Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elfelejteni,...

Hogyan lehet elfelejteni, feldolgozni a rossz eseményeket?

Figyelt kérdés

A mai napig, különösképpen ha nem csinálok semmit, akkor eszembe jutnak az életemből a negatív dolgok, események mindig, akár nagyon régi történetek is, olyan dolgok, amiknek nem kellet volna, hogy úgy történjenek, például egy veszekedés stb.


Legtöbb olyan dolog, amit már megbántam, és ha kicsit többet gondolkodtam volna előtte, akkor nem fordult volna elő. És nagyon sok ilyen van az életemből. És ezek kísértenek engem mindig, lehet más már nem is emlékszik ezekre akikkel történt, de engem zavar hogy így viselkedtem akkor.


2021. máj. 9. 00:49
 1/2 TotoJTD ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell tanulnod egyutt elni ezekkel. Sajnos mindig elo fognak jonni ezek a gondolatok, probald meg kezelni oket valahogy.
2021. máj. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elme - ahogy írod, főként akkor, ha nincs lefoglalva - problémákat keres vagy gyárt, mert ez a dolga, ezzel segíti a túlélésedet.


Mivel kevés olyan probléma van ma már egy átlagos életben, amely közvetlen életveszéllyel járna (pl. párduc a bokorban), ezért jönnek elő a negatív, kellemetlen, szorongást okozó emlékek vagy jövőképek.


Ezeket kezelni kell, különben elborítanak.


A múltbeliekkel két dolgot tudsz csinálni:


1) Tudatosítod magadban, hogy már megtörtént, nincs lehetőséged rajta változtatni. Szorongani teljesen felesleges.


2) Problémagyártó üzemmódból tudatosan problémamegoldóba kapcsolni: mit tanultál belőle? Mit tennél ma már másként?


3) Ha olyan kellemetlen emlékről van szó, amit csak elszenvedtél, de nem tudtál volna elkerülni, akkor egyszerűen tereld el a figyelmedet valamilyen pozitív, előremutató gondolattal, tervvel, ötlettel, vággyal, álommal. Minél többször idézel ugyanis fel valamit, annál inkább előjön később spontán magától is.


Az emlékeknek van egy olyan tulajdonsága, hogy valójában már csak az emlékre emlékszünk. Vagyis ahányszor visszaemlékszel valamire, "új emléket" hozol létre róla, ha érted, mire gondolok. Ez frissebb lesz, ugyanakkor torzul is, az aktuális hangulatodnak, állapotodnak megfelelően.


Mivel negatív az emlék, vélhetően a hangulatodat is inkább rontja, vagyis a régi emlék "új emléke" is inkább negatív színezetű lesz. Az is előfordulhat, hogy még rosszabbnak éled meg így azt a néhai helyzetet, mint valójában akkor volt.


Ennek semmi értelme, ez lelki önsorsrontás, traumákat feldolgozni nem így kell, hanem átkeretezéssel, és súlyosabb esetekben ehhez szakember segítségét célszerű igénybe venni.


Amit tehetsz, ha nincsenek ilyenjeid, hogy a negatív élményeidet nem őrlöd magadban, hanem pozitív, előremutató, aktivitásra ösztönző gondolatokkal foglalkozol helyettük.

2021. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!