Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem teheti meg az ember...

Miért nem teheti meg az ember hogy azt csinálja amit szíve szerint tenne?

Figyelt kérdés
Szokták kérdezni mi lenne az amit akkor is csinálnàl ha nem fizetnének érte, és boldoggà tenne. De mivan akkor ha ezek olyan dolgok hogy nem él meg belőle az ember rögtön, vagy hogy érheti el valaki hogy a nem szeretett munkàja helyett tényleg a boldogságot keresse?
2021. máj. 11. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 eset.

1. amivel pénzt keresel munka azt szereted és elkötelezett vagy a benne való fejlődésben. Ezt hívják hivatásnak.


2. van munkád amivel pénzt keresel de nem azért végzed, mert kedveled. De mellette van egy dolog amit csinálsz, ez a hobbi.

Aztán kifejlődhet a hobbid pénzkereséssé, hivatássá is.


3. a munkádat utálod és elveszi az időd attól amit igazán szeretnél csinálni. Megoldás: váltás 1. vagy 2. - re.

2021. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Én azt csinálom.
2021. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg mindent csináltam, még iszonyatos alantas munkákat is... konkrétan pucoltam más hugyát szarát...

30 évesen jöttem rá, hogy ács szeretnék lenni...

Elvégeztem sulit, elmentem egy ácshoz, az elsö 2 évet imádtam, aztán szép lassan elkezdtem ugyan úgy utálni, mint minden mást előtte... a minden napi korán kelés, a kötelezően menés... számomra ez a lélek halála...

Aztan egy idősebb munkatársam aki szakmailag nagyon ottvan, de sosem akart vállalkozni, összeveszett főnökünkkel, de úgy, hogy otthagyott csapot papot lelépett le is számolt...

Én megkerestem az ötletemmel, hogy minlenne ha megpróbálnánk, hogy én vállalkozok, ő az alkalmazottam, az ő ismerettsége hozza nekünk a munkát, én pedig tanulok tőle, ő pedig teljes nyugiban melózhat meg én se idegeskedek hogy "kötelező menni"... azóta 3éve így toljuk, idén már kiegészültünk még 2 taggal... azóta újra imádom a munkám és tényleg betartjuk, hogy nem érezzük kötelezőnek...

Munkaidőt betartjuk, semmi nem múlik rajta ha 4kor befejezzük a melót...

Hétvégén nem dolgozunk, idióta szombati ledolgozásos ünnepeket hagyjuk a francba, azon sem múlik semmi... és nyáron tartunk strandolós munkanapokat amikor napi bérért megyünk "csapatépítő" jelleggel balcsizni...

Szakmánkat mindannyian szeretjük, és odafigyelünk a jó társaságra.

2021. máj. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Wow 3-as szép munka úgy tovább ;)

2021. máj. 11. 23:45
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer néztem egy autós csatornát, és éppen egy amerikai komikus-műsorvezető (egyik) sportkocsiját mutatták be. Ő mondta hogy ahhoz, hogy legyen egy ilyen autód, először lenned kell valakinek.


Nekem általában kétféle "sikeres" ismerősöm van.


Akik felépítették a karrierjüket és abban találták meg a boldogságot. És akik felépítették a karrierjüket (vállalkozások) és azzal annyi pénzt kerestek, hogy most már sokkal szabadabban csinálhatják azt, amihez tényleg kedvük van.

2021. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Megszerzed azt a tudást, aminek segítségével azt és úgy csinálhatod amit akarsz.
2021. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!