Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt az emberekkel?

Cubina kérdése:

Mi történt az emberekkel?

Figyelt kérdés

Miért lettek ilyen ellenségesek egymással szemben az emberek? Miért dúl már családon belül is háború? Miért esnek egymásnak a párok, barátok, ismerősök, idegenek?


Eddig mindenki nagy ívben letojta, hogy mit csinálnak mások (idegenek), mi lesz velük, élnek-e vagy halnak. De most...


Vagy azért hülyézik le a másikat, mert nem oltatja be magát, vagy azért, mert beoltatja. Családtagok között dúl a háború, egyikük nem tudja, hogy vegye rá, vagy beszélje le valamelyik szerettét az oltásról. Érzelmi zsarolás, ordibálás, fenyegetőzés, ijesztgetés, szakítás, minden játszik már.


Ha esetleg meg is egyeznek mondjuk az oltás beadatásában, utána arról kezdenek vitázni, hogy melyik a jobb, melyik a rosszabb. Melyiket kell beadatni, melyiknek nincs/van rövid/hosszú távú mellékhatása, hülye aki ezt, vagy amazt adatja be, aki nem adat be semmit, az még hülyébb, egyenesen gyilkos.


Összevesznek azon, hogy X miért kapott jogosulatlanul Y vakcinát, pofátlanul elment oltatni regisztráció nélkül, miért veszik X csoportot előre és Y le van sz...va.... Irigykednek egymásra, mert valaki előbb megkapta a másik által már régóta várt vakcinát.


Mindenkiből hirtelen virológus lett és jobban tud mindent, mint maga a gyártó. Gyűlölködnek. A pártiak rá próbálják erőszakolni másokra az akaratukat, mondván nyugodtan oltassa be magát, nem lesz baja, holott ezt nem lehet tudni, hiszen nagyon sokan allergiásak számos gyógyszerre, nem tudhatják, hogy nem-e lép fel allergiás reakció másnál a vakcina valamelyik összetevőjére.


Illetve ha valaki a tudta nélkül Covid+, arra ráoltani egyesenesen életveszélyes. Mivel alapból senkit se tesztelnek az oltás előtt (még csak meg se vizsgálják), a kockázat erősen fennáll.


Én csak olvasgatom a kérdéseket/válaszokat, és nagyon elszomorít ez a háború. A pártiak sosem fogják tudni meggyőzni az elleneseket és fordítva. Ha mindenki tiszteletben tartaná a másik véleményét, akkor helyreállna a rend. Mindenkinek joga van a saját életéről dönteni. Ha rosszul választott, úgy járt.


Miért nem mindegy anonim Bélának, hogy anonim Géza oltat-e vagy sem? Vagy hogy melyiket választja? Nem mindegy? Élőben valószínűleg sose fognak találkozni, nem hiszem hogy bármelyiket is érdekelné a másik mostani/jövőbeli sorsa.


Sokan még azt is beírják, hogy remélik megdöglik az oltott/oltatlan, meg is érdemli, ha ilyen idióta volt.


Mi történt az emberekkel? Talán mindig is ilyenek voltak, csak nem volt olyan körülmény, ami ezt előhozta?


Hová lett a szeretet? Az egyetértés? Az összefogás? A tisztelet? A megértés? Mások véleményének tiszteletben tartása?


Körülnézek, és teljesen el vagyok keseredve, hogy egy ilyen világban kell élnem, ahol már csak anyázás, meg birkanyájazás van... Az emberi kapcsolatokat tönkretették, az embereket széthúzták, összeugrasztották. Egy hatalmas káosz lett a világ.


Sírhatnékom van, nincs is már kedvem élni, semmi pozitív dolog nincs már ebben az "új normál" életben. :( És ki tudja, mi jön még ezután...



2021. máj. 4. 07:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2%
Azt írtad, hogy a világ megérett a pusztulásra, mert milyenek az emberek. Ergo nem azt írtad, hogy az emberek,hanem világot, de az embereket értetted ez alatt. Magyarán minden ember, arrogáns idióta, csak te , meg a hozzád hasonló begyepesedett, megkeseredett kommentelők nem.Vagy te tényleg olyan hülye vagy, hogy azt sem tudod mit írsz, esetleg magát a Föld bolygót akarod , hogy elousztulnon a sok (!!!!!SZERINTED!!!!!!!) goromba ember miatt, akik rajta élnek? Szólj, segítek orvost keresni! Ezen ne múljon! De, hogy legyen egy kis siker élményed: EGYETÉRTEK VELED! Lehet jobb lenne ha nem a világ pusztulna, hanem te. Bár tudom,tudom…..: Te többet érsz egy magad, mint 10,100 másik. Igazi nárcisztikus, megkeseredett sz@rdarab vagy. :) Itt fejeztem be, mert ostoba vagy, és csak a magadét hajtod. Annyit meg nem érsz. Azért őszintén remélem: fel kelsz holnap. Csak valami bogyó társaságában. Az segít, ha már magadon nem megy! ;)
2021. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Hagyd 8-as és 10-es ne törődj vele.:)

A 9-es és 11-es jól elbeszél magával.:D

2021. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is kiírtam erről egy kérdést. Ott írták, hogy Orbán gyűlöletkampánya is közrejátszik, s van is benne valami. Nézegetem a fórumokat, pl index, autók témakörben, kb a 2000-es évek elejéről valami hihetetlen, hogy mennyire kulturáltan, barátságosan kommunikáltak egymással az akkori fórumozók. Aztán nézegettem itt Gyakorin is kérdéseket, 2011-12 körül kezdődött ez az egymás torkának esés. Szóval... Lehet Fletózni, nekem se volt kedvencem, de ekkora gyűlöletkampány nem volt akkoriban.
2021. okt. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!