Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki találta ki, hogy a férfiak...

Ki találta ki, hogy a férfiak érzelmei nincsenek komolyan véve?

Figyelt kérdés

Manapság még a csapból is az folyik hogy csak a nők érzelmeivel foglalkoznak, míg a férfiakat lenézik ha ki merik mutatni a szomorúságukat. A való életben viszont pont hogy a női sírás van beállítva vagy figyelemhajhászásnak, vagy manipulációnak, vagy leggyakrabban női gyengeségnek, ha pedig egy negatív érzelmet mutatnak ki, az nem más, mint hisztike.


A férfi könnyeknek viszont, úgy vettem észre, az emberek számára (neten vagy a való életben) súlya van. Legutoljára szerintem csak egy 30 éves filmben láttam hogy ténylegesen beszóltak egy férfinak a sírásért, akkor is úgy, hogy a nőkhöz hasonlították.


Szóval honnan jött ez az egész? Miért hisz benne mindenki olyan könnyen?


2021. máj. 24. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Pont ma láttam egy fájdalomcsillapító reklámot, amiben a férfiak elleni verbális erőszak marha viccesnek van feltüntetve. Az elnyomott, verbális és gyakran fizikai bántalmazást elszenvedő férfi mindig vicc tárgya, nevetséges, papucs, pancser.

Ha itt feltesz egy férfi egy kérdést a magányról, akkor lehurrogják, hogy ő tehet róla. Volt egy való világ, amiben egy fiatal fiú sírt, mert hiányzott neki a szerelme mindennek elhordták, videók készültek a kifigurázására, ami évekkel később is fent van a neten és röhögnek rajta.


Van igazság abban, amit írtál, de szerintem ez egy létező probléma.

2021. máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A minap olvastam itt egy kérdést, ahol egy feleség megkérdezte, hogy "normális-e, hogy a férje a parkban elsírta magát, amikor a kisfiúk először mondta ki, hogy apa". Tehát itt egy feleségről volt szó, aki szerint kínos, hogy a férj elérzékenyült a gyereke első szavára. Ezek után még mindig úgy gondolod, hogy a férfi érzelmek komolyan vannak véve, ha egyes párkapcsolatok még mindig ott tartanak, hogy a férj még a felesége előtt se sírhat?


A nők terhesség vagy menzesz alkalmával érzékenyebbek lesznek, alapból többször van hangulatingadozásuk is ciklustól függetlenül, így többször fordul elő az is, hogy sokkal több mindenen elsírják magukat, sokkal könnyebben, mint a férfiak. Egyes esetekben pedig a sírásnak konkrét oka sincs. Én is elsírom magam minden héten valami apróságon. Olyan is előfordult, hogy a párommal a parkban sétáltunk, megláttam egy cuki kisgyereket és megkönnyeztem.

A férfiak viszont átlagban ritkábban sírják el magukat, és annak általában mélyebb, lelki okai vannak, nem elég hozzá egy aranyos baba az utcán, vagy egy kiskutyás plakát a városban. Szóval én egyetértek egyébként azzal, hogy a férfi könnynek súlya van.

Azonkívül pedig a nők többször használják a sírást érzelmi manipulációra is. Ha valamit el akarnak érni, dühösek, bűntudatot akarnak ébreszteni.

Nem gondolnám, hogy a női sírás ma gyengeségnek lenne beállítva. Sőt. Pont azt veszem észre, hogy a nők érzelmeivel többet foglalkoznak az emberek, mint a férfiakéval. Illetve az elsőnek nagyon igaza van abban, hogyha egy férfit verbálisan megaláznak, azt jó eséllyel poénnak fogják fel, és kinevetik, még egy síró nőnek általában rögtön a segítségére sietnek, hogy mondja el, mi történt.

2021. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A ferfiak nem tudjak kimutatni, osztonosen nem teszik a kirakatba az erzelmeiket. Akik szineszkednek, manipulalnak, azok szerintem nagyon is komolyan vannak veve. De a legtobb ferfi szerintem nincs felismerve. Megint csak doglik, latod, reszeg. Ez szelsoseges eset. De maskepp kell megnyitni oket, mas jelei vannak a bajoknak, es erre en nem latok empatiat a nok tobbsegeben. Mondom ezt nokent.
2021. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Férfiakat lenézik ha ki merik mutatni a szomorúságukat." Nem lenézik, hanem lúzernek gyengének tartják azt a férfit aki elsírja magát. Ez egy beteg társadalmi beidegződés. Azért a nők nagy része tényleg használja manipulációs célokra a sírást.
2021. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ma sírtam el magam először 7 év után a nővérem előtt. Jó érzés volt kiadni. Persze ugyanolyan szerencsétlen maradtam. 23/F
2021. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!