Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők biztos, hogy önmaguknak...

A nők biztos, hogy önmaguknak akarnak tetszeni?

Figyelt kérdés

Én is nő vagyok, de soha nem fért a fejembe ez a gondolat. Hogyha otthon egyedül jó nekem a melegítő, de hogyha emberek közé megyek, akkor általában igyekszem csinosnak lenni, akkor miért állítanám azt, hogy magam miatt öltözöm csinosan? Szerintem nem sok nő sminkel otthon, amikor senki se látja őket.

Úgy gondolom, hogy ez a nem másnak akarok tetszeni, hanem magamnak, egy felületes gondolat, mert valóban igaz, jobban fogok tetszeni magamnak, hogyha csinosan megyek ki az utcára, de azért mert a környezetem pozitív visszajelzést ad, és hosszútávon hat rám, tudom, mit jelent csinosnak lenni.

Lehet amúgy, hogy túlságosan túlgondolom ezt a kérdést, mert egyébként értem, amit ezek a nők mondanak, csak az az érzésem, ők meg nem gondolják át eléggé. Persze girlpower meg minden, de lehet, hogy nem magam miatt veszem fel a szebbik szoknyámat, hogyha azt amúgy otthon nem veszem fel csak úgy.

Egy félig vicces sztori: volt lakótársnőm találkozni készült az exével, engem meg megkért, hogy segítsek kiválasztani a ruháját. 5x-6x öltözött át, én meg mondtam neki, hogy talán nem annyira fogja izgatni a csávót, ha az övének a színvilága nem annyira harmonizál a táskájáéval, de ő sértődötten kikérte magának, hogy ő nem másnak akar tetszeni, hanem magának. Aham. :D Előtte meg otthon volt, hogy egy hétig ugyanabban a pólóban volt.

Szóval nekem ez a felfogás kicsit átgondolatlannak tűnik, bár az is igaz, hogy nem tudom, milyen lavinát indítana el, hogyha a nők bevallanák, hogy nem önmaguknak akarnak tetszeni feltétlen, hanem másoknak, lehet tényleg túlértékelné ettől magát pár férfi, ami valóban nem éppen a jó irány.

Vélemény?

(Amúgy tudom, hogy vannak nők, akik otthon is szépen fel vannak öltözve stb, most nem róluk szól a kérdés.)



2021. máj. 15. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Biztos.
2021. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Metionin ***** válasza:
89%
Én inkább a kényelem miatt nem öltözök fel otthonra pl. szoknyába, mert ha mászkálok, akkor kényelmes de az abnormális pózaimban itthon a gép előtt vagy amikor spárgában olvasok az ágyon, jobb a laza nyúlós gatya (nálam az ilyen jóga meg sportnadrág az otthoni, pont ezért). De fontos hogy ezekben is jól kinézőnek érezzem magam, szóval hogy tetsszem magamnak otthon is. Ha nagyon ramatynak látom a fejem, akkor itthonra is sminkelek de a smink is azért célszerűbb pl. munkába, mert ott nem támasztom az állam, nem fogdosom az arcomat stb. Meg vannak dolgaim amik sok embernek pont nem tetszenek de csinálom/megcsináltattam, mert nekem tetszik. Persze nekem is önbizalmat tud adni ha valahova úgy megyek, hogy jól nézek ki de nekem az önbizalom kell és nem az hogy másoknak tetsszem. Pl. nekem önbizalmat tud adni egy sötétkék rúzs de nem hiszem, hogy mások nagy tetszéssel nézegetik :D
2021. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Nő vagyok, egyetértek veled nagyrészt mindenben.

Ez a magamnak akarok tetszeni megszólalás kb olyan, mint hogy minden gazdag egy hólyag. Ami persze nem igaz, csak ugye jól hangzik, sok mindenki mondja, bevált szöveg. :D Teljesen egyértelmű, hogy ez csak egy begyakorolt mondat, amit egy nő általában már csípőből rávág.

Tudod, hogy mikor igaz ez? Akkor, mikor nem úgy öltözködik valaki, mint az átlag, például pont hogy melegítőben megy ki az utcára, mert a kényelem fontosabb neki, mint a divat, és ő így is tetszik magának, ergo nem akar másoknak feltétlenül tetszeni, ÉRDEKLI mások véleménye (itt egy újabb klisé bejön "engem nem érdekel mások mit gondolnak"). :D

Amikor egy nő CSAK azért öltözködik divatosan, mert tetszeni akar magának, akkor igazából nem magának fog tetszeni. Az fog tetszeni neki, hogy egy olyan képet mutat magáról, amit a társadalom is mutat, valamint el is vár. Azt a külsőt, amire pasik és nők is egyaránt felfigyelnek. És mivel hozza az elvárásokat, jó érzések keletkeznek benne, és ettől már MAGUKAT IS jó nőnek fogják látni. :D

Egyfajta fordított pszichológia ez szerintem.

