Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó az utolsó fillérkedni,...

Mire jó az utolsó fillérkedni, az árakat leharcolni?

Figyelt kérdés

Feltettem hónapokkal ezelőtt egy zsír új 204.000Ft-os ipad minit eladni, kezdetben 180-ért kutyának nem kellett... aztán most 150-ért már van rá vevő.


Ez van buktam rajta, és kipróbáltam elfogadtam ennyi. Vettem hozzá egy egy eredeti tokot istyle 13 ért és 7.000Ft odadnám mellé, erre irja a vevő az nem kell majd vesz hozzá...


ja igen eredeti 20.000Ft, istyle 13.000Ft .



Mi az a 7.000Ft manapság? nem értem az ilyen embereket, alig vesz az ember valamit a boltba és már 20.000Ft.



De volt más ilyen esetem is, telefon meghirdetve fix 40-ért erre ketten naponta hívogattak 30-34.500Ft megveszik két nap múlva 35-ért, meguntam egy hét múlva mondtam neki most idejösz 36 kp viheted, és lihegve odajön és kifizeti a 36-ot erre magamban ekkora hülyét, 4.000Ft fillér b+ és 5x hívott kb.



Nem tudom, de én idáig egyszer sem alkudtam, mert mindig kaptam valami pluszt ha nem alkuszok, legutóbb két kulacstartót és egy pumpát ami ilyen majdnem egy 10-es és egy 190e Ft-os kerékpárt 155-ért megvettem ami makulátlan volt.



2021. máj. 6. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy telefont akarok venni, nem feltétlen akarok hozzá tokot, vagy nem azt, ami neked van.


Meg van, akinek a 7000 Ft számít!

2021. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelem szerűen mindenki (a lehető leg-)kedvezőbben szeretne hozzájutni a megvásárolni kívánt termékhez, de legalábbis elkerülni egy indokolatlanul, irreálisan magas felárat. Ez azt hiszem érthető...


Az egyéni értékrend pedig sokféle lehet, vannak, akik nagyvonalúbbak, vannak akik filléreskednek. Ezt személye válogatja.

2021. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Én azt nem szeretem mikor alapból egy igen jó áron kinálok valamit, pl. autót és igen jó állapotban. De nem, azért kell abból is alkudni.

Van 1-2 aminél egyértelmű, hogy azért na, de könyörgöm...

2021. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez olyan, hogy ha én nem azt a tokot akarom rá tenni, akkor nem fogom csak azért megvenni, hogy utána ott porosodjon a fiókban.


De amúgy tény, hogy vannak akik még a jó árból is igyekeznek alkudni. Én el akartam adni vieókártyát amit átlag 22-25 között hirdettek, feltettem 22 alá lőve az árat erre jöttek a 18-ért viszem válaszok. Majd láttam, hogy ugyanaz a hirdető ugyanolyan videókártyát hirdet 22-25-ért.

2021. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük hozzá, valahol a használt cuccok adás-vétele (meg akár a bolti is) képlékeny dolog.


Én például volt, hogy tokot kerestem a telefonomhoz, valaki meg árulta a telefont vagy 5 tokkal. Megkérdeztem, nem-e adná ide csak azt az egy tokot, ide adta.

2021. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tokos hisztit nem értem, nem biztos, hogy azt a tokot akarja - sőt az se biztos, hogy akar tokot... sőt az sem biztos, hogy telik egyáltalán neki rá jelenleg, csak kínos neki bevallani.


De amúgy jellemző a fillérb... alkudozás eladós oldalakon. Még a tényleg brutál olcsó dolgokon is képesek egyesek alkudozni... költözéskor pl. direkt filléres áron raktam fel dolgokat, és akkor is... boltban 1000 Ft-os körömlakkot 100 Ft-ért, és jött, hogy 50-ért nem adnám-e.

2021. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Eleve kéz alól nem veszek használt 20 ezernél értékesebb cuccot. Nem lehet tudni, hogy nem felejtette-e a napon a tulaj, vagy nem ejtette-e le véletlenül vagy kétszer úgy, hogy most nem látszik semmi baja, de rejtett hiba keletkezett benne a flegma használat miatt.
2021. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7# full garanciális a termék, és nem sufni GSM!


Ezen felül premium garanciával is rendelkezik.


Én nem egy dolgott vettem már használtam de úgy, hogy vagy makulátlan volt vagy garanciában cserélt 30-80 ezrekkel olcsóbban .


Ezt az egyet elqrtam akkor nem buktam volna ennyit.



Tok szerint, meg létezik 3 fajta variáció


Gyári mindenféle színben

Nem gyári de jobban véd a gyárinál ez az enyém alapból fekete (nem egy köcsög szín úgy gondolom)


Aztán vannak filléres szarok, 3-4 ezerért ami aztán semmit nem véd.

2021. máj. 7. 06:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!