Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szokott ilyen dolog zavarni...

Szokott ilyen dolog zavarni titeket?

Figyelt kérdés
Voltam pár napja egy plázában, és éreztem, hogy pisilnem kell. Gondoltam naivan, milyen egyszerű a dolgom, el kell csak menjek az illemhelyre. Igen ám, azonban megdöbbenésemre (mert nem minden plázában van így) egy komplett beléptető rendszer fogadott a mosdó előtt még a folyosón. Fizetni kell, ha te igénybe akarod venni a mosdót. Kérdem én, milyen dolog ez? Itt tartunk, hogy van az élőlényeknek az a teljesen természetes, elfogadott, egészséges, veleszületett dolguk, hogy ürítenek, és már ebből is pénzt kell csinálni? Pisilni akarsz? Fizess! Tehát nekem az ezt képviselő eszmével, nézettel van a problémám, hogy olyan telhetetlen már az ember, hogy a székelésből is hasznot vár. Értem én, hogy elvileg a befolyt összegből tartják karban a mosdót, meg abból a pénzből csillog villog (kivéve, amelyik nem), de akkor is. Illetve azt sem tudják megakadályozni vele, hogy valaki csak WC-re menjen be a plázába, majd kifizeti, ha annyira sürgős neki.

2021. ápr. 21. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem, mert pár forintról beszélünk és igen, legalább tisztán van tartva a WC. Sokkal szívesebben fizetek pár centet és megyek be egy tiszta, nem büdös WC-be, minthogy sóherkedjek azon a semmi pénzen és egy büdös, mocskos WC-be kelljen elvégezzem a dolgom.
2021. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pitegamer ***** válasza:
53%

#1-nek igaza van. Azok a mosdók, amikért pénzt kérnek mindig tisztán vannak tartva (legalábbis tapasztalatom szerint) az ingyenesek nagy részével ellentétben.

Persze, nem egy kedves dolog, de 20-100 forint mindenkinél van. Ha nem minden nap mész plázába, akkor is havonta kb 300 forintot költesz.

Bár én úgy vélem, hogy ha valaki nem akar ezért fizetni, az menjen el otthon. Persze ez nem vonatkozik azokra, akik sok időt töltenek ott.

2021. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1


Gondoltam, hogy ez lesz a válasz. Nálam sem arról a pár száz forintról van szó, hanem elvről. Tudni kell, hogy nekem az életemben vannak pár szabályok, például nem adok ki pénzt fölöslegesen, szintén nem adok ki pénzt elvi indíttatásból. És a WC-zés nálam ilyen dolog. Soha nem szégyelltem bokorba pisilni például. Ugye mi férfiak amúgy is könnyebb helyzetben vagyunk, de egyébként is figyelek arra, hogy senki ne lásson, ne botránkoztassak meg senkit, senki tulajdonát ne vizeljem le. Elvégzem a dolgom, lemosom a kezem (nem mintha telibe vizelném), aztán kész. És én inkább elvből ezt választom, mint a másik verziót. Ilyen ember vagyok.

2021. ápr. 21. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár elég szomorú, hogy az az alapvetés, hogy amelyik mosdó nem fizetős, az mocskos (hiszen anélkül is tisztán kellene tartani őket), de sajnos tényleg így van. Amelyik fizetős, legalább van benne szappan, WC papír. Nem igazságos, de ma már szinte tényleg mindenből hasznot akarnak húzni, így működik a világ. Egyébként egyetértünk, szemétség.
2021. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2


20-100 forint? Ahol én voltam, ott kb. 400-500 volt, így valahogy. De nem is a pénzről van szó, 3-as válaszomban kifejtettem.

2021. ápr. 21. 22:02
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


Jártam már olyan plázában, ahol nem volt fizetős, és nem volt mocskos sem. Volt szappan, minden, ami kellhet. És ők ezekszerint ki is tudják gazdálkodni.

2021. ápr. 21. 22:04
 7/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszomhoz még hozzátenném, hogy sokkal jobb közérzettel bujok el a bokor mögé pisilni, mint egy összesz@rt nyilvános WC-be bemenni.
2021. ápr. 21. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor Vespasianus császár fizetőssé tette az illemhelyeket, és a fia, a későbbi Titus császár ezt nehezményezte, akkor Vespasianus elővett egy érmét, megszagoltatta fiával és megkérdezte, hogy van-e szaga? Mire a fiú azt mondta, hogy nincs. Pedig ez illemhely díjból folyt be. Innen ered a mondás, hogy a pénznek nincs szaga. Tehát ez nem egy mai találmány.

Amúgy ha nem lenne ilyen sarcoló adórendszerünk, nem is érdekelne, de szerintem sem indokolt ez.

2021. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért fizetős, hogy kizárják azt a réteget, akik csak rongálni, meg wc papírt lopni mennének be. A fizetős közönség igényesebb. Ez van.
2021. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!