Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok szólni annak, aki...

Szoktatok szólni annak, aki az utcán nem hordja a maszkot, ahol pedig kéne?

Figyelt kérdés

Engem úgy idegesít, megyünk egymással szemben a szűk járdán, és hiába van rajtam maszk, tudjuk hogy azért egyik sem véd 100%-osan.

Az a sokadik barom pedig azt képzeli, hogy neki nem kell hordani. Azért udvariasan megemlítettem neki hogy hordania kellene, erre lekurvázott és hogy kb. mit képzelek, még ő mert felháborodni, pedig közterületen kötelező a maszk akkor is ha bizony kiskegyednek nem tetszik...

Mit képzelnek magukról az ilyenek egyáltalán? Úgy belé tudnék rúgni az ilyen tahókba, csak nem akarnám a hülye maszknélüli fejét még közelebbről bámulni.

Volt már másnak is hasonló esete?



2021. máj. 3. 00:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
80%

"senki nem tudott megbízható orvosi tanulmányt előrántani hogy tényleg nem kéne maszk utcán"

Ezt most nem teljesen értem, a kérdés úgy szólt, hogy rászólok-e más járókelőkre. Ha az lett volna a kérdésed, hogy "tudnátok megbízható orvosi tanulmányt linkelni, hogy tényleg nem kéne maszk utcán?" akkor lehet, hogy több orvosi tanulmányt kaptál volna.

2021. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
82%
De kérdező, a teraszokon nem kell maszk. Ehetnek ihatnak egymás hegyén hátán. Nem veszélyes, az operatív törzs megmondta. Nem fog terjedni, meccseket is lehet tartani, nyitás van. A teraszokon a zömében oltatlan fiatalabb generáció van jelen,nagy létszámban. Ebből nem lesz gond? Most nem lesz robbanás szerű hullám? Nem érzed megvezetve magad, ill nem látsz ellentmondást? Nem tudom, csak kérdezem. Paradoxon?
2021. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 A kérdező kommentje:

Utolsó: az én válaszom volt annak a válaszolónak a meggondolatlan kijelentésére, miszerint állítólag "rájöttek" volna hogy nem kéne maszk az utcán. Jesszus...

Mi az, hogy "akkor lehet, hogy több orvosi tanulmányt kaptál volna" - ugyan miért kaptam volna, amikor pár cikkes fröcsögésen kívűl nincs valós orvosi tanulmány erről a hülyeségről. :D

Bocs, de te még mindig alszol?

2021. máj. 3. 12:13
 34/120 anonim ***** válasza:
74%
A lezárások ellenére az év elején 6-8ezer új eset volt. Hordtuk a maszkot, nem mentünk sehova, a gyerekek nem mentek suliba és mégis terjedt. Most meg nem? Mikor lehányják🤮egymást a belvárosban részegen? 🙈🙉🙊
2021. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
80%
Én a stílusod miatt kerülnélek jó messziről, nem amiatt h van e rajtad vagy nincs maszk, kedves kérdező. Ne hidd azt, hogy te jobban tudsz mindent mindenkinél..
2021. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 A kérdező kommentje:

Az előzőnél az "utolsó" alatt a 31-es válaszolót értettem még.

32-es: ne aludj már te is, szerinted mi miatt esik szó 4. hullámról egyre gyakrabban? Pont az ilyen rém ostoba feltételezésektől, hogy nem fog terjedni, te jó ég...de, fog.

2021. máj. 3. 12:16
 37/120 A kérdező kommentje:
35: de sajnos nem fogsz kerülni, lehet hogy pont te vagy egy azok közül aki nem tudja a másfél métert a gyakorlatban elképzelni. Nem hiszem hogy mindent tudok, de ennyit viszont te is tudhatnál ha megbízhatóbb helyről informálódnál, pl: [link]
2021. máj. 3. 12:20
 38/120 anonim ***** válasza:
74%
nem járok emberek közé, pont az ilyen okoskodó, "szabálykövető" birkák miatt mint te:) úgyhogy ne aggódj, tartom a másfél métert:)
2021. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 A kérdező kommentje:

34: mert a jelentős növekedéshez nyilván nem csak 2 hét kell ami csak egy ember esetében a lappangási idő: akik az első 2 hétben fertőződtek még tünetmentesen átpasszolják másoknak, olyan 3-4 alatt emelkedik látványosan, jaaj...

Ja igen, a lezárások ellenére év elején, valóban, "terméke" a karácsonyi kijárási korlátozás eltörlésének, meg h szilveszterkor mindenki elment a másikhoz.

Na jó, ez már vicces hogy ennyire nem egyértelmű valakinek :D :D

2021. máj. 3. 12:25
 40/120 anonim ***** válasza:
0%

#33

Jah, nem olvastam végig minden választ.

Egyébként maszk terén egyetértek veled, de a stílusod tényleg érdekes... :D

2021. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!