Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyre több nemnormál...

Miért van egyre több nemnormális ember?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Valójában nem "nem normális" emberből van egyre több, hanem egyre gyűlölködőbb, ítélkezőbb, felszínesebb a gondolkodás. Senki nem szán rá igazán időt, hogy megértse a másik ember gondolkodását, vagy okait, hanem inkább rögtön azt mondjuk, hogy nem normális.

Pedig lehet, hogy éppen olyan normális, csak másként gondolkozik.

2021. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó példa vagyok én magam. Pár napja rám írt egy srác, egy kérdéssel-válasszal kapcsolatban. A kérdésből is, meg a privát üzenetből is nagy körvonalakban megosztottam vele a magánéletem, párkapcsolatom egy vetületét, persze csak nagy vonalakban.

Erre őrjöngve visszaírt, hogy én mennyire sötét vagyok, meg elmebeteg, mert hogy olyan nincs, amiről én beszélek. Mindennek elmondott.

Közben, ha őrjöngés és ítélkezés helyett kérdezett volna, esetleg megosztottam volna vele még azt az egyetlen kulcsinformációt is, aminek a tükrében rájött volna, hogy nem vagyok sötét, sem hülye.

2021. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi számít nem normálisnak? Az "átlagember" ugyanis nem létezik. Szó szerint senki nem átlagos. Nincs olyan ember akinek pontosan átlagos a magassága, súlya, életkora, haja hossza, hangmagassága, személyisége, fizetése, társadalmi státusza, stb. a végtelenségig lehetne sorolni.
2021. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Mivel tudod alátámasztani, hogy egyre több van belőlük?
2021. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Bezártság, kényszeres maszkviselés, ez általi nem megfelelő oxigénhez jutás, korlátozások, sikertelenség. stb.
2021. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

#5 ezt kár erre fogni. Az embereknek egyszerűen túl gyenge az idegzetük. A világháborúk ennél sokkal extrémebbek, rosszabbak és hosszabbak voltak, mint amennyi idő eddig eltelt a vírusos évekből, és az emberek mégis kibírták ép ésszel.

A mai társadalom eleve el volt korcsosulva, azért reagál ennyire szélsőségesen. Nincsenek se morális, se hitbeli támaszai a mai társadalomnak, csak a pénz és a hedonizmus meg az önzés volt sokak "istene". Hát most bedőlt. Ez a necces a bálványokban. Bedőlnek.

2021. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt érzem, mintha az emberek elfelejtettek volna "gondolkozni" és csak sodródna az árral, meg bekajálnak mindent amit eléjük tolnak.


Nem rosszindulatból mondom, de megteszi a hatását a folyamatos agymosás amit minden irányból kapunk.


Másrészt meg... Az emberiség 90%-a soha nem volt különösebben értelmes, csak manapság már mindenkit életben tartunk és mindenkinek alapjáraton elérhető a "világ" az interneten keresztül.

2021. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Másrészt itt van a teljesen kifordult világ.


Szerintem tök jó példa a South Park. Pont azt adták meg a kritikusok a sorozat fő problémájának, hogy a mai világ annyira önmaga paródiája, hogy igazából már nem is lehet kiparodizálni.


Akár a Trump megválasztása akár a mostani fejetlenség akár a fene nagy PC világ. Ami egyik oldalról kényszerít az elfogadásra, másik oldalról téged nyom el azzal, hogy nem lehet a véleményed az, ami.


Míg régi részek sokkal egyszerűbbek, egyenesebbek voltak. Sokkal jobban magára ismert benne az átlag ember is.

2021. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit túltolják az emberek néha.

Szerintem a stressztől.

2021. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

#7: Pont így látom én is. Ráadásul élesben megtapasztaltam, hogy igaz is. Konkrét szóváltásban fordult elő velem, hogy a "vitapartner" kerekperec kijelentette, hogy ő nem is akar ezen gondolkodni, mert vannak az okosok, akiknek ez a dolga és majd ők megmondják, hogy mit kell erről az egészről gondolni, és hogy mit kell csinálni.

Most őszintén: mit lehet ilyen emberrel kezdeni?

2021. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!