Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak! Mennyire kezelnétek...

Férfiak! Mennyire kezelnétek jól egy olyan helyzetet, ahol egy nő azzal fordul hozzátok az utcán, hogy úgy érzi követik?

Figyelt kérdés

Sajnos a főkérdés nem tud olyan hosszú lenni, hogy jól kitudjam fejezni magam.

Manapság gyakran hallok (és ismerőseimnek is tanácsolják), hogy ha veszélyben érzem magam, például úgy hiszem, hogy követ valaki/zaklatni készül, akkor rohanjak oda egy férfihoz az utcán, köszönjek, adott esetben öleljem meg, (mutatva az engem követőnek, hogy ismerőssel vagyok,) és utána magyarázzam el a szituációt. Valamint adott esetben kérjem meg, hogy kísérjen el valahova, vagy én követhessem egy zsúfoltabb helyig.


Szerencsére ilyen szituációban még nem kellett részt vegyek, mivel a legutóbb, amikor követett valaki, sikerült rendőröket kifognom az egyik utcában és egy ideig álldogáltam a közelükbe - az engem követő férfi pedig alig 10 perc múlva ráunt erre, és továbbállt (én biztos ami biztos alapon még pár percet maradtam, és ellenkező irányba mentem tovább).


Azonban érdekelne, hogy ezt egy férfi miként élné meg. Mármint a jó tanácsokban szereplő "megmentő" férfi.


Amikor nekem először tanácsolták, hogy rohanjak oda valakihez és öleljem át, én úgy éreztem ez túl diszkrét lenne. A történtek leírása pedig szintén érdekes lehet, mert adott esetben rohanó ember nem hallgatja meg a másikat, vagy épp a "szia, bocsi, hogy zavarlak, csak..." kezdetű mondatokat meghallva, tovább rohannak. Ha pedig idegenek leráznak, akkor nyilván egy támadó is jobban felbátorodik.

De mi van ha egy férfi pont kihasználná a helyzetet és megértést mutatva kísérgetne, majd ő maga lenne zaklató?

Egyáltalán honnan lehet tudni kihez érdemes ilyenkor odamenni, hisz a jó tanácsok általában annyit említenek, hogy valaki magas-nagyobbacska férfihoz.


De a fő kérdés ugyanaz: Ti, férfiak, hogyan reagálnátok le, ha valaki idegen hozzátok menekülne? Mennyire vennétek komolyan? Vagy ha siettek, akkor inkább leráznátok? Félnétek?



2021. ápr. 25. 13:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom ki találta ki, hogy ölelj meg idegent. Én sétálok, oda jön egy nő, mondja, szia ne haragudj, félek hogy követ valaki, mellettem lennél és megvédenél ha történne valami? Jöhetek veled egy kis ideig?

Szerinted elküldenélek? Nem vagyok retardált, meg gyökér. Embertársam lennél, és mondanám hogy persze, egyértelmű, gyere, menjünk gyorsan, hol van aki követ, stb. És haladnánk.

Hát durva lenne, ha idegenek ennyiben sem segítenének, és leráznának. De nem várnék semmi ölelést, vagy ilyen fura dolgot... Csak segítek, aztán mész a dolgodra.


Én férfiként örülnék, hogy segíthetek, hogy én lehetek a meg mentő, aki nyújtja a biztonságot. Nem hiszem hogy félnék, mert ha másikra kell vigyázni, erősebb vagyok.


Ha nem egy csúnya csöves szólít le, én végig szoktam hallgatni. De máshogy jelenik meg egy szórólapos ember, meg egy nő, akinek segítségre van szüksége.

2021. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"nekem először tanácsolták, hogy rohanjak oda valakihez és öleljem át"

??


Én egy ilyen helyzetben lévő nőnek azt mondanám inkább valami társasághoz menjen oda mert a több ember több tanút jelent (de ha van akkora mázlid hogy arra jár valami rendőr akkor hozzá menj). Egy esetleges zaklató szemtanúkat akar a legkevésbé. Még ha egyet el is intézne a többit nem érné utol egymaga és ezt ő is tudja.

2021. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
3%

Ha egy ffi valóban követne, akkor beszervezné a haverját, hogy kövessen, és ő lenne a megmentőd, akinek a karjaiba borulnál, kérdező...


Azaz a valódi követőt ölelgetnéd... :-D

2021. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt,hogy láttam az utcán egy 14 év körüli lányt,akit egy kissé idősebb csávó láthatóan fenyegette,hogy had kísérje haza,láttam a lányon,hogy gyors a tempója,próbálja lerázni a srácot és erőteljesen figyelte a túloldalon lévő embereket hátha valaki segít neki. Integettem neki,mintha a barátja lettem volna,aki éppen várja,majd mire átmentem a csávó már el is futott.
2021. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem ez paranoia. De mivel én is az vagyok azt gondolnám rosszat akarsz nekem. Kamuzol és ez valami csapda vagy nem tudom.
2021. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel óvatosan, mert könnyen padlón találhatod magad.


Ismeretlenül ne ölelgess senkit, mert simán azt hiszik rólad, ki akarod rabolni őket.

Minimum el fog lökni magától, tök jogosan.

2021. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hallottam, hogy valaki olyat mond, hogy ölelj meg egy idegen férfit. Aki ezt mondta neked, az ostoba.


Azt mondják, BÁRKIHEZ menj oda. Másik nőhöz is, a lényeg, hogy ne egyedül legyél.

2021. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
Én nőként nem mennék oda egy másik férfihez. Mi a garancia arra, hogy az nem használja ki a helyzetemet? Rákfene egy faj a férfi. El kell kerülni mindet a búsba.
2021. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!