Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyai ágon úgymond kihalt a...

Anyai ágon úgymond kihalt a család?

Figyelt kérdés
Szóval... Tegnap este (nem tudom hogyan, de) az jutott az eszembe, (lehet egy tök értelmetlen kérdés, de érekel) hogy tegyük fel, van egy lány, aki akkor "született" amikor az emberek valahogy "létejöttek", több millió évvel ezelőtt. Ez a lány aztán szült egy lányt aki szült egy lányt aki szült egy lányt... (Értelemszerűen egy lányt csak lány tud szülni... 😂) és így tovább, míg ezt folytatva egy "felmenőm" megszülte anyukámat, majd ő szült engem, egy fiút. Én így már nem tudok szülni logikusan senkit, tehát "a családom anyai ágon kihalt"? Vagy ez egy teljesen értelmetlen kérdés ami csak úgy jött? Remélem valamennyire érthető amire gondolok! 😀

2021. máj. 10. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem halt ki, mert a fiúgyerek is az anyáé, és örökli, továbbviszi a génjeit.
2021. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem úgy gondolom, hogy a dns szempontjából, itt inkább az a lényeg, hogy több millió év után anyai ágon elvileg én lennék az első fiú? 😂
2021. máj. 10. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Akkor hal ki a család, ha nincs leszármazott, szóval a kérdésedre a válasz "nem".


Viszont olvass utána a mitokondriális Évának, szerintem érdekelhet téged.

2021. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

#2 végülis igen. Anyai ágon elindulva eljutsz a kezdetekig.


Másrészről nem teljesen halt ki, mert neked lehet még lányod, bár így egy generációnál megszakad, de mégiscsak örököl valamit anyudtól.

2021. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Vivel a gyerekednek nem az anyai, hanem az apai oldalán vagy, így igen
2021. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem biztos; ha lesz egy lányod ő továbbviszi a női felmenőid kromoszómáját.


Ugye az anyától egy fix x kromoszómát öröklünk, az apától pedig vagy egy y-t (amit ő az apjától örökölt) vagy pedig egy x-et (amit az anyjától örökölt).

Szóval egy kislány megkapja a nagyanyja x kromoszómáját, ergo az anyai ági gének nem halnak így ki.

2021. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

#6: Nem biztos. Mivel a nagymamánál nem lehet tudni, hogy melyik X kromoszómát adta át a fiának. Lehet, hogy az apait. De ez már sokkal korábban is befigyel, mert lányutód esetében sem biztos, hogy az ősanya kromoszómái öröklődtek végig a lányokban. Lehet, hogy már a második ősgenerációban megállt a dolog, ha ott a lány az apja X kromoszómáját adta tovább.


Kérdező: a család semmilyen ága nem hal ki, mivel van utód. Kihalni akkor fog, ha neked majd egyáltalán nem lesz gyermeked.

2021. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%
Na, aki lepontozott, az meséljen már, ohgy ugyan miért? (#7)
2021. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!