Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam rosszul, ha nem adok futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem ezt a borravaló jelenséget. A futár megkapja a munkájáért a fizetését ugyanúgy mint én. A terméket vagy ételt kifizetem, s ezen felül miért is kéne adnom még?

Azért mert jó fej, hogy ki hozta?


Néhány esetben tényleg rosszul éreztem magam, hogy nem adtam semmit, csak ez az egész jelenség képes bennem bűntudatot éreztetni.


Nektek mi a véleményetek a borravalóról?



2021. ápr. 30. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
2-300 forintot azért lehet adni,ez alap.Oké,hogy megkapja a fizetését,de a borravalóval én fejezem ki a köszönetemet azért,hogy autóba ült és eljuttatta a csomagot hozzám.
2021. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem éppen kapják meg azt a fizetést ami járna nekik. Direkt kevesebbet adnak a futárnak, merthogy úgyis jattolnak az emberek. Tisztelet a kivételnek.
2021. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%
... és sajnos vannak olyan munkáltatók akik eleve úgy kalkulálják a fizetést, hogy majd egy részét fizeti csak ő, a többit meg a futár a borravalóbol szedje össze 🙄
2021. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Kizárólag akkor adok, ha valami pluszt kapok. Időben felhív, hogy jön, rugalmas, ha megkérem, hogy később jöjjön nem problémázik, ha ételfutár, akkor időben kihozza, meleg a kaja stb. Egyéb esetben miért adnék?
2021. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha te 100%-ig úgy gondolod, hogy igazad van, akkor nem értem, hogy miért érzed magad rosszul, vagy miért van bűntudatod?


Én mindig adok borravalót, mert közeli családtagom, barátom, ismerősöm, dolgozott futárként, ételfutárként, benzinkutasként és tisztában vagyok vele, hogy olyan bérezést kapnak, amibe bele van kalkulálva a borravaló. Eleve 4-6 órákra vannak bejelentve, hogy az alacsony bér ne legyen támadható.

Hogy ez mennyire etikus vagy sem, az most nem téma, attól még tény a tény marad.

2021. ápr. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
kàrtyàsnàl nem adok (olyankor tènyleg nincs kp nàllam. kp nèl meg mondod hogy 1500 ft kèrsz vissza az 1700 helyett... ennyi
2021. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Főzz magadnak.
2021. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
#7 Meg csináljon meg magának minden egyebet is, amit esetleg rendelne... Számítógép, autóalkatrész, könyv, ajándék stb.
2021. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Egy futárnak sofőrködöm, akinek összegyűltek a büntetőpontjai és ezért nem tud vezetni, mert nincsen jogsija, mindennap nem tudok neki menni, de pár napot megyek a hétköznapokból, tehát, sofőröket tart fent a fizetéséből, egyetemen tanulok közgázt, ha pályakezdő leszek...még úgyis jobban keresne nálam! Sok helyen biztosan nincsennek túlfizetve, de nem minden cégnél van ez így, az is igaz, hogy éjjeli fél2-től dolgozik 13-14 óráig, 4-től szoktuk elkezdeni hordani a kajákat. Szóval, nem kell félteni Őket, buszsofőr sem kap semmit, aki emberéletekért vállal felelősséget, ehhez képest a csomagod/kajád az semmi.


Nem azt mondom, hogy ne adj, de ha nem szeretnél akkor sincsen miért bűntadotodnak lennie, amikor elment ide dolgozni akkor tudta, hogy mennyit fog kapni (ami nem mindenesetben kevés, itt az én példám) és benne van az is a pakliban, hogy nem minden esetben kap majd borravalót.


Ez a gyerek pedig még direkt rá is játszik, hogy kapjon pénzt, próbál jófej lenni, aztán miután leteszi a telefont annyit hallok, hogy mormolja magában "ez de hülye", amióta vele dolgozom és látom azt, hogy milyen a gyerek, tudom azt, hogy kéne általánosítani.. de nem igazán szoktam már adni.


Másik példa, eljátsza azt, hogy kártyával nem lehet fizetni, mert nem veszi be a gép és kénytelen készpénzzel az ügyfél ilyenkor rendezni, ezt azért szokta, hogy legyen esélye borravalóra.


Más nézőpontból látom már ezt, hogy eljöttem hozzá dolgozni és bele is látok a dolgaiba, mint korábban.

2021. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem kéne általánosítani*
2021. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!