Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyomás alatt miért nem tudok...

Nyomás alatt miért nem tudok teljesíteni? Hogy bírjam kezelni?

Figyelt kérdés
Diákként dolgoztam pultoskent a nyáron és ott is volt bejött egyszerre 10 ital rendelés és nem bírtam a fejembe raktározni a sok infot összezavarodtam benne teljesen, suliba is van így ha a sok infót bezúditja a tanár próbálom ismételni magamba, felfogni nem sikerül és utána mindent elfelejtek max foszlànyok maradnak meg
2021. máj. 4. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakácsnak tanultam. a suliban is volt gyakorlaton, meg dolgoztam is benne egy cégnél gyakorlaton.

Ekkor jöttem rá, hogy nem bírok stressz, nyomás alatt dolgozni. Meg nem bírok több dologra figyelni egyszerre.

Azt se bírták az idegeim, hogy minden nap úgy beszélt velem a chef, mintha a sggéből rángatott volna ki...

A vendéglátásra születni kell! Bírni kell a pörgést, a stressz, tudni kell egyszerre több dologra figyelni.

Nekem egyik sem ment... Megutáltam az egészet... Úgyhogy elengedtem a dolgot.

Ha neked sem megy, akkor ne erőltesd!

2021. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akinek nincs esze, legyen notesze... mondogatta apukám mindig :D
2021. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ketteske, igen, ez egy bölcs mondás, én is gyakran hangoztatom, de azért vendéglátásba, ahol még egy mély levegőt sincs időd venni, aligha lesz rá arra időd/kapacitásod, hogy még körmölj. :) Sőt miközben írogatsz, befut még vagy öt másik rendelés.


Dolgoztam én is pultosként, hiába írtam a papírfecniket a végére már teljesen összemosódott az egész és katyvasz lett belőle. ;)


Szóval jól mondja apukád, de nem mindenhol lehet alkalmazni.

2021. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönjük az értelmes megnyilvánulást 2-es ,

A többieknek köszi 🙏

2021. máj. 4. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Pincérkedtem new yorkban, a soknyelvű vendégek miatt egyszerűen lehetettlen volt nem jegyzetelnünk...

Ha van étlap egyszerű, mert csak sorszámokat és rövidítéseket kell körmölni. Simán megoldható.

Pl

4.

15.

36. Hal nélkül

2021. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!