Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt az emberekkel?

Cubina kérdése:

Mi történt az emberekkel?

Figyelt kérdés

Miért lettek ilyen ellenségesek egymással szemben az emberek? Miért dúl már családon belül is háború? Miért esnek egymásnak a párok, barátok, ismerősök, idegenek?


Eddig mindenki nagy ívben letojta, hogy mit csinálnak mások (idegenek), mi lesz velük, élnek-e vagy halnak. De most...


Vagy azért hülyézik le a másikat, mert nem oltatja be magát, vagy azért, mert beoltatja. Családtagok között dúl a háború, egyikük nem tudja, hogy vegye rá, vagy beszélje le valamelyik szerettét az oltásról. Érzelmi zsarolás, ordibálás, fenyegetőzés, ijesztgetés, szakítás, minden játszik már.


Ha esetleg meg is egyeznek mondjuk az oltás beadatásában, utána arról kezdenek vitázni, hogy melyik a jobb, melyik a rosszabb. Melyiket kell beadatni, melyiknek nincs/van rövid/hosszú távú mellékhatása, hülye aki ezt, vagy amazt adatja be, aki nem adat be semmit, az még hülyébb, egyenesen gyilkos.


Összevesznek azon, hogy X miért kapott jogosulatlanul Y vakcinát, pofátlanul elment oltatni regisztráció nélkül, miért veszik X csoportot előre és Y le van sz...va.... Irigykednek egymásra, mert valaki előbb megkapta a másik által már régóta várt vakcinát.


Mindenkiből hirtelen virológus lett és jobban tud mindent, mint maga a gyártó. Gyűlölködnek. A pártiak rá próbálják erőszakolni másokra az akaratukat, mondván nyugodtan oltassa be magát, nem lesz baja, holott ezt nem lehet tudni, hiszen nagyon sokan allergiásak számos gyógyszerre, nem tudhatják, hogy nem-e lép fel allergiás reakció másnál a vakcina valamelyik összetevőjére.


Illetve ha valaki a tudta nélkül Covid+, arra ráoltani egyesenesen életveszélyes. Mivel alapból senkit se tesztelnek az oltás előtt (még csak meg se vizsgálják), a kockázat erősen fennáll.


Én csak olvasgatom a kérdéseket/válaszokat, és nagyon elszomorít ez a háború. A pártiak sosem fogják tudni meggyőzni az elleneseket és fordítva. Ha mindenki tiszteletben tartaná a másik véleményét, akkor helyreállna a rend. Mindenkinek joga van a saját életéről dönteni. Ha rosszul választott, úgy járt.


Miért nem mindegy anonim Bélának, hogy anonim Géza oltat-e vagy sem? Vagy hogy melyiket választja? Nem mindegy? Élőben valószínűleg sose fognak találkozni, nem hiszem hogy bármelyiket is érdekelné a másik mostani/jövőbeli sorsa.


Sokan még azt is beírják, hogy remélik megdöglik az oltott/oltatlan, meg is érdemli, ha ilyen idióta volt.


Mi történt az emberekkel? Talán mindig is ilyenek voltak, csak nem volt olyan körülmény, ami ezt előhozta?


Hová lett a szeretet? Az egyetértés? Az összefogás? A tisztelet? A megértés? Mások véleményének tiszteletben tartása?


Körülnézek, és teljesen el vagyok keseredve, hogy egy ilyen világban kell élnem, ahol már csak anyázás, meg birkanyájazás van... Az emberi kapcsolatokat tönkretették, az embereket széthúzták, összeugrasztották. Egy hatalmas káosz lett a világ.


Sírhatnékom van, nincs is már kedvem élni, semmi pozitív dolog nincs már ebben az "új normál" életben. :( És ki tudja, mi jön még ezután...



2021. máj. 4. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Az emberek mindig is ilyenek voltak. Annyi a különbség most és régen között, hogy most van egy pandémia általi tevékenység, ami mindenki életét érinti és alsóhangon is megosztó.


De ha régebbre megyünk, egy olyan egyszerű kérdésen is össze tudnak veszni az emberek, hogy a víz nedves-e?

2021. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy dolgot jól jegyezz meg és véss az eszedbe!

Ma már 3 dolog nem létezik: becsület, őszinteség és tisztesség.

