Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élhetőbb lenne az ország, ha...

Élhetőbb lenne az ország, ha megszabadulnánk az úgynevezett "magyar gógyitól" és "okosban" megoldásoktól?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem, hogy mire gondolsz, kifejtenéd?


Az ország legfeljebb akkor lenne élhetőbb, ha a legtöbben használnák az agyukat és nem birka módjára viselkedne és nem a megszokásai rabjai lenne.

2021. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1: én értem....

A törvény betartásáról szól, az örökös kiskapuk keresést kéne megszüntetni.

Amikor az a "f.sz.gyerek", aki adót csal....

2021. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiskapu keresés, felelősség alól való kibúvás, "nekem mindent szabad elv", rosszindulat (ha nekem rossz, legyen neked is rossz!..) megszűnése. Nagyon sokat javítana az országon, ha ez mind eltűnne, de az egy hosszú folyamat lenne, és nagyon nem úgy tűnik, hogy errefelé haladnánk. Sőt..
2021. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy ez kialakult oka van, mégpedig az, hogy az állam a javunkat akarja, mi meg nem akarjuk odaadni. Látja az ember, hogy mikre verik el a közpénzt hát persze, hogy nem szívesen adózik.
2021. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha az állandó machináláson-, hogyan lehetne valamit leegyszerűsíteni gondolkodásra gondolsz, akkor sokkal jobban nyert ügyed lenne egy új, de nyugatias gondolkodással.
2021. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor lenne élhetőbb, ha nem ilyen szánalmas bérezés lenne.

Akkor az ilyen gógyik is visszább szorulnának. Persze ezek mindig mnidenhol ott vannak, de csak az ilyen visszamaradottabb csoró országokban van ilyen hagyomány szinten jelen ez.


De hát mit vár az ember, ha kidolgozza a belét, és annyit kap, hogy teljesen alap dolgokra elmegy az egész bér. Igy, hogy ne legyen irigy sok ember... Nyugati árak, gettó bérezés. Igy sose fog visszaszorulni ez az inkább balkáni gógyi.

Mert nem csak magyarba van ez, román, szerb stb.

2021. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!