Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult úgy, hogy a...

Miért alakult úgy, hogy a férfiak zsánere többnyire a szőke hajú nő, míg a nőknek többnyire a sötét hajú férfi? Szerintetek milyen evolúciós, társadalmi, pszichológiai okokkal magyarázható? Szerintem sokkal többrétűbb kérdés, mint elsőre gondolnánk

Figyelt kérdés
A szavazásban arra is válaszolhatsz, hogy igaz-e rád is a fenti általánosítás.

2021. ápr. 22. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok, és igaz rám, a szőkékre bukom!
Férfi vagyok, és nem igaz rám!
Nő vagyok, és igaz rám, a sötét hajú pasikra bukom!
Nő vagyok, és nem igaz rám!
Saját nememhez vonzódom, és van kedvem leírni, velem hogy van.
49 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem mind1 a hajszín? Nyílván, ha én nő vagyok, a párom meg férfi és vörös haja van, nem örülök neki, de eltudom fogadni. Szerintem senki nem azért van együtt a párjával, mert tetszik a hajszíne....
2021. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
A hajszín szerintem mindenkinél a legutolsó dolog, annyira jelentéktelen.
2021. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A hajszín nem izgat, csak hogy mennyire ápolt, szépen le van-e nyírva, fésülve.
2021. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én most nem a párkapcsolatról beszélek, hanem a képzeletbeli szexidolról (Amilyen Marilyn Monroe volt rengeteg férfinak, vagy George Clooney sok nőnek)
2021. ápr. 22. 15:43
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

#4

Akkor miért nem ezt mondod?

Egyébként akkor is a hajszín lenne az utolsó dolog ami érdekel

2021. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem például soha nem jöttek be a szőke, kék szemű nők. Csakis a barna vagy fekete haj és lehetőleg barna szem. F
2021. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocs, én végig ezt mondtam, szót se ejtettem párkapcsolatról, azt Ti költöttétek hozzá :D


#6 és te szőke vagy? Mert azt figyeltem meg, hogy amelyik férfinak nem szőke a zsánere, az többnyire maga szőke, és azért rajong inkább a barna nőkért

2021. ápr. 22. 15:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is barna vagyok 😇 #6
2021. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Férfi vagyok, és minden hajszín bejön. Akkor most melyiket válasszam?


Egyébként a teória szerint a legutóbbi jégkorszak vége körül amikor kialakult a szőke hajszínért felelős mutáció az észak-európai törzsekben (mely megkönnyítette a kevésbé napsütötte északon a szervezet D-vitamin előállítását) sokkal több nő volt mint férfi (mert ezek a törzsek vadászatból éltek amely veszélyes volt és csak férfiak űzték). Ezért a nőknek versengeniük kellett a férfiakért, a szőke nők pedig alapból kitűntek a többiek közül így előnyt élveztek.

Másik teória szerint így biztosították a vérszerinti öröklést. A kék szemért és szőke hajért felelős gének recesszívek, vagyis mindkét szülőnek rendelkeznie kell velük hogy az utód szőke kék szemű legyen. Szóval a közvélekedés szerint a kék szemű férfiak előnyben részesítették a kék szemű nőket mert így megbizonyosodhattak az apaságról. Egy kék szemű férfi egy barna szemű nővel nem lehetne olyan biztos az apaságáról.


Emellett a szőke nők női hormon szintje általában valamivel magasabb mint a barnáké és így általában véve nőiesebb vonásaik vannak: kisebb orr és áll, keskenyebb váll, simább bőr, kevesebb testszőrzet. Viselkedésben is "játékosabbak".

A szőke férfiaknál a hormonszint nem játszik közre és a nők nem is választottak annyira külső alapján mint a férfiak, az számított hogy el tudja e ejteni a zsákmányt és így tud e gondoskodni az élelemről. Ezért nincs annyi szőke férfi mint szőke nő.

[link]

2021. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem gyengém a természetes vörös, szeretem a szeploket is, illetve a sötét hajszinu nőket nézem meg előbb, a szőkék nem vonzanak, a szemszin mindegy


de peldaul jelenleg egy szikesbarna haju és szürkés-zold szemű barátnőm van, korábban vörös, festett vörös és barna hajú barátnőim voltak


én szokesbarna hajú vagyok :)


25f

2021. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!