Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el a magasságo...

Hogyan fogadjam el a magasságomat?

Figyelt kérdés

190 centi vagyok, és kellemetlenül nagynak érzem magam az emberek között. Mintha egy spánielek között járkáló német dog lennék, aki nem tud mihez kezdeni a hosszú lábaival, és mindig össze kell nyomorgatnia magát, hogy az átlag méretezésű terekben elférjen.


Már gyerekként is rosszul éreztem magam részben ezért a többi gyerek között, mert mindig mindenki csak a mellkasomig vagy a vállamig ért. Sokszor nagydarabnak is éreztem magam, mert értelemszerűen arányosan vékonyabb volt a karjuk és a combjuk, kisebb volt a kezük és a lábuk a többieknek. Meg persze az iskolapadokban se fértem el, kb. hatéves korom óta állandóan csak kuporgok. Egy idő után rászoktam a görbébb tartásra meg a térdem berogyasztásra, hogy ellensúlyozzam a magasságkülönbséget, de ma már ez is kevés. Felnőttek között még komfortosabban éreztem magam, ameddig kb. 12-13 évesen el nem értem a 180 centit. Azóta köztük is túlméretezettnek, nagydarabnak érzem magam.


Rossz érzés, hogy nem húzhatom ki magam feszengés nélkül, hogy mindig mindenkire lefelé kell néznem, és hogy sutának érzem magam köztük azzal, hogy kényszeresen próbálok kisebb mozdulatokat, rövidebb lépéseket tenni. Egy idő után gyakran mondták, hogy félelemkeltőek a méreteim, és kellemetlen, ha közel állok hozzájuk, mert kínosan aprónak érzik magukat. Ez se tett jót a komfortérzetemnek, mintha valami szörny lennék. 15-16 éves korom körül időről-időre megjegyezték, hogy csak nehogy hízni kezdjek még a magasságom mellé, mert akkor monstrum meg mamut leszek már, és az nem szép. Nem én akartam ekkorára nőni.


Utálom, hogy alig találok olyan ruhákat, amiknek jó a hossza, hogyha pedig ritka esetekben mégse rövid, akkor túl bő, mert az átlag számozás inkább széltében növekszik, mint hosszában. Utálom, hogy nem tudok úgy leülni egy távolsági buszon, hogy nem egyedül foglalok el két ülést, mert nem férnek be a lábaim csak, ha féloldalasan ülök. Utálom, hogy állandóan azt kell lesnem, nem fogom-e a következő ajtónál beverni a fejemet. Utálom, hogy a szabvány bútorok kicsik és kényelmetlenek, hogy minden túl alacsonyan van a számomra. Kényelmetlenül sokat kell görnyednem, ha látni akarom az arcomat egy tükörben, ha ki akarok venni valamit a hűtőből, vagy ha pultot, gáztűzhelyet akarom használni, a seprűknek és a felmosóknak a nyele is zavaróan rövid. Utálom, hogy a belső terek javát szűkösnek találom, hogy csak mikromozdulatokat tehetek, nehogy nekiütközzek valaminek vagy leverjek valamit. Utálom, hogy mindig én vagyok a "yeti", a látványosság, akinek vagy hüledeznek a méretein, vagy nem akarják őket elhinni; ruhaboltban rendre megkapom, hogy kizárt, hogy XXL-es vagy XL-es ruha kell, biztosan elég az M-es.


Annyira szeretnék 10-15 centivel kisebb lenni!



2021. ápr. 26. 01:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%
Én meg magasabb szeretnék lenni, de hát ez van. Gondolom, fogalmad sincs, milyen érzés, ha nem érsz fel valamit.
2021. ápr. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Alkatra milyen vagy?
2021. ápr. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

Én 165 centi vagyok, velem pont az ellenkezője van. Egy hosszú ideig éreztem úgy, hogy az alacsony létem hátrány, majd rájöttem, hogy pont leszarom ki hogyan lát. Nem szabad mások nézeteitől függeni. Amikor nekem azt mondják törpe, vagy csak emberszámba se vesznek mert egy fejjel magasabbak, szimplán tisztában vagyok vele mennyivel alattam vannak. Én alacsony vagyok, de így vagyok jó ahogy, nem tudok rajta változtatni szóval azt kell "élveznem" amim van. Te is jó vagy úgy ahogy vagy, de ha akarsz se tudsz ezen változtatni szóval csak keresd meg a jót benne. A magas lányok rendszerint például nőisebbek, próbáld éreztetni ezt. Vagy ha ez nem tetszik, nézz utána, hogy más magas lányok miért szeretnek magasnak lenni.

Ha esetleg van kedved beszélni én kellően nyitott lennék rá. 18/f

2021. ápr. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
19%
És a farkad mekkora? Én ismerek nálad magasabb pasit és az övé bazi nagy. :D
2021. ápr. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Bakker, most látom, hogy lány vagy. Előző komment visszavonva :D
2021. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Nő a kérdező okoska
2021. ápr. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

1: Igen, én vagyok a "leszedő ember". Egy boltban 4-5 polchoz hajolnom kell, a folytonos görnyedést rosszabbnak élem meg, mint azt, amikor még 180 centi alatt nyújtózni kellett.


2: Nem vagyok törékeny típus, de molett se. Ahogy néztem az alkattípusokat az eper/a fordított háromszög írja le az arányaimat. Csípőméret meg mellméret ugyanakkora, a vállam szélesebb, mint a csípőm, nem homokórás látványossággal, de bőven észrevehető a derekam. Egyedül hasra vagyok hízékony.

2021. ápr. 26. 02:04
 8/27 anonim ***** válasza:
30%
De bele se írtad a szövegbe. A kulcsszavakat meg ki a fene nézi...
2021. ápr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
190 férfiként tök jól mutatnál mellettem. Leszednénk dolgokat másoknak.
2021. ápr. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
16%
Hasonlitgatás helyett élvezd az előnyeit, az egyediségét, különlegességét, a hátrányai meg amiket leirsz 99% mondvacsinált, nem valódi hátrány, pusztán hasonlitgatásból fakad, kb annyi értelme van h egyenes hajú göndört akar, göndör meg egyenest.
2021. ápr. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!