Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajuk van egyes emberekkel...

Mi bajuk van egyes emberekkel a Pride-al? Miért megy oda bárki is ellentüntetni?

Figyelt kérdés

Nem rosszból kérdezem, nem célom a feszültségkeltés, csak egyszerűen nem értem egyesek hozzáállását.


Én már voltam régebben melegfelvonuláson, ráadásul Magyarországon, és nem olyan szélsőséges, mint amilyennek a média beállítja. Nyilván a fura alakokról fognak kikerülni a képek, és nyilván az interjúkba is a fura és megosztó embereket fogják betenni, mert arra kattintanak, arra lehet kiakadni, de ez nagyon kis része a tömegnek, a többség tök átlagos. Szerintem semmi nem utcára való nincs benne, senki nem szexel ott nyilvánosan, meg ilyenek. Nyilvánosan csókolózni, meg egymás kezét fogni a heterók is szoktak, szerintem ebbe semmi extra nincs. Most dugó van miatta, hát istenem, egy napot az évbe ki lehet bírni, nem váratlan, lehet tudni előre, hogy mikor van.

Aki mennek ellentüntetni azokat meg pláne nem értem. Nem tudják hasznosabban tölteni az idejüket? Ki olyan buta, hogy odamegy nézni valamit, ami neki nem tetszik? Ha van ideje, márpedig van, mert valahogy oda tudott menni, akkor inkább csináljon valamit a szeretteivel valahol messze a felvonulástól, mindenkinek sokkal jobb lesz.

Én egyébként kisebb városban lakok, itt évente egyszer van hagyományőrző lovas nap, amibe beletartozik, hogy van egy lovas felvonulás az egész városban, ami okoz kisebb dugókat itt-ott, ami felénk nem jellemző. Mindig összegyűlik az összes helyi részeg, akinek ez egy ok a berúgásra, megy a felvonulás után, az érdeklődő kisgyerekek elkeverednek néha, amiből simán lehet baleset is, ami a gyerekekre veszélyes, ráadásul a lovak összekaksizzák az utat. Mégsem megy senki ellentüntetni a hagyományőrző lovas felvonulásra, hogy undorító a lókaka, ami utánamarad, ráadásul sok a részeg és a gyerekekre is káros lehet. Egy évben egy napot ki lehet bírni. És persze, lehet mondani, hogy azért nem zavar senkit, annyira, hogy ellene menjen, mert hagyomány, de szerintem a hagyomány csak egy szó, mi magunk adjuk neki a jelentést, ami lényegében annyit jelent, hogy ez egy valami, ami összehozza a közösség tagjait. Lényegében a Pride is ezt teszi, összehozza egy közösség tagjait, egy adott napon. Szerintem nem korrekt ilyesmikbe belerondítani.

Ezért sem értem, hogy miért nem lehet kibírni egy napot, amikor éppen Pride van. Van egy évben 364 másik nap, amikor éppen nincs. Vannak dolgok, amik zavarnak valakit, tök mindegy, hogy ezzel az ellenérzéssel ki ért egyet és ki nem, de ha csak évi egyszer van az az adott zavaró dolog, ráadásul simán elkerülhető annyival, hogy nem megy oda az ember, akkor mi értelme odamenni és kardoskodni ellene?

Tényleg olyan nehéz évi egy napot kibírni? Illetve miért megy oda valaki ellentüntetni? Mi értelme az ellentüntetésnek?



2021. máj. 22. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Az ellentüntetők pont ugyanolyan ostobák, mint a tüntetők... A pride baromság, az ellentüntetés szintén.
2021. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Mert vannak a felvonulók közt olyanok (az arányt nem tudom), akik direkt provokálják a keresztény, konzervatív embereket.
2021. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Rögtön az első mondatodban ott van a válasz, tovább nem is kellett olvasnom: "amilyennek a média beállítja"


Aki nem megy oda, csak a tévében megnézi, hogy már megint felvonulnak a melegek, ahol a riporter még meg is ágyaz a negatív véleményeknek, hát nem csoda, hogy ilyen véleménye alakul ki.

2021. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Amiért nem látom értelmét: hetero barátnőm hívott oda vagy 2 éve. Nem akart jogokért küzdeni, semmi hasonló, csak azért ment a barátnővel mert nincs hasonlóan nagy felvonulás nálunk ő meg szereti a pörgést, meleg ismerősömnek meg eszébe sem jutott menni. Szóval inkább tartom egy parádénak az egészet. Arról nem is beszélve, hogyha egyenlőség van akkor vagy nincs Pride vagy van hetero felvonulás is.

Magukkal a melegekkel amúgy nincs bajom, csak azzal, hogy erőltetik a dolgot, illetve van sztorim ami miatt azt mondom, hogy a fiatalokat hagyni kell vele, a kísérletezés az élet része, csak bezavarnak ha megpróbálják rájuk erőltetni, hogy melegek.

2021. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy nem normális az, ha valaki a szexualitásával kérkedik, és azt kiviszi az utcára. Az esetlegesen előforduló provokatív, közízlést sértő, megbotránkoztató jelenetek csak hab a tortán.
2021. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
"A pride magamutogató b**zik gyülekezete, akik direkt bosszanatnaknmásokat aztán sírnak, mikor utálják őket azok akiket ők csesztek fel." Namost felhívnám a figyelemet az idézőjelekre, ezt ugyanis egy meleg barátomtól idéztem (na jó, nem szó szerint, kiszedtem a nem szalonképes szavakat). A lényeg, hogy a pride semmivel nem járul hozzá a meleg közösséghez, sőt, pont, hogy árt neki az emberek felbosszantásával, és jópár meleg is utálja őket, mint a sz.rt.
2021. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

#6

Az a baj, hogy ez is a céljuk, a polgárpukkasztás, semmi más. Undorító. És nem, nem a melegek az undorítóak, hanem a pride meg az ostoba emberek, akiknek ez az életcéljuk, hogy hecceljék a népet, legyen az akár meleg, akár heteró.

2021. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Azért egy keresztény országban, a Magyarország térképére, egy falloszt rajzolni és papnak öltözve a feszületet gyalázni egy kicsit sok.

Nem vagyok keresztény, és felőlem mehet a buzulás orrba-szájba, de provokálni szándékosan gáz.

2021. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Én azt se szeretem ha hetetok az utcán boltba stb nyalják faljak egymást a melegek se tegyék főleg ne keritsenek köré fesztivált
2021. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem olvastam el a kisregényedet, de kérdésedre tudok válaszolni. Szerinted, mégis miért? Mert Magyarország 75%-a homofób, azért. Nincs bajom az lgbtq közösséggel, támogatom őket, de azon meglepődni, hogy egy keresztény országban, egy meleg tüntetésre, ahol még provokálnak is, odamennek ellentüntetni, ostobaság.
2021. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!