Különben az emberek régen is megvoltak buggyanva, de újabban ez határozottan igaz.

Szerintem megérett a világ a pusztulásra. Akárki akármit mond, de ez tényleg nem normális ahogy sokan viselkednek egymással és most már szerintem több a hülye, mint a normális, ami finoman szólva elég ijesztő.

2021. máj. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Egy ismerősöm szerint a rengeteg szapanopera az oka amit tv-ben sugároztak, mivel ott is mindenki fúrja a másikat, a háta mögött mindenki kibeszél mindenkit, a mostani generáció ezen nőtt fel..


És ezt egész egyszerűen átvették az emberek a valóéletben is.

2021. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Szia!Ezeken a dolgokon én is gondolkodtam már.Nagyon durva ez a mérhetetlen rosszindulat ami árad sok emberből.Nem szoktam általában reagálni ezekre a dolgokra mert semmi értelme.Egy dolgot azért elmesélek ha nem baj.Írt nekem itt valaki hogy örül a vergődésemnek a Kártya miatt holott én csak vicces formában leírtam a véleményem mindenféle vergődés nélkül és nem érdekel ki oltat vagy ki nem oltat.Nem vitázok ilyen butaságokon de azért gondolkodni sem ártana azon hogy mi is folyik körülöttünk de ha valaki erre próbál rávilágítani akkor megtámadják keményen csupán azért mert próbál gondolkodni.A kérdésre felelve aki rosszindulatú alapból azon mégjobban kijön most mert lehet kirekeszteni embereket és ennek örülnek.Nagyon szegényes lelki világ lehet és egy üres élet mögötttük.A másik legjobb mikor lélegeztető géppel fenyegetik egymást agresszív módon.Eszükbe sem jut hogy aki ilyet kíván a másiknak az milyen csúnya bűn és vissza is pattanhat a bumeráng más formában is.Meg vannak bolondulva sokan és ki tudja mikor ér véget ez az őrület?
2021. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a társadalom már jóval az Átkosban is ilyen volt, csak akkor még nem volt internet, kevésbé vetted észre.
2021. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem semmivel sem rosszabb a helyzet, mint korábban. Inkább jobb. 100 évvel ezelőtt a mainál nagyobb volt a családon belüli veszekedés, erőszak (is). Sokkal rosszabb volt a gazdasági, politikai helyzet. Gondolj bele..1921..hogy lett volna jobb?

Csak most élsz, netezel, és zavar minden, ami nem a harmóniáról szól. Ez nem azt jelenti, hogy nem baj a vírusos mizéria, csak azt, hogy ennél sokkal nagyobb horderejű dolgok is történtek.

2021. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

ma 07:50


„ Szerintem megérett a világ a pusztulásra.”


A magad nevében beszélj. Te megpusztulhatsz(szíved joga), de sem én, meg még nagyon sokan nem akarnak. Ezt elhiheted….

2021. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

#7 Hát azt neked sem ártana.

Mi van?

Látom sok embernek fáj az igazság, mert lemertem írni a nagy őszinteséget.;)

Különben meg sokan akik szidják ezt az oldalt is, hát elárulok egy nagy titkot "zsenikéim".

Nem kéne!

Ez az oldal is, csak idomul ehhez a világhoz szóval erről ennyit!

2021. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Lemerted írni az igazad?😁😁

Tudod milyen az igazság? Mint a vélemény. Nézőpont kérdése minden. Csak mert te, meg a magadfajta, aki lepontozott meg van keseredve, akkor már pusztuljon mindenki, az is, akinek nem kellene, esetleg nem akar. Igaz? Tipikus:„ Mindenki hülye, csak én nem!” De tudod mit? A magadfajtáé nem is lenne kár. ;) Tudodattól ha nekem rossz napom van, nem kívánom, hogy másnak is az legyen. Majd kialszom a következő napra. De te reménytelen vagy „drága barátom". :)

2021. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát látszik a "szövegértés" neked se az erősséged öreg. :D

De még mindig nem késő visszamenni az 1. osztályba.;)

Egy szóval nem írtam olyat, hogy ha nekem rossz napom van, akkor másnak legyen az..

Nem tudom ezt a csíkos, vagy pettyes pizsidben álmodtad?;)

2021. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!