Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet belőlem, ha "nagy"...

Mi lehet belőlem, ha "nagy" leszek?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már ezt a kérdést, de őszintén a mai napig nem tudom erre a választ. Mivel már csak durván egy évem maradt erre, a továbbtanulásom előtt kiszererném találni, mi is az az irány, amerre elmozdulhatnék.


Ha lehet, elsősorban egyetemi szakok érdekelnének.


Ami röviden jellemez:

szeretek embereken segíteni

jó memória

jó együttműködés egy csapatban

"Magolás"

Kifejtve: a gondolkodásom képletes, ha valamit tanultam már és az által kell megoldanom egy adott dolgot,úgy könnyebben megy, mintha nekem kéne rájönnöm magamtól


Amiken gondolkodtam az az ügyvéd/jogász vagy szociológia


De szívesen meghallgatok másokat, mit tudnának javasolni


Illetve melyik szakot, mennyire érdemes elsajátítani, érdemes-e erre alapozni a jövőmet



2021. ápr. 22. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

szerintem hihetetlen jó pszichiáter/pszichológus/pszichoterapeuta válhatna belőled az adottságaid alapján

az ügyvég/jogász irányban azért nem vagyok annyira biztos, mert ott egyrészt igenis szükséges az egyéni kreativitás, hogy nyert ügyed lehessen, kiskapukat, kibúvókat találhass, és kijátszhasd az ellenfelet, másrészt pedigott azért bonyolultabb a dolog morálisan, mint "segíteni az embereknek", sokszor kerülhetsz erkölcsi dilemmák közé, mivel a jogi értelemben helyes és a morálisan helyes nem mindig fedi egymást.

2021. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
é a jogilag igazságos és emberileg igazságos sem
2021. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez egy jó javaslat, már én is gondoltam rá, csak félek, hogy nem gyűlne össze annyi pont, amivel fel tudnának venni

De köszönöm! :)

2021. ápr. 22. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

mezei pszichológusnak, pszichoterapeutának a hülye is mehet (már elnézést), ha a jogra felvesznek, ilyen képzésre is tuti elég lesz a pontod

a pszichiáter, az más részta, mert az ugye rendes orvos, orvosira jár, de ha joghoz elég a pontos és az eszed, akkor az orvosira is jó eséllyel jelentkeznél szerintem

2021. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
*a pontod
2021. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit több önbizalmat. :)

Menni fog a felvételi, ne aggódj. Ha mégsem, akkor sem egy éved van, hiszen bármeddig jelentkezhetsz egyetemre.

Ismerősöm is érettségi után még magántanárnál gyúrt egy évet, hogy biztosan felvegyék a főiskolára. Nem volt hülyegyerek, nagyon jó lett a bizonyítványa is, de pár ponton múlt neki a dolog, úgyhogy 1 évig még tanulgatott, utána fel is vették és 2 éve le is diplomázott. :)

2021. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!