Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nem értem rá, nincs időm, x...

A nem értem rá, nincs időm, x hétig nem lesz időm, az kifogás?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy akik ilyeneket mondanak, azoknak valójában csak az adott illetőre "nincs" idejük. Miért nem lehet egyenesen megmondani hogy nem akarok veled beszélni, nem akarok veled találkozni? Sokkal megalázóbb az időkifogással jönni.
2021. máj. 2. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek kifogások. Azt tanuld meg, ha valakinek fontos van, az talál időt arra, hogy találkozzon veled, legalább heti 1 nap. A többi, az csak duma.
2021. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez igy van én is tudom! A kérdés nem is ez volt, hanem hogy miért nem lehet egyenesen megmondani a dolgot?
2021. máj. 2. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Igen, kifogás.


Ha kell akkor nem alszom, de akkor is találok időt hogy találkozzam a párommal.

2021. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

#2


Mert a megmondáshoz tökösség kell, egyszerűbb így húzni az idpt, aztán majd megunod

2021. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy egyáltalán nem akar veled találkozni, vagy csak most nem, az nem ugyanaz. A legtöbb embernek több terve van, mint ideje és van fontossági sorrend. A nem értem rá, nincs időm, stb, nem kifogás, hanem tény. Nyilván mást csinált, ami fontosabb volt, vagy jobban volt hozzá kedve.
2021. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Mert bunkóság a mi kultúránkban a másik szemébe mondani, hogy egyáltalán nem vagyunk rá kíváncsiak. Nem akarunk a másik emberben kifejezetten rossz érzéseket kelteni, csak azt akarjuk, hogy hagyjon végre békén. Az értelmesebbje megérti, nem kell neki a szájába rágni. Tartozz te is az értelmesebbek közé :)
2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig kifogás. Valaki hétfőtől péntekig mondjuk 12 órázik, mert helyettesíteni kell a kollégáját, és egyszerűen nem akar hullafáradtan mondjuk még este találkozni a barátjával, hanem átteszi máskorra, amikor nem olyan elfoglalt. Ilyen esetben szerintem ez nem számít kifogásnak.
2021. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, ha a szemedbe mondaná, hogy te csak az ötszázadik vagy a prioritáslistáján és majd csak azután kerít rád időt, hogy az előtted lévő 499 dolgot/embert "kipipálta", akkor meg az lenne a bajod. Nem biztos, hogy meg akarna veled szakítani minden kapcsolatot, egyszerűen csak lenn vagy a fontossági lista alján, kezeld ennek megfelelően te is.
2021. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-as tévedsz! Nekem sokkal megalázóbb az, ha valaki nem egyenes, mint az ha valaki konkrétan beszél. Ez utóbbi miatt tisztelem is az illetőt.
2021. máj. 2. 22:01
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha csak kifogás lenne, akkor engem feltehetően mindenki utál. Pedig nem adtam rá okot.
2021. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!