Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne a lustaságot,...

Hogyan lehetne a lustaságot, motiválatlanságot áthidalni?

Figyelt kérdés

Neked volt ilyen időszak? Sokáig tartott? Mi adott erőt, hogy változtass?

Annyiból áll az életem, hogy dolgozok, eljárok edzegetni. Itthon takarítok meg néha főzök.

Van olyan havonta nem is egyszer, hogy 1,5 napig ki sem kelek az ágyból.

Kényelmes élet azt meg kell hagyni, de unalmas és nem lelem benne az örömöt.

Párom van, hozzá sincs mindig kedvem. Külön élünk.

27n


2021. máj. 12. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem eddig az segített, hogy mindennapra írtam fel magamnak különböző dolgokat, amiket mindenképp meg kellett csinálnom. Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy szimpla felmosás is szerepelt ezeken a listákon, ahogy nagyobb volumenűek is.

Így vannak mini célok, és amikor kipipáltam az összeset a napvégén, ettem egy kis csokit, jutalomként.

Szerintem ez jó lenne első lépésnek, majd az idő előrehaladtával többet felírni, vagy akár komolyabbakat.

Nekem tavaly érettségi körül volt egy ilyen időszakom és kicsit utána is, pár hónapot felölelő dolog volt és végül az egyetem lendített ki ebből. Most az online oktatás miatt kicsit hasonló a helyzet, de már bevált praktikám van, az, amit fentebb is írtam :)

2021. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!