Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugyanolyan súllyal vesztek...

Ugyanolyan súllyal vesztek figyelembe egy rossz helyesírású, összecsapott választ/kommentet, mint egy jó helyesírású, helyesen megfogalmazottat?

Figyelt kérdés

Engem egy ideje nagyon irritál a hanyag, összecsapott helyesírása az embereknek online.

Régen furcsamód nem érdekelt, de mostanra feltűnt, hogy olyan kommenteket, vagy tartalmakat el se olvasok közösségi oldalakon, ahol jobbra-balra dőlnek az ékezetek, repkednek a vesszők, írásjelek, mindenféle "freestyle" fogalmazásmódban vannak megírva a mondatok.


Ez azért jelent gondot, mert csakis olyan hozzászólásokra szoktam bármit is adni, amiken látszódik, hogy jól össze van szedve a gondolat esszenciája és igényesen meg van írva, de ilyet hiába keresek sokszor.


Létezik, hogy aki intelligensebb, az alapvetően nem is szeret közösségi oldalakon "belemenni" vitákba, hanem más, értelmesebb elfoglaltsággal tölti az idejét?



2021. ápr. 25. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Mondanám, hogy igen, de nem. Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy valakinek az írásán látszik, hogy nem olvasott, nem művelt, és ennek megfelelően általában egyszerűek a gondolatai is. De azért mindig igyekszem kihámozni, amit mondani akar, és nem fogok mondjuk egy fiatalabbnak vagy egy aluliskolázottabbnak elkezdeni beszólogatni a helyesírása miatt.
2021. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem ugyanolyan súllyal. Néhány helyesírási hiba, vagy elgépelés bőven belefér, viszont az összeszedetlen, értelmetlen, hibáktól hemzsegő kommenteket nem tudom komolyan venni. Épp ezért is van az, hogy előbb kerül elolvasásra bődületesen nagy baromság, ha egyébként helyesen van megírva, mint mondjuk egy világmegváltó gondolat, ha cserébe az első mondat után azon kell gondolkodni, hogy milyen szavakat is akart valójában írni a kiötlő.
2021. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem zavar, valószínűleg azért, mert itt én se nézem át folyton, sokszor marad benne elég durva elgépelés, de amit írni akarok, azt tartalmilag összeszedtem, és megfogalmaztam.
2021. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ha valami nagyon trehány módon van leírva, semmilyen tagolás nincs a szövegben, semmi összeszedettség, tele van helyesírási hibákkal, stb, azokat többnyire szimplán átugrom.
2021. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Én pont fordítva voltam. Régen tényleg csak az ilyen helyes kommentekre adtam, vagyis ezeket figyeltem, aztán nekem is lett okostelefonom, amin elkezdtem hibásan pötyögni a félreütések miatt, szóval kezdtem úgy érezni, hogy ez nem annyira fontos. Ma meg már minden ilyesféle kommentet is elolvasok, mert pont az az érdekes, hogy akiből nem néznénk ki annyit, mert okádék módon ír, lehet, hogy mégis pont ugyanazt fogalmazza meg, csak lényegretörően és rossz külalakkal. :) Mindig eszembe jut Nagymamám, aki diszgráfiás volt (persze akkoriban ennek nem volt neve) és totált rosszul írt, de tisztességes asszony volt, kinek szavára érdemes volt hallgatni :) így én már nem ítelem el ezeket a rossz külalakkal rendelkező embereket.


Viszont akiket már nem olvasok, azok azok a kommentelők, akik egy litániát írnak, hosszan, pontokba kifejtve, listázva, szépen "összeszedetten". Valójában persze agyi hasmenésról van szó, túlgondolásról, túlmagyarázásról, a lényeg megfogásának a hiányáról, csak az intellektusuk miatt azt gondolják, hogy ez választékosságra meg mittudomén milyen fellengzős szságokra utal :D

2021. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Engem is gyakran irritálnak az összecsapott válaszok, de ha ki tudom belőle hámozni az értelmüket, akkor "jó". Viszont amikor hosszú sorok folynak egymásba írásjelek nélkül, és valahova mindenképpen kéne vesszőt rakni, különben többféleképpen értelmezhető az iromány, ("A királynét megölni nem kell félnetek" módon,) akkor ott szoktam hagyni.
2021. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Naggyábó ahogyelőtem írtá énsetudom komolyn enni a hejesirasi hibás tagolatlan elgépelt trehány összecsapott válaszokat
2021. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#11: Igen, van egy barátom nekem is, aki olyan mintha valamit bizonyítani akarna mindig, és kapom tőle az A/4-es oldalnyi üzeneteket, de miután elolvasom, csakis az a kérdés fogalmazódik meg, hogy "akkor ennek mi is volt a lényege?" 😄


Burkoltan lehet az én kérdésemre is céloztál ezzel.


Pont ezért írtam ki a kérdést, mert ahogy az elején írtad, biztosan vannak akik csak írásban lehetnek ügyetlenek, valójában pedig tanult és becsületes emberek...

2021. ápr. 25. 11:19
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

kérdező

1. öregszel

2. igazából nem a segítségnyújtás érdekel hanem unatkozol. ezért érdekel inkább a külcsíny mint a belbecs

3. teljesen felesleges mások helyesírásán tiprodni, úgysem fognak rajta változtatni, akárhányszor problémázik rajta pár ember, én sem fogok változtatni, az hogy rólam pár vadidegen mit gondol... tényleg nagy veszteség


szóval ne éld bele magad, csak te "idegeskedsz" rajta, meg pár ember akinek megjelenik a kérdésed, bár ha együtt tudtok szörnyűlködni akkor az végülis közösségi élmény, hátra lehet dőlni

2021. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#2 en pl gyűlölöm a került

"előbb kerül elolvasásra bődületesen nagy baromság, ha egyébként helyesen van megírva, " pl ez egy borzalmas mondat

2021. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!