Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Toleráns emberek, ti miért...

Toleráns emberek, ti miért vagytok azok?

Figyelt kérdés

#tolerancia #Toleráns ember
2021. ápr. 23. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Akivel toleráns vagyok, az valóban nem zavar/idegesít.
Zavarnak, de nem vagyok elég határozott, és így inkább tolerálom az embereket.
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Második, de nem azért nem szólok, mert nem vagyok elég határozott, hanem éppen azért, mert tolerálom egy bizonyos határig.


A tolerancia nem azt jelenti, hogy nem idegesít az a valami, hanem azt, hogy elfogadom, hogy okkal olyan, amilyen, és nem akarom megváltoztatni.


Példa: aligha hiszem, hogy egy folyamatosan síró gyerek egy repülőgépen ne idegesítené az embereket. De tolerálják, pláne akkor, ha látják, hogy a szülei próbálják nyugtatgatni, de hiába.

2021. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem teljesen félreértetted a tolerancia lényegét és a mögötte lévő lehetséges okokat. Rengeteg minden zavar engem is a világban, de elfogadom, hogy a nemtetszésemnek sokszor személyes, szubjektív okai vannak, így aztán nem erőltetem rá a saját nézeteimet másokra. Más esetekben pedig egyszerűen empatikusak vagyunk idegesítő helyzetekkel szemben és megértjük, hogy nincs mit csinálni vele pl az említett síró gyerek.
2021. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem értem, milyen értelemben gondolod, hogy toleráns? Nagyon kevés ember irritál, van, akik igen, viszont felnőtt ember vagyok, tudok kulturáltan viselkedni így nem pofázok oda mindenkinek, csak azért, mert nekem bajom van vele.
2021. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!