaadni, mert úgy a legbiztosabb.) Visszafelé menet láttam, hogy egy padon ülve sört iszik (ja és azelőtt azt mondta, hogy a barátnőjéhez megy éppen). Ha ennyire nincs pénze valakinek, akkor hogy-hogy piára költ? Nekem gyanúsan hangzik ez az egész. Nektek mi a véleményetek? Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Úgy vagyok vele, hogy megadom neki az 5000-et (csakis személyesen), de ha még a pizza és a kólák árát is kérné, azt felejtse el.



2021. ápr. 21. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen lehúz, te meg tátott szájjal mész a f.szerdőbe. Egy büdös vasat se kéne neki adnod, sőt, tovább megyek, nem is kéne egy ilyen emberrel haverkodnod.
2021. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki egy 1000rest,mivel tartozott neked 4000rel így csak egy 1000re jár neki . :D
2021. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember nem kéne, hogy az ismerősöd legyen. Mi a jó neked ebben a kapcsolatban? Ne adj neki semmilyen pénzt, és felejtsd el.
2021. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez jutott eszembe, mint amit az egyes válaszoló is írt: egyáltalán minek haverkodsz ilyennel?

Ilyen,hogy utólag elkéri a kaja árát,amire meghívott meg egy ordasnagy baromság. Vagy kérjen pénzt normálisan, vagy ne kérjen. Jó, hogy nem számítja fel,hogy hat éve megkínált a saját cigijéből, vagy valami... egy vicc. és szerintem ne adj neki pénzt, mert akkor sosem lesz vége.

2021. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki, hogy megadom. Így mégis mit mondjak? Nincs bátorságom ezután azt mondani, hogy mégsem adom meg...

Én nem is akarok haverkodni vele. Azt meg sem említettem, hogy egyszer hazudott a főnökünknek, amivel majdnem engem is bajba kevert. Már rég kizártam volna az életemből, de sajnos kollégák vagyunk és ugyanabban az épületben élünk...

2021. ápr. 21. 15:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Meggondoltad magad. Jogod van hozzá. Mit félsz tőle? Felnőtt vagy, nem?
2021. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akarsz ilyen nyíltan,akkor kamuzz valamit, hogy elment a pénz másra, kért tőled a családod,most nincs miből, bármi. Még ez is jobb,mint efféle segítséggel igazolni egy ilyen ismerősöd viselkedését.
2021. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az is hozzá tartozik, hogy nem akarom, hogy a jövőben további szemétségeket kövessen el ellenem. Az alkalmazottak kajáját (köztük az enyémet is) ő csinálja. Nehogy majd az legyen h nekem nem csinál és bekamuzik valamit. Le akarom ezt zárni, meg ignorálni az üzeneteit ezentúl.
2021. ápr. 21. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy "Bocs, de ha belegondolok, te egy lehúzós tróger vagy, és húzz a ganajba, mert tőlem ugyan nem kapsz egy lyukas garast se, főleg nem ajtó alatt átcsúsztatva, mint a Reszkessetek Betörők-ben."

A sarkadra kéne állni végre, nem?

2021. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazad van :(
2021. ápr. 21. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!