Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Főként keresztény gondolkodású...

Főként keresztény gondolkodású emberek véleményére lennék kíváncsi. Van olyan életkor, amin túl már észszerűtlen ragaszkodni a szüzességhez, ha nem jött össze a házasság, és nem számít megvetendő erkölcstelenségnek a vágyak megélése?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 20:05
A kérdező szavazást indított:
Nem, nincs ilyen életkor.
30 fölött
35 fölött
40 fölött
45 fölött
50 fölött
Vallásos vagyok, de nem tartom sosem erkölcstelenségnek.
39 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kérlek, írásban ne válaszoljatok, csak szavazás formájában, mivel elég érzékenyen érint a téma, és nem szeretnék belemenni nagyon. Köszi
2021. máj. 10. 20:08
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy homályosan fogalmaztam, a vágyak megélése alatt szexuális kapcsolatot értettem házasságon kívül.
2021. máj. 10. 20:12
 3/13 A kérdező kommentje:
Harmincon túl vagyok, és nem tudom, lesz-e valaha is házastársam. Keresem, de nem találom.
2021. máj. 10. 20:13
 4/13 A kérdező kommentje:
Jönnek a szavazatok, és nekem ez azért nagyon gyanús, hogy nem vallásos emberek szavaznak. Akkor biztos jobban szórna. Nem hiszem el, hogy már senkinek sem erény a szüzesség.
2021. máj. 10. 20:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy katolikusról mondjuk el tudnám képzelni, hogy lazább felfogású, de egy Jehova tanúja sose voksolna liberálisan, azt hiszem. :D
2021. máj. 10. 20:47
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Én hívőként szavaztam. És tudod miért szavaztam az utolsó válaszra? Azért, mert régen, amikor az emberek 15 évesen mentek férjhez, akkor ez nyilván betartható volt. De most már nem ez a helyzet. Úgy, ahogy már kendőt sem kell hordani a nőknek a templomban, úgy ez is változik. Tudom, hogy nem szerettél volna hozzászólást kapni, de ez a kételkedés, ami benned van a szavazók iránt, egyáltalán nem helyes.
2021. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most is betartható igazából, sőt, én úgy komolyan nem is szeretnék lefeküdni (nem is tudnék) senkivel, csak a férjemmel, vagy legalábbis az életre szóló társammal, akihez szerelem, szeretet, mély érzelem fűz.


Viszont apróbb dolgokat néha már nagyon vágynék átélni, és ahogy telnek az évek, egyre erősödik bennem a félelem, hogy a fiatal éveim után a fiatal középkorú évek is úgy fognak eltelni, hogy soha senkinek a szemében nem leszek szép és vonzó, és egyszer csak nem lesz tovább, mert megöregszem.

2021. máj. 10. 20:54
 8/13 A kérdező kommentje:
És az is baj, hogy senkitől sem tudok tanácsot kérni, mert tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy egy pap az egyik végletet válaszolhatná csak hivatalból, egy pszichológus meg a másikat.
2021. máj. 10. 21:05
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mert értékes gondolatok voltak benne, sosem gondoltam ilyen szemszögből a kérdésre.
2021. máj. 10. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen találtam meg a férjem. Te is megtalálod.
2021. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!