Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek unott és...

Hogy ne legyek unott és fáradt tanulás/olvasás közben?

Figyelt kérdés
Persze, csináljam azt ami érdekel. de én szeretnék leülni matekozni. szeretném tanulni a történelmet magyart stb. Szeretnék olvasni a filozófiáról. De egyszerűen leülök, eltelik 10 perc és csak az álmosság ami van rajtam. Borzasztó rossz. hogy lehetne ezt kiküszöbölni? kávé energiaitalt fogyasztok persze.
2021. máj. 16. 16:07
 1/1 anonim válasza:
100%
Kísérleteztél már a tanulás időpontjával? Érezz rá mikor fog aktívabban az agyad. Ha leülsz tanulni, akkor csak az legyen előtted, se telefon se más ami nem kell hozzá. Mielőtt nekiállnál, ne egyél sokat, csak könnyen emészthető ételt( a nagy bekajázásnál “kajakóma” van.) Kávé energiaitallal nekem az a tapasztalatom hogy egy kis időre megpörget de utána olyan nyúzott és álmos leszek. A kávé reggel szupi, de onnantól kezdve semmi koffeint nem viszek a szervezetbe. Egyél sok zöldséget, és igyál elég folyadékot. Esetleg egy kellemes menta/citrom tea kicsit lehűtve, élénkítő hatású. Ha van rá lehetőség, próbáld kivitelezni hogy nyugodtan és stresszmentesen állj neki. :)
2021. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!