Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságok/adottságo...

Milyen tulajdonságok/adottságok alapján ítélsz értékesnek, vagy értéktelennek embereket?

Figyelt kérdés

Számodra miért lesz értékes egy ember? Azért mert hasznos tagja a társadalmunknak? Vagy azért mert alapvetően pozitívak, és más emberekhez is úgy állnak? Esetleg szimplán a mentális képességeik/fizikális adottságaik miatt?


Illetve mik azok a tulajdonságok amiket egyáltalán nem tudsz másokban tolerálni?



2021. máj. 24. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Potenciálisan minden embert értékesnek tartok, de a döntéseiken múlik, hogy jóra használják e az adottságaikat.

Nagyon nem tudom tolerálni a rosszindulatot, kárörvendést, szadizmust. Örömet lelni más kínjában, ez sokkal gonoszabb, mint önző érdekből rosszat tenni. Ha szándékosan bántanak valakit, az akkor is fáj, ha nem velem történik.

2021. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Értékes: sokoldalú a gondolkodása, ha kell erélyes-, ha kell, szelíd is tud lenni. Céltudatos, megbízható.
2021. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont hogy nem tulajdonságfüggő. Az a kérdés, mit tesz és hogyan él az ember.

Pl egy jó útra tért bűnöző hasznosabb tagja a társadalomnak mint pl aki abból él hogy online influenszerkedik, bármilyen erkölcsileg tiszta és csodálatos jellem is ez utóbbi.

2021. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
92%
Akik nem vagyánykodnak, nem bántanak szándékosan senkit(sem embert sem állatot) és őszinték.
2021. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Értékes: őszinte, racionális, vállalja a felelősséget, kitartó, empatikus, határozott, asszertív, tanul a hibáiból, stabil az identitása.


Értéktelen: sokat panaszkodik, “gyenge”, minden miatt sír, túlérzékeny, ebből fakadóan rossz döntéseket hoz, kihasznál másokat, infantilis, megteremti a káoszt és másokat okol érte, mindenkit kontrollál, nincs identitása, ezért másokat utánoz.


Ha nagyon nyers akarok lenni, akkor az az ember értékesebb, akinek magasabb az intelligenciája és nem ostoba.

2021. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Férfiaknál nem nagyon szoktam gondolkodni ezen, mittomén aki sok jót tesz másoknak... ilyesmi

Nőknél meg nekem az az értékes aki hűséges, őszinte, őszintén szeret, visszafogott, és nem a magas lóról beszél(viselkedik)

2021. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Én azokat tartom értéktelen embernek, akinek nincsenek erkölcsei,gerinctel. Akik bármit megtesznek a pénzért vagy a saját egojukért, becsületükért pl.: hazudnak, bármilyeb munkát elválalnak, cserben hagynak embereket stb.
2021. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Általánosan a jószándéku, empatikus viselkedést tartom a legfontosabbnak az emberekben. Ezek alapján itélem meg elsősorban őket. Lehetne egyébb tulajdonságokat sorolni: tudatoság, bátorság, egyeneség, nyiltság, de ezek az első kettőből következnek, levezethetők, mint ahogy sok más is.
2021. júl. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az értékest nehezebb megfogalmaznom, mert szerintem sokféleképpen lehet valaki értékes - úgy is lehet értékes bizonyos szempontból, ha nekem nem szimpatikus, és nem akarom, hogy bármi közöm legyen hozzá személyesen. Az egyetlen dolog, amit ki tudok emelni az az, ha valaki megdolgozik a saját bevetőjéért vagy másoknak tisztességesen megfizetett munkalehetőséget ad.


Akiket értéktelennek tartok:

- akik olyan élőlényeket bántanak, zaklatnak, aláznak, kihasználnak, akik náluk gyengébbek és nem tudnak visszaszólni / nem tudják effektíve kifejezni, hogy nem akarják ezt (értem ezt pl. szexuális visszaélésekre gyerekekkel, állatokkal, értelmi fogyatékosokkal szemben)

- akik lustulnak egész nap, veszik fel a segílyt, és azokon élősködnek, akik tisztességesen dolgoznak.

2022. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!