Én például egy időben családi összejövetelekre ingben, szép farmerben mentem, vagy épp kötött pulcsiban. Na ma már melegítőben és kinyűtt polóban. Hogy miért? Mert rájöttem, hogy ott nem akarok senkinek tetszeni és azt is lexarom hogy az a közösség mit gondol a leevett pólómról. Attól én még szépnek érzem magam.

2021. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Azt szoktak mondani, hogy a nok a tobbi nonek akarnak imponalni, egymasnak oltoznek fel, nem feltetlen a ferfiaknak.

Amugy teljesen egyet ertek veled, sot tovabbmegyek. Akar a plasztika is ide tartozhat. Pl. A mell plasztika. Ha otthon vagyok pl. Teljesen mindegy, hogy milyen az ember cicije, nyilvan masok elott szegyelli, vagy masok elott akar jol mutatni. Nyilvan nem ilyen egyszeru, de ez is hasonlo.

2021. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
A divatnak az a lényege, hogy másoknak tetszünk, ez még az állatvilágban is megjelenik (mi pedig onnan jöttünk). Nem szégyen az, ha valaki kicsinosítja magát, mert így van a legnagyobb lehetősége arra, hogy bepasizzon.
2021. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Mert otthonra felesleges kiöltözni, emberek közt meg nem nézhetsz ki úgy,mint egy hajléktalan.
2021. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem beszélhetek mások nevében, de nálam elég biztos, ugyanis utcára se öltözök ki különösebben (annyi a különbség, hogy pl. nem veszek utcára leggingset meg papucsot meg hasonlókat, mert nem oda való), nem sminkeltem már vagy egy évtizede. Itthon is tiszta vagyok és ápolt, ruháim meg csakis a saját stílusomban vannak.

Szerintem teljesen rendben van, ha valaki másoknak is tetszeni akar, nem tudom mi ezzel a baj, de nekem ez úgy 20 éves korom óta nem szempont.

2021. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Nő vagyok és se otthonra, se az utcára nem sminkelek. Egyszerűen a természetesség híve vagyok ilyen téren. Más csinálja, én kihagyom. Az öltözködésem pedig a sportos vonalat követi, akinek tetszik annak tetszik, akinek nem annak nem, ez engem nem érdekel.
2021. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#2, #3 válaszolóhoz hozzáfűzve:

Én például volt, hogy levágattam a hajamat egészen rövidre, -30 cm kb. Mindezt úgy tettem, hogy tudtam, hogy hosszabb hajjal esztétikusabb látványt nyújtok, mint kb. mindenki. Ez egy teljesen tudatos dolog volt, és elgondolkodtam, hogy ugyan miért akarom "szándékosan elcsúfítani magam". Az tetszett abban a hajban, hogy merész volt, és tök vagánynak éreztem magam. De ami a lényeg, hogy szerintem ekkor is egy bizonyos rétegnek akartam szimpatikus lenni, annak a rétegnek, ami "nem feltétlenül akar szimpatikus lenni", vagyhát értitek, máshogy.


#5 #7

Biztos félreérthető voltam, szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki tetszeni akar bárkinek. Én is szeretnék.


Amúgy szerintem van egy lényegi vonal aközött, hogy valaki ténylegesen kicsípi magát, vagy általánosan jelenik meg. Értem ezt úgy, hogy smink nélkül, stb., ahogy többen is írtátok. Szóval ezt is meg kellett volna jegyeznem amellett, hogy vannak olyanok, akik kint is, bent is sminkelnek. A lényeg azon van, mennyire befolyásol a környezet a megjelenést illetően.

2021. máj. 15. 23:15
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Kissé off, de én vagyok a kivétel, aki pocsékul nézett ki hosszú hajjal (de komolyan, el se akarták hinni, hogy még csak 19 vagyok), amióta meg levágattam rövidre (értsd tényleges pixie, azóta a kleopátra volt a leghosszabb maximum) azóta meg mindenki dicsér, és csomószor elkérik még a személyimet is, pedig azóta a 30 közelében vagyok. A rövid haj, ha jól van eltalálva abszolút nem csúfít el, engem pl. kifejezetten megnőiesített.
2021. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!