Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbeszéljem az illetővel?...

Megbeszéljem az illetővel? Vagy inkább egy közös ismerőssel? Esetleg ne szóljak róla semmit?

Figyelt kérdés

Van egy bolt a kisvárosunkban, ahol másfél évig dolgoztam.

Mindenkivel jóban voltam, az összes dolgozóval, a beszállítókkal is.


Miután felmondtam, utána még néha összejártam pár emberrel kirándulni, sportolni stb.


Az egyik pénztárossal is sokat lógtam, nagyon kedves ember és jófej.

Mikor még ott melóztam és pl. szüleim vagy tesóm bement, akkor is normális volt velük (pedig nem voltam ott a bolt területén aznap, csak a rokonok mondták, hogy milyen aranyos volt :) (a kasszás srác tudja egyébként kik a szüleim, mert egyszer mondtam neki, hogy félre van téve egy cucc, bejönnek érte, csak adja oda nekik).


Viszont már 1 éve nem dolgozok ott.

Apukám márciusban bement valami áruért, már épp fizetett, mikor a fenti srác elkezdett vele flegmázni, meg pofákat vágni, mint akinek a fogát húzzák. Nem foglalkozott vele, nem vette zokon és hazament.

Ezen a héten ismét bement, szintén fizetett épp kártyával, mikor újra dörmögött valamit neki a srác, asszem azzal volt a baja hogy kártyával fizet, vagy törzsvásárlóia van, nem tudom...

Na itt már a szívére vette apukám, és most mesélte el nekem.


Ez számomra is rosszul esik, mert azzal a fickóval én nagyon jóban voltam anno, 4-5 hete még facebookon is beszélgettem vele, és úgy tűnt minden rendben van vele.

Az egyik beszállítóval viszont nagyon jóban vagyok, hetente-kéthente össze szoktunk ülni egymásnál inni valamit, vagy dumálni.

Arra gondoltam, hogy megmondom ennek a beszállítónak, hogy kérdezzen rá hétfőn, van-e valami baja a kasszásnak velem. Haragszik-e rám valamiért?


Ha én kérdezném meg a srácot, akkor tuti csak hárítana, hogy "mi, dehogyis! Én sose mondtam semmi rosszat! Veled sincs bajom!"


Ezért lenne jó inkább egy megbízható harmadik közvetítő felet bevenni..


Apum azt mondta, hogy ha nagyon-nagyon fontos valami, legközelebb csak akkor megy abba a boltba. Vagy amikor az a srác ül benn a pénztárnál, akkor szó nélkül hozzávágja apróban az cucc árát.

De ez sem jó megoldás. Ebből csak konfliktus születik és apu ezzel engem is kellemetlen helyzetbe hoz.

Szeretnék változtatni ezen valahogy, mert nem jó látni, hogy valamiért ilyen ellenséges lett a rokonaimmal. Minden ok nélkül ráadásul(?)

Szóvá tegyem-ne tegyem?


2021. máj. 2. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ne csinálj bolhából elefántot.


Boltba nem haverkodni járunk. Megvesszük ami kell és amen. Tökre nem érdekel h flegma az eladó vagy mézesmázos....

2021. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, persze, ez csak egy bolt, bemész, megveszed, kijössz.

De engem akkor is bánt a dolog, hogy ilyen csúnyán viselkedik azokkal, akikkel eddig kedves volt. Ez olyan, mintha rám haragudna.

2021. máj. 2. 19:32
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Túlgondolod, ez csak a fejedbedn létezik...
2021. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem lehetséges, hogy már nem emlékezett az apádra?

Te már nem vagy ott 1 éve, apádék akkoriban jártak a boltban, mára már kimentek a fejéből.

Én is kereskedelemben dolgoztam és nagyon megromlott az arcmemóriám, annyi embert láttam, annyival beszéltem, hogy esélyes, hogy nem emlékeznék rájuk.

Persze egy sima, mezei vevővel sem illik bunkóznia.

