Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha annyira zavar valakit,...

Ha annyira zavar valakit, hogy nincs valakiről vagy valamiről a magyar Wikipédián szócikk, akkor miért nem írja meg a nyafogás helyett?

Figyelt kérdés

Néhol belefutok olyan nyafogásba, hogy erről vagy arról nincs szócikk a magyar Wikipédián. Ha annyira zavar valakit, hogy nincs az adott témáról szócikk magyar nyelven akkor miért nem írja meg? Olykor olyan hosszú panaszírást firkant le valaki, hogy ha azt az energiát Wikipédia-szócikk írásába fojtotta volna, akkor abból elég szép, hosszú szócikk kerekedhetett volna!


Azt furcsállom leginkább, hogy nem is nehéz a Wikipédia-szerkesztés és mégis inkább panaszkodnak egyesek szócikkírás helyett. Az évek alatt több száz szócikket létrehoztam olyan témákban, amiktől égnek állt a hajam, hogy a 2010-es években nincs róluk szócikk a magyar Wikipédián. S nyafogás helyett cselekedtem. Azon csodálkozok, hogy egyesek miért nem képesek ezt megtenni, miközben középiskolás korom ellenére is képes voltam szerkeszteni, az aktuális 8 általános iskolai végzettségemmel... Sőt, volt, hogy kiemelt szócikket (lásd: [link] ) is írtam, mert annyira zavart, hogy az adott témáról olyan silány minőségben írnak a magyar Wikipédián.


Szóval elmagyarázná valaki, hogy egyesek miért nem képesek nyafogás helyett cselekedni, s megírni azon témákat magyar nyelven a Wikipédián, amiket hiányolnak? Főleg úgy, hogy 8 általánossal is simán megy a Wikipédia-szerkesztés, kis taknyos pubertások számára is. :D



#Wikipédia #magyar nyelv #emberi viselkedés #szócikk írás #panaszkodók
2021. ápr. 23. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem is felháborító! Keressük meg a pubertásokat és vegyük el tőlük a netkábelt.
2021. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Hogy a sz.rba kéne megírnia Einstein, mikor olvasni akar a témáról, hiszen nem ismeri?!
2021. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon adom ezt a hozzáállást.


A mai fiatalságnak egyszerű, hogy minden fontosabb témáról ott a wikipédia, ctrl+c, ctrl+v, kész is a beadandó anélkül, hogy bármi tudást szereztek volna az adott témáról. Egyesek még a linkeket (?!!) is bennehagyják. A lustaság az, ami arra készteti őket, hogy siránkozzanak, hogy erről meg arról nincs cikk, hátha valaki megírja nekik, és ugyanúgy kisujjukat sem kell mozdítani... Szép új világ...


/Egy tinédzser voltam/

2021. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#2 a legtöbb esetben lehet olvasni a témáról (ha másképp nem, angolul biztos), csak nyilván a wikipédia lenne mindenkinek a legegyszerűbb, ott szépen össze vannak szedve az adatok, jól átláthatóan tagolva stb. Az embereknek a wikipédia a kényelmes, de közel sem az az egyetlen hiteles forrás (sőt..)
2021. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Kérdésedre a választ valószínűleg Te magad is tudod, így nem szeretnék mást mondani, mint köszönetet a wikipédiás közérdekű munkádért.
2021. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2: Például életrajzokat nagy vonalakban meg lehet írni bármiféle szaktudás nélkül. Ahhoz nem kell különösebb szaktudás leírni, hogy X. Y. hol/mikor született (esetleg hol/mikor hunyt el), hol tanult, hol dolgozott, kik a rokonai, nagy vonalakban mivel foglakozott, miféle díjakat/elismeréseket kapott, etc. Bármiféle területen ténykedő személyről lehetne így írni szócikket, akik pedig tényleg értenek az adott szakterülethez esetleg kibővítik a szócikket.


Így kezdtem el matematikusoktól politikusokon át sportolókig különböző emberek szócikkeit a magyar Wikipédián. Némelyiket azóta ki is bővítették ezzel-azzal.

2021. ápr. 23. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Szóval ha nekem kellene egy magyar nyelvű Wikipédia szócikk valamiről, de nincs csak xy nyelven, akkor szerinted írjam meg én? De hát pont azért kell nekem magyarul mert a másik nyelvet nem értem. Így meg hogy írjam meg? 🙃
2021. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7: Ha nem sürgős, akkor rakd a valamelyik kért cikkek lapra, hátha megírják: [link]


Az is megoldás, ha kigooglezod, általában angol nyelven elérhető lesz elégséges anyag az illetőről. :D

2021. ápr. 24. 20:47
 9/9 Phoney ***** válasza:
16%

ápr. 24. 18:37

Ha elolvastad volna a kérdést, nem arról volt szó, hogy "nekem kellene egy magyar nyelvű Wikipédia szócikk valamiről", hanem arról, hogy egyesek hisztiznek és számon kérik, hogy miért nincs.

A Wikipédián minden cikket azoknak a dolga megírni, akiket zavar, hogy nincs. Ez a lényege.

2021. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!