Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Párkapcsolatnál mi volt a...

Párkapcsolatnál mi volt a fontosabb neked? Külső/belső(összkép) vagy a végzettség/társadalmi státusz?

Figyelt kérdés

Ez egy örök vita téma, ami mérgezi az emberi kapcsolatokat. Én abban hiszek hogy félre lehet tenni egy bizonyos szintig hogy ki mit, és miért tanult, és jelenleg mivel foglalkozik.

Egy sofőr, hegesztő, fényező értékelhető, és legalább olyan fontos mint egy banki ügyintéző, marketing egyéb területek női oldalról.


Tudom hogy anyagias az emberiség, de remélem vannak olyan reálisan gondolkodó emberek akik úgy vannak vele, megoldják ketten a kiadásokat, anyagi dolgokat.


Nem keres mindenki 400e nettót idehaza, a magyar lakosság/fiatalság nagy része, két jövedelemből tud közel ennyi, vagy kicsivel többet felmutatni, ami valósabb képet mutat.


2021. máj. 2. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Mindig is tettem magasról a státuszra, meg arra, hogy mások mit gondolnak rólam. Semmiben nem befolyásolja se a döntési folyamataimat, se az életminőségemet, szerintem a felnőtt lét ott kezdődik, hogy kinőjük a megfelelési kényszert mások felé. Az összkép a fontos és az, hogy a tényleges fontos dolgokban ne kelljen kompromisszumot kötni.
2021. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi tapasztalatom alapján azoknak lesz tartós kapcsolatuk akik minden tekintetben közel egyforma szinten vannak.
2021. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek a kettessel.


Engem férfiként őszintén szólva zavarna ha tanultabb lenne a párom (mondjuk PhD-s), mert félnék hogy elhagy egy olyanért aki jobban az Ő szintjéhez passzol.

2021. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha mondjuk te úgy gondolod, hogy fontos tulajdonság, hogy a partnered nyitott, tájékozott, gondolkodó, igényes, törekvő, céltudatos stb. ember legyen, akkor valószínűleg nem egy segédmunkást, vagy takarítónőt keresel.(félreértések elkerülése végett, tisztelem az ő munkájukat is, de ettől még még nem választanék ilyen párt magamnak) ha mások a prioritások, akkor meg simán. és itt nem az számít, hogy más mit gondol
2021. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a belső, külső együtt. A társadalmi státuszát lesz.rom, amíg az én erkölcsi/ízlési keretembe belefér a tevékenysége.


Amikor szingli voltam, akkor sem végzettség alapján válogattam, mert nem állásinterjút tartottam, hanem egy életre terveztem. Nem is értem miért fontos az, hogy valaki diplomás-e. (manapság néhány szakmunkával jóval magasabb anyagi színvonalat lehet elérni, mint egykét egyetemi szakkal).


Párom pl. járt egyetemre, de nem fejezte be, most szakmunkát végez, de az egyik legértelmesebb ember akihez valaha szerencsém volt (ezt a szaktárs fiúk jó részéről nem mondhattam el).

2021. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ahogy e #2es mondja. Egy szinten lenni a párommal, ez a fontos számomra.
2021. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen "darabra" a másik, nem az ilyen elvont csatolmányok.
2021. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!