2021. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Nem, apukámmal és anyukámmal is sokszor találkozott, néha csak úgy bejöttek a boltba, mikor otthon felejtettem az ebédem :)

Sőt apunak elég egyedi jellemzői vannak (egy baleset miatt nincs meg a jobb füle)... Az egyik akkori főnökömnek egyszer mutattam, hogy "ő az édesapám, ott", később már ő is megismerte...Szóval ő nem tud kimenni az ember fejéből ha egyszer már látta valaki :)

2021. máj. 2. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet, hogy apukád lát ezekbe bele olyasmit, ami nincs benne?

A kártyás fizetésnek a pénztárosok 100%-a örül, mert nincsenek aprópénz-visszaadási problémák. És általában gyorsabb is, mintha a vevő szedegeti a bugyellárisából egyik bankjegyet a másik után vagy kotorászik az érmék között. Szóval nehezen hiszem, hogy a kártyára megjegyzést tenne egy pénztáros.

Az a "flegmázott", meg "pofákat vágott" szintén nagyon úgy néz ki, mintha apukád keresné, mint sértődhet meg. Kismillió alkalommal vásároltam már ezernyi helyen. Észre se veszem, milyen hangulatban van az eladó, mert nem lelkizni akarok vele, hanem túl lenni a vásárláson és kimenni a boltból. Lehet, hogy apukád csevegni akart vele, a fickó meg fáradt volt, vagy sokan álltak apukád mögött, és nem volt vevő a bratyizásra.


Az meg még érdekesebb, hogy apukád legközelebb szó nélkül hozzávágná apróban a cucc árát. Remélem, csak hirtelen indulatában mondta, mert ha tényleg ilyet tesz, akkor ő az ősbunkó, és csak örülni fognak ha minél ritkábban teszi be oda a lábát.

2021. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, anyu is azt mondja hogy csak tulreagalja..


Közben apával még szóba jött most, a márciusi fizetés után azt mondta neki, hogy "persze, még keressem neked az az öt forintot..?"

Már ha apa jól hallotta persze.. de a hangnemet, hangsúlyt, gúnyos hanglejtést bizton állítja.


Hát én már nem tudom. Tényleg jó volna megbeszélni ezt másik féllel is, de nem merek rákérdezni. Ha mégis így volna, tudom, hogy legyintene, hogy ilyen nem történt, ismerem. Nem szereti a közvetlen konfliktust, ha mond valamit azt tényleg halkan mondja, távolabbról.. ezt a rossz szokását tényleg ismerem én is.

2021. máj. 2. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked ehhez semmi közöd. Folösleges habverés le ne az egészből. Goldmund jól látja...
2021. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg igenis viselkedjen normálisan. Ha egy irodai munkánál megkövetelik, hogy ne flegmázzon az ügyféllel, akkor a boltban is ugyanúgy elvárható. Ott ő a vevő, fizet az áruért és normális kiszolgálást vár. Jól nézne ki, hogy ha bankban is csak kib@sszák az ember pénzét a pultra böfögve.
2021. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam pénztárban multinál, az nem az a joviális kisbolt, ahol elbeszélgethetsz a vevővel a családi ügyekről, vagy politizálgathattok egy jóízűt, de ezt biztos te is tudod.

Jószerivel azt sem tudod, hogy nő vagy férfi az illető, akár káposztafejek állhatnának sorban. Csak rakod az árut és arra figyelsz, hogy jó címleteket adj vissza és rendben menjen a tranzakció, a kártyással is.

Meggyőződésem, hogy az illetőnek gőze nemvolt róla, hogy az a te apád és főleg nem ellened irányult semmilyen tevékenysége.

Ha nagyon akarsz, akkor személyesen kérdezz rá!

Felesleges ennek akkora jelentőséget tulajdonítani, hogy még egy 3-ik személyt is bevonsz, de a legjobb lenne, ha apád legközelebb nem az ő sorába állna be.

De ha mégis, akkor mivel kiemelt, ismerősi elbánást akar, akkor köszönjön rá, hogy "Szia Józsi! Emlékszel, én vagyok a Kovács Béla apja és a Béla üdvözletét küldi!"

Ha ezek után is barátságtalan vele a Józsi, akkor lenne okod faggatni, hogy mi a gondja veled!...amennyiben ez fontos neked.

2021. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!