Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másoknak vagy magadnak tudsz...

Másoknak vagy magadnak tudsz jobban megbocsájtani? Miért?

Figyelt kérdés
Illetve mit teszel, ha egy ilyen szituációban találod magad; Elnyomod az érzelmeidet (harag, bánat, csalódottság...) vagy próbálod kibeszélni ezt magadból?

2021. máj. 8. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Másoknak.


Próbálom feldolgozni, és kibeszélni is.

2021. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magamnak nincs miért megbocsájtanom, mert TUDATOSAN soha nem bántok senkit.

Másokkal meg úgy vagyok, hogyha nagyon közeli hozzátartozóm bántott meg, akkor idővel - ha tesz is érte - akkor megbocsájtok, de sajnos a nagy dolgokat nem felejtem el soha.

Egy idegen, 816-ik akárkinek meg nincs mit megbocsájtanom, mert fel sem veszem a hülyeségeit és nagy valószínűséggel másnapra el is felejtem.

2021. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az én problémám hogy nekem manapság már egyik se megy könnyen, kicsit se. Régen kapásból azt mondtam volna hogy magammal szemben sokkal könyörtelenebb vagyok mint másokkal, ami önmagában is egy probléma. Így visszagondolva egy rakás jelentéktelenség miatt ostoroztam magam sokáig.

Másokkal kapcsolatban általában kifelé úgy reagálok ahogy "illik", nem problémázok stb. De belül az évek során csak gyűlnek a vélt vagy valós sérelmek és komolyan mondom nem tudom mi lesz így belőlem.

2021. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Másoknak.
2021. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Magamnak. Egyszerűen ilyen a természetem, nem tudok ez ellen mit tenni. Ennek ellenére sajnos többször is tettem már olyan dolgokat az életemben, amiket még önmagamnak sem fogok tudni megbocsátani soha.
2021. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez attól függ a mások kiket takarnak.

Idegen: ha megbánt/beszól, max 1 hétig pattogok rajta, aztán elfelejtem

Valaki, akit szeretek: Fáj amit mond, de próbálom vele megbeszélni, ha bocsánatot kér és sikerül jó élményeket okoznia nekem, akkor megbocsátok

Valaki, akit nem szeretek: már magának a nem szeretésnek is oka van, mert én minden embert szeretek/semlegesnek tartok, míg okot nem ad rá, hogy ne így gondoljam. Pl egyik rokonom traumatizálta az egész gyerekkorom, emiatt sosem tudtam megszeretni, és bármit mond/tesz, elraktározza az agyam és még egy pontként jelenik meg a "miért nem szeretlek" listámon

Önmagam: senkinek se ártok ok nélkül, de olyan dolgok miatt is bocsánatot kérek, ami apróság, mert félek, hogy zavarok másokat vagy pofátlan vagyok, meg ilyesmi. Sokszor ostorozom magam amiatt, hogy nincs elég pontom egy teszten (pl most a töri érettségim 1. felén), hogy nem vagyok elég jó nővér, nem tartottam be a fogadalmam miszerint x idő alatt y dolgot megcsinálok. Szóval eléggé negatív fénybe látom magam, pedig tudom, hogy vannak értékeim, intelligens vagyok és kedves, de valahogy sosem felelek meg se külsőre, se teljesítményre magamnak, bármennyire igyekszem, főleg azért, mert mindig kapok valami beszólást/kinevetést másoktól.

Szóval a nagy "trauma-beszéd" után, sorrendbe raknám legkönnyebbtől legnehezebbig:

idegenek<olyanok, akiket szeretek<önmagam(hullámzó viszonyom van magammal, mindig törekszem "megjavulni")<olyanok, akiket nem szeretek

19/l

2021. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztották ezeket.


Bármennyire is nehéz, de szükséges magadnak és másoknak is megbocsájtani, hiszen azáltal, hogy ezzel ostromozod magadat vagy pedig raktározod a negatív, keserű érzelmeket, csak mérgezed magadat. (szó szerint is mellékesen)

Persze, ezek a szavak, emlékek nem feltétlenül tűnnek el, viszont sokszor azon áll-vagy bukik a helyzet, hogy hogyan kezeled a problémát, nem pedig azon, hogy kicsi vagy nagy a gond.

