Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok szólni annak, aki...

Szoktatok szólni annak, aki az utcán nem hordja a maszkot, ahol pedig kéne?

Figyelt kérdés

Engem úgy idegesít, megyünk egymással szemben a szűk járdán, és hiába van rajtam maszk, tudjuk hogy azért egyik sem véd 100%-osan.

Az a sokadik barom pedig azt képzeli, hogy neki nem kell hordani. Azért udvariasan megemlítettem neki hogy hordania kellene, erre lekurvázott és hogy kb. mit képzelek, még ő mert felháborodni, pedig közterületen kötelező a maszk akkor is ha bizony kiskegyednek nem tetszik...

Mit képzelnek magukról az ilyenek egyáltalán? Úgy belé tudnék rúgni az ilyen tahókba, csak nem akarnám a hülye maszknélüli fejét még közelebbről bámulni.

Volt már másnak is hasonló esete?



2021. máj. 3. 00:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 A kérdező kommentje:

46, 47:

Az hogy a sokkal jobban fertőző brit mutáció kb. akkorivá vált dominánssá az alap variáns felett, már tényleg kemény dió. :D

Na gyerünk, még ilyeneket, már jól szórakozom :D

Még egyszer, puszi mindenkinek aki többet olvas és több forrásból tájékozódik, ti vagytok a nyerők! Addig én itt feltartóztatom a "többieket" :D

2021. máj. 3. 13:32
 52/120 A kérdező kommentje:
50: de hülye vagy te is, azt sem tudod mi az a brit mutáció :) De komolyan, ezek után visszatérve nem igaz hogy nem tűnne még egy kavics sem okoskodónak...
2021. máj. 3. 13:34
 53/120 anonim ***** válasza:
81%
Én már csak azt várom, hogy mikor lesz már magyar mutáns is. 😅 Álljunk már be mi is a sorba.
2021. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:
52%

Nem látom értelmet hazudni, főleg nem itt ahol nem is látjuk egymást.

Ayurvedat szoktam tanulmányozni, hozzám közelebb áll az a felfogás, hogy az embert egészben kell nézni nem csak 1-1 részre fókuszálni.


Én nem akarok senkit meggyőzni semmiről, azt csinál mindenki amit akar, ezért nem fogok “bizonyítékot” hozni, nem is igazán értem mire kéne.

Az meg hogy kinek mi a hiteles forrás, megint lehet egyéni. Tudom, nem kéne hogy az legyen, de amikor a “megbízható” who is egyszer ezt mondja , majd azt, akkor megértem, hogy bizalmatlanok az emberek.


Nekem teljesen mindegy mit hiszel és mit nem! Nem is amiatt gondollak nevetségesnek hogy mit gondolsz a maszk viselésről, hanem ahogy előadod azt, illetve hogy azt hiszed 1-1 mondat után te már mindent tudsz a másikról, meg hogy az a tuti ahogy te gondolkozol. Nem azt mondom, hogy nincs igazad, azt sem hogy az van. Csak azt, hogy ez a stílus szánalmas, így ha igazad is van, se fogsz senkit érdekelni.

Tudod én egy beszélgetés során nem “nyerni” akarok, így nem is akarom rá erőszakolni a másikra a véleményem és nem nézem hülyének ha másképp gondolkozik. Meghallgatom amit mond, amivel tudok azonosulni azt elraktarozom, amivel nem azt nem.

2021. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 anonim ***** válasza:
64%
Ui.Kérdező, a keleti orvoslás több ezer éves, a nyugati, amit mi is használunk csak pár száz. Remélem ezt eddig is tudtad. ☺️
2021. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 A kérdező kommentje:

54: Szerintem sokmindenben igazad van. Jogod van bárkit nevetségesnek tartani, én is azt teszem időnként, bár nem akarom.

Nem a legudvariasabb stílusban fogalmaztam, ez a maszktól viszolygók gyakori stílusa, amit sajnos sokadszorra már én is felvettem.

Az ayurveda pedig nem az orvosi tanulmányokról szól, erre gondoltam a kamut illetően. Ami nem ide tartozik, hogy pl. nem becsülöm alá a placebo hatását ami szerintem a keleti orvoslás hatását adhatja, azt viszont ha neked nem is tetszik, ide kevés lesz, a saját környezetemben volt is rá példa. A keleti orvoslás egyik legfontosabb országából terjedt el az egész járvány, szerinted?

A maszkviselés szabályát kivételesen értelmes ok miatt hozták nálunk Magyarországon is, akár tetszik, akár nem.

Tök mindegy nekem, ha elhiszed pl. az ősrobbanást v. sem, az mindenkinek az egyéni döntése és meglátása. Nem, nem kell írni hogy ennek sincs semmi köze a kérdéshez, hiszen ez most csak egy példa volt.

Viszont az, amikor valaki azt nem hiszi el hogy szinte összeomlik az egészségyügy és hetekig napi több mint 300 halott volt, fiatalabbak is (!) csak mert egyesek homokba dugják a kis fejüket; ott azért de, egy rövidke pillanatra tegyük félre az ayurvédát és a maszktól való iszonyt, itt nem mások véleménye kell, hanem a rideg tények - és minél jobban ódzkodtok ezektől, annál tovább húzódik ez a szerintetek "nem is létező" járvány.

Lehet írni többször is, hogy dehát 2 hét alatt nem is nő a fertőzöttek száma - nem is fog, mire a fertőzöttek tünetmentesen átpasszolják még több embernek is, az inkább 3-4 alatt fog látványos emelkedést okozni, de nem tépem a számat, hiszen biztos csak okoskodom. :D

2021. máj. 3. 14:00
 57/120 A kérdező kommentje:
55: sőt, az esőcsináló sámánok hagyománya is több ezer éves, írtsuk is ezért ki az összes modern meteorológust inkább. :D Jesszus...
2021. máj. 3. 14:02
 58/120 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, Drábik János videót ajánlom figyelmedbe.

Kicsit nézz jobban utána a dolgoknak.

2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 anonim ***** válasza:
52%

"Nem a legudvariasabb stílusban fogalmaztam, ez a maszktól viszolygók gyakori stílusa, amit sajnos sokadszorra már én is felvettem."


Én nem viszolygok a maszktól, csak egyszerűen nem hordom, de nincs ilyen stílusom. Bár én se lennék kifejezetten udvarias ha meg akarnád mondani mit csináljak(vegyem fel a maszkot), egyszerűen semmi jogod ehhez. Vagyis megvan a jogod, de akkor ne sértődj meg, ha utána valaki bunkó lesz.


"Az ayurveda pedig nem az orvosi tanulmányokról szól, erre gondoltam a kamut illetően"


Oké, számodra nem, számomra igen és még sokan vagyunk így. Nem kell neked is egyetérteni, de ha fogalmad sincs az egészről, inkább ne alkoss véleményt.


A többit nem is véleményezem, mert felesleges. További jó idegeskedést.

2021. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:
54%
Nem fogja megnézni Drábik János videóit. Értelmezhetetlen számára, hiszen nem illeszkedik az eddigi világképébe. Ráadásul Drábik laposföldhívő és megkérdőjelezi azt is, hogy a világelit(nincs is olyan, Drábik találta ki) csak azon munkálkodik, hogy nekünk szebb, könnyebb, jobb életünk legyen.
2021. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!