Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a pszichologusos...

Mi értelme a pszichologusos rajzoknak/festmenyeknek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor oda csusztat egy lehányt papir lapot es kerdezi, hogy mi jut eszembe róla...


Pillangó meg ilyenek



2021. ápr. 28. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Tükrözi a jelenlegi állapotod, gondolom megvan melyik, mit jelent.
2021. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt ilyenben részem, és az volt a baj, hogy én egy meglehetősen racionális gondolkodású mérnök vagyok, és azokról az ábrákról semmi nem jutott eszembe. Ez lehet, hogy ciki, de tényleg semmi. Mondtam ilyeneket, hogy pillangó, de ugye azt csak a szimmetrikus rajzokra lehet elsütni :)
2021. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 jól mondta. Amire a kérdező gondol, az a Rorschach-tintafoltteszt. Ez az egyik legismertebb projektív teszt. Nincsenek konkrét elnevezései a képeknek, nem mindenki ugyanazokat fogja látni. Pl. az egyik táblán te lehet pillangót látsz, de más mondjuk álarcnak fogja értelmezni, vagy összefonódó ujjaknak.

Ahogy az #1 megfogalmazta, mivel a jelenlegi lelki állapotodat, érzéseidet, belső konfliktusaidat mutatja meg ez a teszt, ezért projektív. [link]

Ahhoz ,hogy valaki ilyen teszteket vehessen fel másokkal, komoly pszichológiai szaktudás szükséges hozzá.

2021. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálam olyan hamis végeredmény jött ki, hogy az valami fantasztikus.
2021. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell lepontozni, igazat mondtam. Nem azért, mert nem bírom a 'kritikát', segítségért mentem. Súlyos problémával mentem, ami teljesen tönkretette az életem. És azt mondta a pszichológus, hogy ez a terület az életemben tökéletesen rendben van a tesztek alapján. Borzasztó rossz hatással volt rám a 'terápiája'.
2021. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy teszt nem teszt alapon valóban nem kéne messzemenő következtetéseket levonni. Egy hosszabb időtartamú terápia, ahol az alkalmakon csak ketten vagytok a terapeutával, ott már lehet "diagnózist" felállítani. Egy Rorschach-teszt alapján még nem kéne (főleg, hogy ha azon kívül abszolút nem csináltatok mást).
2021. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!