Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ünneplik azokat a...

Miért ünneplik azokat a vendéglátóhelyeket, akik nem nyitják meg a belső részt az oltottaknak?

Figyelt kérdés
Ha én oltás ellenes vagyok, úgyse mehetek be. Miért zavar, hogy más meg bemehet? A terasz nem elég? Mármint maga a kormány döntése szerintem is sok sebből vérzik. Azt viszont nem értem, hogy ha már ez van, akkor miért ünnepelik a kártyát visszautasító és miért szidják az azt elfogadó helyeket.

2021. máj. 3. 23:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
56%
#20: te a szabadságjogokkal nem vagy tisztában.
2021. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 anonim ***** válasza:
46%

A szabadságjog a gyakorlatban annyit tesz, hogy mindent szabad amit nem tilos.

Kicsit komolyabban megfogalmazva, mindenki egyéni szabadsága addig terjed amíg azzal mások jogait nem gátolja. Ezt a mostani helyzet gyakorlatába ültetve a teljes társadalom egészséghez való joga messze meghaladja az egyének éttermi használatra irányuló szabadságát.

Erre a helyzetre kínál megoldást az oltás. Hogy te ezzel nem akarsz élni, de az előnyeit bezzeg elvárod, ez azért elég, khm, érdekes gondolkodás.

2021. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 anonim ***** válasza:
42%

Tehát ha holnap kitalálok egy szert, ráírom, hogy csoda-cina és nem vagytok hajlandóak magatokba szúratni, amikor azt állami szinten elrendelik (mert mondjuk jó pénzügyi megállapodást kötöttem odafent), akkor ti lesztek a bűnösök, hogyha ezentúl megtiltják nektek az utcára való kilépést?!


Szabad döntés, mi...?!


Egy szabad ember, egy szabad országban azt csinál, amit szabad...


Kreált problémára kreált megoldást kínálni igazán nagy dicsőség.


És mi az, hogy "előnyeit" elvárom?!


Itt most pont az oltottak várják/élvezik az "előnyöket"!


Az oltatlan a szabad mozgásban korlátozva van (mondjuk az oltott is..) és ez egy egészségesnél nem fenyegeti a társadalom többi tagjának egészségét, tehát jogtalan és igazságtalan a gyakorlatban.


Hogy te ezt nem érted, hát sajnálatos!

2021. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
53%

Olyasmit eleve nem korlátozhatsz így, ami létszükséglet. Plusz egy korlátozásnak eleve indokoltnak kell lennie. Lásd a jelenlegi járványhelyzetet példának!

Emiatt válsághelyzet van kihirdetve az egész világon. Szóval most az az alap felállás, hogy senki nem mehetne étterembe vagy moziba. Ehhez képest némi előnyt kapnak azok akik igazoltan védettebbek a jelenlegi járvánnyal szemben, hisz kisebb eséllyel fertőződnek és fertőznek.

Ha te nem tartozol ebbe a csoportba, pedig tartozhatnál, de elvárnád hogy neked az előnyei járjanak, nos, erről beszéltem. És elég szomorú hogy ezt egyeseknek ennyire a szájába kell rágni, mégis mi nem magától értetődő ebben?

2021. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 anonim ***** válasza:
30%

Tehát akkor védelmi pénzt szedni is rendben van? Ott is szabad akaratodból döntesz... Szánalmas egybites gondolkodás.


Az oltás kérdésben a társadalom megosztott, fasznak nem lehet ezt megérteni, és a saját ideologiáitokat mantrázni úton-utfélen. Oltassá, aztán akkor biztonságban érezheted magad, mit zavar ha más meg nem így dönt? Ennyi ostoba ideológiával lassan egy meinkampfot is írhatnál...

2021. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/102 anonim ***** válasza:
35%

"Tehát akkor védelmi pénzt szedni is rendben van?"

Miért lenne?


"Az oltás kérdésben a társadalom megosztott"

Pont ez a gond, ugyanis a járványhelyzetnek tetszik vagy sem, csak az fog véget vetni ha minél többen beoltatják maguk.

2021. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 anonim ***** válasza:
20%
#24: "kisebb eséllyel fertőződnek és fertőznek". Ja, egy kísérleti stádiumban lévő oltással mehetnek megtölteni a stadiont, miközben az egészséges meg nem mehet be egy pár fős étkezdébe..., a többiek meg vegyesen nyomhatják ezrével a műszakot a gyárakban, igaz az létszükséglet, mert valamiből fent kell tartani ezt az elnyomó rendszert....
2021. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 anonim ***** válasza:
35%

26: ez a te véleményed, amit meg próbálsz alap igazságnak beállítani. Amikor valaki azt mondja, hogy "csak egy megoldás van" az egy brutális beszűkült tudat állapotot jelent, mert a világon soha semmire nem egy megoldás létezik.

Én azt javaslom, hogy oltassá be mindenki magát, aki szeretné, aztán oldjuk fel ezt a korlátozást. Engem nem fog utána érdekelni, hogy oltattál-e, igazán nem értem, te miért foglalkozol más emberekkel.

2021. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 anonim ***** válasza:
Elég szomorú ha ennyit sikerült felfognod a helyzetből.
2021. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/102 anonim ***** válasza:
40%

#26: nálunk semmiféle járványhelyzet nem volt. Pár ismerős covidos lett, otthon eltársasoztak, aztán mentek vissza melóba. Ők minek oltassanak?! És tudnak főzni, nem kell étterembe menniük.


Ez a propaganda duma nagyon megy neked és az a baj, hogy mindenkivel ezt próbálják elhitetni, hogy csak az oltás, csak az oltás az egyetlen megoldás, miközben fngjuk sincs, hogy mi lesz az oltottak egészségével x év múlva.

2021. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!