Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kezelni az időhiányt?

Hogy lehet kezelni az időhiányt?

Figyelt kérdés
Nagyok sok hobbim van, nagyon sok minden érdekel, amire nincs időm. Erre itt is, meg máshol is azt a megoldást találtam, hogy csináljak időbeosztást, akkor majd jut mindenre időm. Meg is csináltam. Két hónapja eszerint telnek a napjaim, de nem lett semmivel sem jobb az életem, mert most meg mindennel sietek, mert mindenre csak X időm van, így abba akarok mindent belesűriteni. Amikor belekezdek valamibe már akkor azt érzem, hogy mindjárt letelik az erre szánt időm, és még semmit sem értem el az adott dologban. Meg valahogy egyre inkább olyan börtönszerű érzésem lett tőle, hogy olyan vagyok mint egy rab, akinek meg van határozva, hogy mikor mit csinálhat, és meddig, függetlenül attól, hogy van-e kedve hozzá vagy nincs. Olyan kényszeredetté vált minden, amit eddig szerettem csinálni. Ez olyan, mint amikor délutánra megyek dolgozni, és már 11-kor nincs semmi értelme belekezdeni valamibe, mert mindjárt menni kell, és addig úgysem tudom befejezni. Valahogy kezdem azt érezni, hogy nincs is olyan, hogy időbeosztás, csak van olyan ember, aki nálam jobban birja az állandó rohanást. Ti ezt hogy kezelitek? N

2021. máj. 6. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Lazíts egy kicsit, túl komolyan veszed a hobbijaidat. A hobbik lényege, hogy örömet, kikapcsolódást okozzanak, ha csak feszült vagy tőle akkor nem sok értelme van. Ne akarj mindent egyszerre és ne írj órára pontos időbeosztást. Gondold át, hogy mi a fontossági sorrend, és egy nap csak egy vagy 2 dologgal foglalkozz, aztán a többit előveszed máskor, egyik se szalad el.
2021. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát az időt senki nem tudja sem lelassítani,sem megváltoztatni. Szerintem annyi dologgal foglalkozz ami nem számít már tehernek, és élvezed csinálni...semmi értelme magadat totál lefoglalni (persze ha téged ez boldogít hogy mindig csinálj valamit) akkor tök mindegy,mert úgy sosem lesz elég időd.
2021. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az boldogit, ha mindig csinálok valamit. Csak mindent MA akarok megtenni, mert a holnap teljesen bizonytalan.
2021. máj. 6. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Detto ugyanez, valamit le kell tenned a hobbik közül, mert hosszútávon nem fenntartható. Nekem is ez volt tavaly, 2 edzés, táncsapat, lovaglás, hétvégén mindig van valami, plusz mellette munka, párkapcsolat, háztartás, és csak azt vettem észre, hogy fáradt vagyok és nincs igazán időm semmire, mert egyszerűen nem tudtam pihenni, kikapcsolni, mert mindig már a következő dolgon kattogtam. Az élet megoldotta, 1 éve nem tudunk összejárni a táncosokkal, nem mondom, hogy nem hiányzik, de több időt tudok fordítani pl a páromra, pihenésre. Illetve 2 hetente hétvégén ígyekszem egy napot tartani, amikor kb nem csinálok semmit.
2021. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Ismerős. A vírus előtti 1-2 évem tiszta lótás-futás volt, eleinte élveztem, a végére viszont azon kaptam magam, hogy még be sem fejeztem az épp aktuálisat, fejben már a következő lépésen/programon agyaltam. Volt 2 sportom, plusz 2 edzésem, vezetni jártam, hobbik, hétévégén mindig volt minimum 1 program (általában kirándulás), barátok-család, és érettségire készülés, tanulás.

Időm sem volt a passzív pihenésre, mindig azon gondolkodtam, hogy mi mindent kell még csinálnom. Nekem is megoldotta az élet, meglett a jogsi, előtte begyűjtöttem egy sportsérülést és máris "visszább vettem" a dolgokból.

Szóval, ezek hosszútávon nem működnek, és mérlegelni kell, hogy mi is az igazán fontos. Nehéz ezt megtenni, de egy ponton sajnos muszáj lesz. Bizonyos dolgokat pihenőpályára kell tenni, de ettől még később újra elő lehet őket venni.

2021. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy fiatalabb kollégám fordult hozzám hasonló kérdéssel, amikor a délelőtti kávénkat ittuk. Azt válaszoltam rá, hogy "már megint túl komolyan veszed magad". Nem értette. Megkérdeztem tőle, hogy melyik a legkedvesebb hobbija. Erre elkezdett az állát dörzsölgetve gondolkodni.

- Na látod ez a bajod! Ne gondolkozz! ÉREZZ !

2021. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!