Nem tudom, miszerint mennyire voltak ezek a gondolatok megerősítőek, ámde ha nem, akkor kicsit másképpen mondom: ha magatokért nem, tegyed meg ezt azokért, akit szerettek, azokért, akik fontosak neked. Ha lesz/van gyermeked, egyszer nála is fel fog jönni ez a helyzet és bízom abban, hogy addigra másképpen fogtok állni ehhez. Ha boldoggá akartak tenni másokat, legyetek ti is azok, mert már maga a kisugárzás egy hatalmas mosolyt tud csalni a másik emberre.

Továbbá, Te döntöd el, hogy mi dominál benned: a szeretet vagy a harag. Más haragudhat rád, lenézhet vagy kinevethet, de azáltal magát minősíti és megmutatja, hogy önmagával sincs kibékülve.

Ne mások szavai és tettei határozzák meg, hogy Te ki vagy. Lehet barát, ismerős, családtag vagy egy számodra ismeretlen vagy egy inkorrekt ember.

Sokkal többet érsz, mint ahogy egy jó páran gondolják, mivel valaki nem bírja megbecsülni az értéked, más pedig irigy rád.

2021. máj. 8. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, nem tudom nekem szólt-e, de köszönöm!

Az a baj, hogy megfelési vágyam van, de hatalmas és addig nem felelek meg magamnak, míg mindenki "csak jót vagy semmit" mond rólam, mint egy halottról. Általánosban a tanárok és a szüleim ezt csinálták, így könnyen átvészeltem a bántalmazást, volt önbizalmam, amivel visszaszóltam. Középsuliban nem bántott senki, de rossz jegyeim lettek, a szüleimnek és tanárainak se feleltem meg, társasági életem meg annyira nem volt sok, így nem kaptam túl sok pozitív visszajelzést, így megcsömörlöttem.

Egészen addig, míg kaptam egy biztató "miért nem tanulsz b+" jellegű fejmosást egy barátomtól, azóta viszont maximális vagyok és a 4-es kb olyan jeggyé vált számomra, mint másnak a 2-es, a 3-as meg kb felér a bukással, ha valamiből 5-öst kapok, akkor azon gondolkodok, hogy nem érdemlem meg/úristen, majdnem 4-es/basszus, miért nem hibátlan. A szüleim meg: apám nem szereti ha jól tanulok, anyámnak meg mindenből 4-es vagy jobb jegy kéne, úgyhogy egyiknek se tudok megfelelni sajnos a 4.2-es átlagommal.

Mindenesetre ez a kérdés felnyitotta a szemem, hogy tényleg szükségem lenne valami önfejlesztő könyvre/pszichológusra, mert nagyon nem szeretem magam és, ha így maradok, sosem lesz egészséges családom a jövőben.://

2021. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6

Ne másnak akarj megfelelni, mert akkor nem fogod magad megtalálni! Szuper ember vagy csak állj ki magad mellett! Aki nem fogadja el és csak akadályozni szeretne, azzal ne törődj, bármennyire is nehéz, de nem szabad hagyni, hogy a kiteljesedésedet más korlátozza!

Olvashatsz ilyen önfejlesztő könyveket, amik hasznosak, de nem azokból fogsz tudni építkezni. Pl.: valaki gyermeket vár, elolvas minden könyvet ezzel kapcsolatban és rájön, hogy az övéjénél totál mást kell alkalmaznia. Te is egy egyedi, remek teremtmény vagy!

A motiváció sokszor azoktól kéne, akik fontosak, de ha nem kapod meg, legyél Te az, aki ad másoknak és indíts el valami újat, keresd azt, ami boldoggá tesz és csináld. Ha minden nagyvállalkozó, sikeres ember ott rágódott volna azon, amit mások mondtak vagy esetleg amivel piszkálta a családja, akkor nem jutott volna oda, ahol jelenleg tart. Benned is van erő. A kérdés az, hogy mered-e használni?



Ha szeretnél beszélni, akkor meg nyugodtan keress meg

2021. máj. 8. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!