Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki nagyon...

Van itt olyan aki nagyon csendes és introvertált de ennek ellenére sikerült beilleszkedni új munkahelyre annak ellenére, hogy nem beszél sokat?

Figyelt kérdés

Én eléggé csendes, visszahúzódó és introvertált vagyok nagyon kiskorom óta.

Kerülöm az emberi társaságot, kevés barátom van, inkább a szobámban töltöm a szabadidőmet.

Most van az, hogy állást keresek és félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni a csapatba, mivel ott biztos már van egy megszokott csapat, és egyből ki fogják szúrni, hogy én az átlagnál csendesebb és visszahúzódóbb vagyok bár csak olyannal tudok sokat beszélni akivel van közös érdeklődésünk de én nem tudok kezdeményezni.

Tudom, hogy az ember nem ez miatt megy csak a munkahelyre de nem szeretnék a munkahelyről se kirekesztetten, kiközösítve érzeni magam mint régen suliban.

Meg úgy az új ismerkedésektől is már feszült leszek, ha új embereket kell megismernem.

Persze suliban találtam jó iskolát, osztályt, barátokat de az rég volt sajnos azóta eltelt kis idő és újra beroskadtam csendes önmagamba a 4 fal között.

Most az lenne a megoldás, hogy járjak többet emberek közé, szokjam meg őket de ezt próbálom évek óta és ugyan az az érzés fog el szóval nem javultam semmit hiába jártam pszichológusokhoz, pszichiáterekhez semmi változást nem érzetem, nem lehet csak úgy egy introvertáltból extrovertáltat csinálni.

Annyi javult igaz, hogy már nem pánik szerűen megyek emberek közé hanem semlegesen és néha még mindig érzem, hogy minden szem rám tegeződik de nem vagyok társasági ember.

Olyan munkákra jelentkeztem ahol nem kell közvetlen emberi kapcsolatokat kialakítani vagy beszélgetni folyamatosan velük. Én egyszerűen nem tudnék pl.eladó, call centeres, rátukmálós telefonon hívogató, ügyintéző, kasszás lenni mert ott napi szinten kell kommunikálni idegenekkel és én jobban megtudom szokni az adott helyen levő kollégákat mint más idegent és még a panaszaikat se tudnám kezelni. Leszólítanak és néha alig merek beszélni, néha könnyezik a szemem is, menekülés érzetem lesz.

Jövőhetet terveztem be, hogy kapok álláslehetőségeket és sikerül elhelyezkednem de már görcsben vagyok, és melegség érzet van bennem ha arra gondolok, hogy újra emberek közé kell mennem.

Vannak itt sorstársaim? Ja és lány vagyok ha számít a nem.

Kioktató, értelmetlen válaszokat nem szeretnék kapni, ha csak ilyened lenne tartsd magadban és lapozz kérlek.



2021. máj. 22. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

én reszocializálódtam. Mondjuk úgy hogy taposó, előretörő, lelkes, hangos, arrogáns és főnökösödő emberből lettem visszahúzódó, szűkszavú, csendes.

vagy A Ki ha én nemből a Minek be. amúgy srác elvileg INTJ, a fenti kontraszt miatt elvileg csak.


Én beleugrottam a levesbe gyorsétterembe mentem. 3 év után is úgy érzem hogy még nem. És hiába látom úgy hogy de elfogadnak, igaz furának de megbecsülik a teljesítményem.

Szóval a zárkózottságom korlátoz, de igen mondhatni beilleszkedtem.


Utólag, a "hideg"/célirányos beszélgetéssel és a tömeggel (20-25) nincs bajom. (ebben a meló is sokat segített)

De a beszélgessünk mert nincs mit tenni vagy "me' mé' ne!" nem megy

2021. máj. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is introvertált vagyok, de call center-ben dolgozok. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem értékesítői munkát végzek. Annak idején én is rettegtem, amikor ide felvételiztem. Szinte biztos voltam benne, hogy 1 hónap alatt ki fogok hullani. Vagy azért, mert nem leszek jó ebben a munkakörben, hibát hibára fogok halmozni. Vagy azért, mert nem fogok tudni beilleszkedni. Inkább az utóbbitól féltem jobban. Ennek ellenére mai napig ezt a munkát csinálom. Alapvetően szeretek az ügyfelekkel beszélni, és még inkább a kollégákkal beszélgetni. Sok normális embert megismertem. Mondhatjuk, hogy beilleszkedtem. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkivel jó a kapcsolatom. Vannak nem kevesen, akik elég ellenszenvesek, de talán én is nekik. Velük egyszerűen nem foglalkozok. A többiekkel meg jól elvagyunk. És szerintem ez a lényeg, a nagy számok törvénye: minél többen dolgoznak egy munkahelyen, annál több ember közül "válogathatsz". Kiválasztod azokat, akikkel nagyjából jól elvagy, és kész. Ha végképp nem tudsz kezdeményezni, akkor feldobsz valami semleges, egyszerű témát, adott esetben akár munkahelyi témát. Innentől meg már lehet terelgetni sokfelé a beszélgetést. De valószínűleg lesznek olyanok, akik maguktól fognak kezdeményezni. Kockázat inkább akkor van szerintem, ha kevés ember dolgozik az adott munkahelyen, mert akkor a főnök vagy a fő hangadó személyisége határozza meg, hogy milyen csapat jön össze azon a munkahelyen. Ott nem lesz lehetőséged "válogatni". Vagy hülyék közé kerülsz és menekülnöd kell, vagy normálisok közé és élmény lesz minden nap bejárni. A lényeg, hogy én is be voltam sz@rva, pont ugyanezért, amiért te is. De életem egyik legjobb döntésének bizonyult, és rengeteget fejlődött a kommunikációm és javult a közérzetem. Szerintem néha érdemes kilépni a komfortzónából, mert így hosszú távon többet nyersz, mint veszítesz. És bár introvertált emberből soha nem lesz extrovertált ember, azért a személyiség - bizonyos keretek között - rugalmasan változhat. Persze kerülhetsz gáz emberek közé is, de akkor fogod magad és tovább állsz. A jó munkahelyi légkör is olyan, mint bármi más: keresni kell, menni utána. De mindezzel nem "kioktatni" akarlak, csak rávilágítani arra, hogy talán nem érdemes annyira görcsölni, mert lehet, hogy sokkal jobban fog elsülni a dolog, mint ahogy azt most gondolod. Popper Péter mondta: "nem a dolgok gyötörnek meg minket, hanem a dolgokról alkotott képzeteink".
2021. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém miért nem hasznos vélemény? 😢
2021. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!